Telefon dla cachera.

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Telefon dla cachera.

Post autor: Aris »

Dzięki za odpowiedź, tak miałem program do ściągania danych agps. Czytałem kiedyś, że gps to w przypadku telefonów loteria. Dlatego o tym wspomniałem. W garminie to podstawa w telefonie dodatek.
Aktualizacja nie wchodzi w grę mam najnowszą. :)
Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Telefon dla cachera.

Post autor: Leśne oko »

Pytałem o lolipopa bo ja jak zrobiłem aktualizację do 5.0 mój GPS stał się bezużyteczny, ale o tym już pisałem w innym dziale.
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Telefon dla cachera.

Post autor: parlando »

No to niestety, ale pozostaje chyba tylko root, ale wiem, że nie każdy się na to zdecyduje:)
Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Telefon dla cachera.

Post autor: Leśne oko »

Nie znalazłem roota dla mojego telefonu i nadal się łudzę ze ugnie się firma sony i naprawi ten problem .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: brajan74 »

Dlatego się przerzuciłem na Chińczyków, przychodzą z rootem ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Telefon dla cachera.

Post autor: parlando »

http://forum.android.com.pl/topic/23163 ... ootloader/
Nie znam się na xperiach, więc poczytaj i pytaj na tamtym forum w razie wątpliwości. Wydaje mi się, że jeśli botloader nie jest ruszany, to później można ewentualnie wszystko odwrócić w razie konieczności oddania na gwarancję.
Przejrzyj też dział z3, bo może ktoś miał i rozwiązał problem z GPS.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Re:

Post autor: Ranwers »

Aris pisze:Zapomniałeś wspomnieć ile ten "telefon nawigacyjny" kosztował. Druga sprawa czytałem, że gps w telefonach to loteria teraz się przekonałem, moduł gps w mojej Z2 jest do d...
Proszę bardzo, już podaję ceny:
Xperia Z3: od 1795 PLN
Garmin Monterra: od 2235 PLN
Po zakupie smartfona zostaje jeszcze ponad 4 stówy w kieszeni. Oczywiście porównuję wysoki model smartfona z wysokim modelem Garmina. Jeżeli ktoś potrzebuje bardziej budżetowego rozwiązania: Snopow m9 (nie bierzcie m8, ma znacznie gorsze parametry przy niewielkiej różnicy w cenie): 840 PLN (szukaj na alledrogo). Znajomy ma ten telefon ze względu na pracę i sobie chwali.
O dokładności GPSa w telefonie już koledzy pisali, ja uważam, że jeżeli dokładność odbiega od innego telefonu, to jest to podstawa do reklamacji.

Żeby nie było - nie jestem przeciwnikiem Garmina, uważam, że są sytuacje (chociaż coraz ich mniej), gdzie ma on przewagę na telefonem. Ale na co dzień, do zwykłego keszowania telefon naprawdę wystarcza. A jeżeli przy zmianie telefonu pomyślimy, żeby kupić taki model, który będzie wspierał nasz styl keszowania, to za nieduże dodatkowe pieniądze możemy mieć urządzenie przyjemniejsze w użytkowaniu, niż Garmin. Po prostu każdy musi określić jakie są jego indywidualne wymagania. Z drugiej strony my, jako posiadacze różnych urządzeń powinniśmy uczciwie opisywać ich zalety oraz wady, nie skupiając się tylko na chwaleniu najnowszej zabawki :)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re:

Post autor: Aris »

brajan74 pisze:Dlatego się przerzuciłem na Chińczyków, przychodzą z rootem ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Jak Twój Redmi Note 2 się sprawuje geocachingu? Na telchina.pl czytałem, ze nie ma szału z gps. :?

Wracając do tematu Garmin odesłany na gwarancję przez wadę na wyświetlaczu, później sprzedam. Za wygodny jestem na dziada. :D Ale dokładność żyleta.

Co do tej mojej Z2 dalej jaja, niby satelit widzi sporo. Kompas też jako tako wskazuje. Tylko na poprzedniku jak ustawiałem kompas i odległość to płynnie aktualizowało. Tutaj jest na przykład 40 metrów, idę te 10 i ani drgnie. :D Też się pewnie pozbędę. Wracam do Xiaomi.
Ostatnio zmieniony niedziela 01 maja 2016, 21:34 przez Aris, łącznie zmieniany 1 raz.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Telefon dla cachera.

Post autor: parlando »

Brat na RN2 i GPS jest OK. Natomiast szału nie ma z baterią. Dużo lepszy powinien być RN3 pro prime, czy coś takiego - ze snapdragonem 650 i większą baterią.
Niedawno trochę bawiłem się redmi 3 i jest ciekawszy od RN2 - snapdragon, bateria 4000mAh, sporo czujników. Ogólnie działał lepiej niż mój lg f6.
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowanie:
Aris
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Telefon dla cachera.

Post autor: Aris »

Właśnie mnie zachęcali na Redmi 3 na forum tylko w recenzji http://gadzet.telchina.pl/test-xiaomi-r ... -za-600zl/ nie wypowiadali się zbyt pochlebnie:
"GPS w moim egzemplarzu sprawuje się poprawnie, szybko złapał sygnał z amerykańskich satelitów systemu GPS i rosyjskich Glonas i chiński Beidou. Liczba znajdowanych satelitów przekracza 20.
Dokładność lokalizacji jest na słabym poziomie. Odchyłka wynosi około 6-10m."
Polecali jeszcze Mi4/Mi4c.

Dodam, że mój tablet Nvidia Shield też się świetnie sprawdza, tylko jak tu chodzić z takim klocem.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Telefon dla cachera.

Post autor: parlando »

Moim zdaniem nie ma podstaw do obaw. Każdy telefon będzie miał 5-6m odchyłu, a jeśli jest inaczej to ktoś oszukuje:)
Tu z małego testu, zapis trasy - zielony to lg, a fioletowy xiaomi
redmi.jpg
redmi.jpg (124.9 KiB) Przejrzano 5358 razy
Mi też są fajne - klasa wyżej od redmi, tylko chyba nie mają rozszerzenia na kartę microSD, co może być przeszkodą jeśli masz dużo map.
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: brajan74 »

No, szału nie ma z baterią w RN2. GPS w A820 też działał lepiej. Teraz pewnie poszedłbym w Redmi 3. Ale w połączeniu z poczciwym Colorado300 jest ok.
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Telefon dla cachera.

Post autor: Aris »

Odesłałem Garmina 62S na gwarancje z powodu plamki na wyświetlaczu, odesłali Refurb 64ST, zostawiać czy sprzedawać jednak? Ktoś miał do czynienia? Wysłałem na gwarancję z powodu chęci sprzedaży i tej plamki.
Co jak co Azymut, Garmin, kosztuje swoje ale w przypadku reklamacji, klasa!
Jano
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Telefon dla cachera.

Post autor: Jano »

Zdecydowanie zostawić. Dostałeś wyższy model, który m.in. obsługuje pliki ggz (możesz wgrać wszystkie kesze w oc.pl), no i chyba ruski Glonass. Literka 'T' oznacza dodatkowe 4 GB pamięci, bo mapa jest raczej kiepska i ludziska ją kasują (po zrobieniu kopii rzecz jasna).
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
glaeken
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: sobota 17 kwietnia 2010, 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Telefon dla cachera.

Post autor: glaeken »

Potwierdzam wcześniejsze ustalenia, jeśli ktoś chce telefon z dobrym GPSem i w miarę oszczędny co do baterii, to tylko Snapdragony. 400, 410, 600 - te na bank będą miały niezłego GPSa (plus glonass który jeszcze dodatkowo podnosi stabilność pozycji). Jest jeszcze jedna zaleta - bardzo szybki fix. Te procki mają tak dopracowanego AGPS'a, że fix czasem jest w KILKA SEKUND.
Natomiast UNIKAJCIE jak ognia procków MTK. Tam jest porażka i pożoga odnośnie GPS. Robili parę lat temu dobre moduły GPS na BT, ale niestety tego nie ma już w ich procesorach.
Swoją drogą to dobry moduł GPS na BT i tak wygrywa z GPSem wbudowanym w telefon. Nawet starszy z obsługą samego GPS. GPS+WAAS/SBAS i nie ma bata. Minus to długi TTFF, bo rzadko kiedy działa AGPS w takich modułach.
ODPOWIEDZ