Garmin GPSMAP 64st - Znikające skrzynki

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

yossarian1981
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: środa 20 kwietnia 2016, 19:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Garmin GPSMAP 64st - Znikające skrzynki

Post autor: yossarian1981 »

Cześć Ludziska! :D

Podobny temat założyłem na forum dotyczącego obsługi garmina nie chce mi się tego wszystkiego pisać ponowienie dlatego skorzystam z pomocy Ctrl+C i Ctrl+V :mrgreen:

Może ktoś z Was spotkał się z takim dziwnym problemem, poniżej historia:

yossarian1981 Pt, 13 maja 2016 14:59 pisze: niedziela 12 sierpnia 2018, 10:08 Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?

Wgrywam skrzynki przez BaseCamp™ - odłączam Garmina od kompa, restart skrzynki są.

Ponownie - Wył. / Wł. i skrzynki znikają, magia jakaś.. :shock:

Zna ktoś taki problem?
Po czym gdzieś w sieci znalazłem rozwiązanie na to zagadnienie:
yossarian1981 N, 15 maja 2016 9:10 pisze: niedziela 12 sierpnia 2018, 10:08 Można zamknąć temat!!

Podaję rozwiązanie które w moim przypadku zadziałało - w Garminie usunąć wszystkie pliki z folderu GGZ z nazwą preload ja miałem 3 pliczki - preload.ggz / preload.sum / preload.ver

U mnie to pomogło.

Dla bezpieczeństwa polecam wcześniej zrobić kopię tych plików.
Po zastosowaniu tego rozwiązania problem znikł, ale tylko do czasu (po ponad dwóch latach wrócił jak bumerang :cry: ) a dokładnie kiedy zakupiłem mapę PL_Topo
yossarian1981 Pn, 16 lip 2018 8:51 pisze: niedziela 12 sierpnia 2018, 10:08 Update!

Po zakupie mapy PL_Topo problem znów się pojawił.
Przed zakupem Topo na starej karcie SD trzymałem wszystkie skrzynki w formacie GPX, po usunięciu plików z głównego folderu ggz w urządzeniu ta sytuacja już nie występowała, niestety teraz znów ten sam problem się ponownie pojawił gdy wymieniłem moją kartę na SD z PL_Topo. (do mapy nic nie mam, wręcz przeciwnie :D )
Nie jestem w stanie w chwili obecnej sprawdzić czy po włożeniu starej karty błąd zniknie gdyż przebywam na wakacjach i sprawdzę to dopiero po powrocie.

W chwili obecnej jedyne co działa, żeby skrzynki nie znikały to wgranie GPX na kartę PL_Topo i po każdym zniknięciu skrzynek:

- wyłączyć maszynkę
- usunąć kartę SD
- włączyć maszynę ponownie oraz pozwolić garminowi się uruchomić
- znów wyłączyć
- z powrotem wsadzić kartę SD
- uruchomić ponownie i skrzynki teraz na nowo się załadują..

Masakra ten problem występuje od dłuższego czasu, znalazłem wpisy z 2014 roku w necie, a Garmin dalej z tym nic nie robi.. echhh.. wszyscy idą do przodu, tylko Garmin stoi w miejscu :wink: :D :mrgreen:
Po wakacjach sprawdziłem i okazało się, że z moją starą kartą SD ten problem nie występuje, tylko dzieje się to przy okazji użycia katy od PL_Topo Kto korzysta to wie, że PL_Topo ma swoją zabezpieczoną kartę i mapę można urzywać tylką z nią ..
yossarian1981 Cz, 09 sie 2018 16:54 pisze: niedziela 12 sierpnia 2018, 10:08 Wróciłem z wakacji i zacząłem manewry ze starą kartą SD, okazało się, że z nią nie mam takich problemów, tylko karta od PL_Topo powoduje znikanie skrzynek... dziwne...
Przy starej karcie zauważyłem tylko jak ją włożę do urządzenia to się ładują skrzynki (zielony pasek) a już za drugim uruchomieniem samo uruchomienie jest krótsze i bez ładowania skrzynek, śladów i waypintów, ale skrzynki nadal są.

A w tej od Topo raz się ładuje a za drugim uruchomieniem skrzynki w magiczny sposób znikają dopiero ponowne wyciągnięcie i włożenie karty powoduje ich cudowne pojawienie się..

Jeżeli ktoś wie o co chodzi proszę o pomoc.
Korzystając z okazji również i Was proszę o pomoc i pytanie czy ktoś już miał tego typu problemem?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam Yosi
Azymut
Stały bywalec
Posty: 125
Rejestracja: środa 16 września 2015, 23:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Garmin GPSMAP 64st - Znikające skrzynki

Post autor: Azymut »

Od kilku lat korzystam z GPSMAP 62 stc z mapą PL Topo i skrzynki mi nie znikają. Ale zgodnie z informacją jaka się pojawia w czasie ściągania skrzynek ze strony OC, pliki gpx wgrywam do pamięci wewnętrznej urządzenia, a nie na kartę. :)
yossarian1981
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: środa 20 kwietnia 2016, 19:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Garmin GPSMAP 64st - Znikające skrzynki

Post autor: yossarian1981 »

Azymut pisze: poniedziałek 27 sierpnia 2018, 00:35 Od kilku lat korzystam z GPSMAP 62 stc z mapą PL Topo i skrzynki mi nie znikają. Ale zgodnie z informacją jaka się pojawia w czasie ściągania skrzynek ze strony OC, pliki gpx wgrywam do pamięci wewnętrznej urządzenia, a nie na kartę. :)
Rozwiązanie po wstępnych testach działa :-)
..co nie zmienia faktu, że ja trochę pedantyczny typ jestem i uwielbiam jak mi działa wszystko jak należy :P
Ale dzięki za podpowiedź!

Yoss..
yossarian1981
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: środa 20 kwietnia 2016, 19:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Garmin GPSMAP 64st - Znikające skrzynki

Post autor: yossarian1981 »

Niestety nawet z pamięci zewnętrznej skrzynki znikają..

Obojętnie czy jest karta SD czy jej nie ma skrzynki po restarcie znikają i przyznam szczerze, że już nie wiem co robić, problem jest o tyle wkurzający, że jak wymieniam w terenie baterie na nowe to już mi się skrzynki nie ładują.

Mapy działają, wszystkie bez problemu, nawet po restarcie urządzenia.

Pozdrawiam Yoss..
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Garmin GPSMAP 64st - Znikające skrzynki

Post autor: Pawel brasia »

yossarian1981 pisze: niedziela 12 sierpnia 2018, 13:02 Wgrywam skrzynki przez BaseCamp™
Może to jest problemem? Próbowałeś wgrywać skrzynki pobrane z naszej strony, z wyników wyszukiwania? Co prawda nie mam 64 a Etrexa, ale nigdy nie miałem problemu (pod warunkiem, że gpx-a wgrałem do folderu GPX).
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Azymut
Stały bywalec
Posty: 125
Rejestracja: środa 16 września 2015, 23:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Garmin GPSMAP 64st - Znikające skrzynki

Post autor: Azymut »

yossarian1981 pisze: czwartek 01 listopada 2018, 14:32 Niestety nawet z pamięci zewnętrznej skrzynki znikają..
Jeśli nie wgrywasz gpx-a do pamięci wewnętrznej urządzenia, a wgrywasz na kartę, to skrzynki mogą znikać. Przy wgrywaniu bezpośrednio do pamięci wewnętrznej, znikanie nie powinno mieć miejsca.
Ja wgrywam skrzynki pobrane bezpośrednio ze strony i nie mam problemów z ich znikaniem w GPS. Na czas pobierania keszy wyłączam na chwilę program antywirusowy, ponieważ kiedyś przetestowałem, że potrafi on wycinać część zawartości.
DwaEs
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 05 maja 2019, 15:31
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Garmin GPSMAP 64st - Znikające skrzynki

Post autor: DwaEs »

Witam
Czy ktoś rozwiązał problem ze znikającymi keszami na gpsmap 64?
ODPOWIEDZ