[TEST] GPX z OC na Garminach

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

[TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Lza »

nie jestem dominus ominpotenti, nieomlny, więc przeprosić mogę.

tu jest paczka, pobrana z opencaching.pl, która w/g producenta oregona (LINK) powinna na nim bez trudu działać.

https://drive.google.com/file/d/0BwYznu ... sp=sharing

Jeśli macie możliwość nakręcenia jakiegoś filmiku, obrazującego jak uruchamia się urządzenie po wgraniu tego zestwu i jak płynne jest wyświetlenie listy keszy, opisów, dzienników i zdjęć - będę wdzięczny. Filmik może być złej jakości, np z telefonu.

Ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że warto sprawdzić, czy jeszcze macie gwarancję, bo na postawie tego co napisał support będziecie chyba mogli z niej skorzystać, w wypadku gdyby już nigdy więcej nie dało się uruchomić urządzenia.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Stryker »

Nie wiem co ten eksperyment ma na celu, ale przeniosłem do osobnego wątku.

Info spoza oficjalnej strony Garmina:

GC6.) Does the Garmin Oregon have a gpx file size limit?
Yes. If the total size of all gpx files exceeds 8MB-10MB the Oregon may fail to display some or all of the geocaches that these files contain. The exact limit has not been characterized yet. Typically, if you use PQs this limit will never become a factor because PQs only contain 5 logs per cache keeping the file sizes smaller. However, if you use GSAK and do not limit the number of logs to 5 you can end up with very large gpx files that will cause this problem.
źródło
Za ten post autor Stryker otrzymał podziękowanie:
Ranwers
Obrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Rob »

w wypadku gdyby już nigdy więcej nie dało się uruchomić urządzenia.
Żart, right?? :shock:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Ranwers »

Łza, wygenerowałeś plik, który przekracza ~15 krotnie limit nadany przez producenta, więc zapytam Cię, co chcesz osiągnąć w ten sposób? Czy chcesz, żebym ja wygenerował... hmmm... terebajtowego GPXa, który nie pójdzie na Twoim telefonie? Takie udowadnianie czegokolwiek jest tak żałosne, że nie tylko tyłek ściska, ale też nie chce się dyskutować.

EDIT: Łza, jesteś kiepski podwójnie, bo nie tylko, że stworzyłeś GPXa x-ktotnie większego, niż limit producenta, to przekroczyłeś limit keszy obsługiwany przez Oregona 450/550 o ponad 500 (a limit przez Oregona 300/400 przekroczyłeś o ponad 3500). Żal. Żal.pl
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Piostu
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: wtorek 02 października 2012, 12:30
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Piostu »

Bez wdawania się w jakieś słowne przepychanki powiem krótko: Załadowałem i przetestowałem działanie Garmina z tym GPXem.
Na prośbę autora wątku dokumentacja wideo ( przepraszam za jakość - filmowane komórką ):
http://youtu.be/uOp2uMwlgaA

Wnioski pozostawiam oglądającym.
Pozdrawiam
ObrazekObrazek
dzazder
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: sobota 08 września 2012, 21:55
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: dzazder »

O kurde, ekstra działa ten Oregon. Moja Dakota zdycha przy wczytywaniu zdjęć, a wczytywanie opisów czy logów jest 100 razy wolniejsze niż na załączonym filmie - czas chyba pomyśleć nad zmianą :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Rob »

A ile trzeba zapłacić za to normalne działanie?
Edit: Zostawiam to pytanie jako retoryczne ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Stryker »

Oregon 6xx to inna bajka - inny hardware, limitów keszy nie ma i w inny sposób wyświetla kesze na mapie/liście (pokazuje te najbliższe).

Taki test zupełnie serio: Katowice, 50km, tylko tradycyjne. W wyniku będzie pewnie ok. 1000 keszy, więc nie tak dużo. Fotek nie trzeba, poproszę o filmik na dakocie/oregonie 3xx, 4xx, 5xx, w którym otwiera się opis kesza OP12FA. Dla porównania można użyć nowego suwaka, ograniczyć liczbę logów do 5 i spróbować wyświetlić ten sam opis a później logi.

@Rob, nie musisz w każdym wątku pisać, że garmin jest "be", bo keszujesz z telefonem i Ci wystarcza ;-)
Obrazek
Piostu
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: wtorek 02 października 2012, 12:30
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Piostu »

Stryker pisze:Oregon 6xx to inna bajka - inny hardware, limitów keszy nie ma i w inny sposób wyświetla kesze na mapie/liście (pokazuje te najbliższe).
Łza nigdzie w swoim poście nie napisał że test ma być na jakimś konkretnym modelu nawigacji, tylko pojechał ogólnie po Garminach :)

A tak poważniej mówiąc nie widzę sensu takiego testu na modelach niższych niż 600 - powody podał (dość obcesowo ) Raweners.
W moim odczuciu, to załadowanie tego pliku do 300/400 to troszkę tak jakby chcieć maluchem przewieźć na raz wszystkich ludzi z autobusu w godzinach szczytu....
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Rob »

@Stryker to nie tak.
Sam jestem ciekaw takiego testu jaki zaproponowałeś, bo ciekawy jestem za jaką minimalną cenę można Garminem wygodnie* keszować, i za jaką minimalną cenę taki Gramin byłby "najlepszy i nie miał konkurencji" jak niektórzy piszą ;)

*bez czekania na reakcję urządzenia, bez zwiech, wygodną obsługę, bez durnych ograniczeń, możliwość wgrywania i wygodnego przeglądania zdjęć, sensownych map, rozsądnej przekątnej ekranu, itp.

Bo z tego co czytam to bez 1.5 patyka się nie obędzie, ale dopiero obiektywny test może to pokazać.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Ranwers »

Rob pisze:@Stryker to nie tak.
Sam jestem ciekaw takiego testu jaki zaproponowałeś, bo ciekawy jestem za jaką minimalną cenę można Garminem wygodnie* keszować, i za jaką minimalną cenę taki Gramin byłby "najlepszy i nie miał konkurencji" jak niektórzy piszą ;)

*bez czekania na reakcję urządzenia, bez zwiech, wygodną obsługę, bez durnych ograniczeń, możliwość wgrywania i wygodnego przeglądania zdjęć, sensownych map, rozsądnej przekątnej ekranu, itp.

Bo z tego co czytam to bez 1.5 patyka się nie obędzie, ale dopiero obiektywny test może to pokazać.
Rob, widzę, że czytanie ze zrozumieniem to nie jest Twoja mocna strona, a starałem Ci się wytłumaczyć... Szkoda tylko, że coraz bardziej przekręcasz moje słowa. Swoją drogą, półtora tysiąca to i tak przeciętna cena na rynku smartfonów i wiele jest droższych :P
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Krysiul »

Swoją drogą, półtora tysiąca to i tak przeciętna cena na rynku smartfonów i wiele jest droższych :P
Ale do swobodnego keszowania (przeglądanie internetu z rozsądną prędkością, obsługa Locusa z wieloma skrzynkami i różnymi mapami) wystarczy taki za 500-600zł, a jeśli ktoś ma cierpliwość i umie polować na używane okazje, to może się zamknąć nawet w 3 stówach. Przy czym ta cena dotyczy telefonu kupowanego w sklepie - w promocjach u operatorów jest dużo taniej. Keszowałem już trzema telefonami i za żaden nie zapłaciłem więcej niż 400zł; ostatni, z którego jestem najbardziej zadowolony, kupiłem bodajże za 60zł przy przedłużeniu abonamentu. Temat był już wałkowany, ale o ile ktoś nie naraża swojego telefonu na NAPRAWDĘ ekstremalne warunki, to jedyną przewagą Garminów jest czas pracy na baterii oraz dobra praca na mrozie. To, czy jest to przewaga decydująca, zależy już od konkretnej jednostki.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Stryker »

Nie mam pojęcia dlaczego tutaj piszą osoby, które garmina nigdy nie miały.
Panowie, już mamy kilkaset postów na temat smartfon vs garmin a niczego nowego nie dodajecie.

Proszę trzymać się tematu, dziękuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Rob »

Ranwers może ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem, a może Ty nie potrafisz pisać ze zrozumieniem? ;) Z mojej strony EOT, chyba że ktoś przedstawi sensowne wyniki testu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: [TEST] GPX z OC na Garminach

Post autor: Lza »

Ranwers pisze:Łza, wygenerowałeś plik, który przekracza ~15 krotnie limit nadany przez producenta
Na czym opierasz tę tezę? wg producenta (kliknijcie w link z pierwszego posta - http://support.garmin.com/support/searc ... 000000000}) garmin oregon 450 ma działać z 5000 geocache. Żadego limitu razmiaru pliku nie ma, jest tylko limit ilości plików gpx w urządzeniu - nie może być więcej niż 200. W zapodanym przeze mnie linku jest tylko połowa tej liczby - 100 plików gpx.

(podany przez Strykematora link do danych z jakichś tam śmieciopedi - pisane przez magistrów filozofii i religioznawstwa pozostawię bez komentarza - trzymajmy się specyfikacji podanej przez producenta. Aczkolwiek prawdopodobnie wiedza z tej śmieciopedii jest wiedzą empiryczną, czyli potwierdza moją tezę, że garmin nie jest w stanie działać z deklarowana przez producenta ilością danych).

W pliku do którego dałem linka jest 4995 skrzynek (w/g silnika generującego, w każdym pliku jest 50 geocache, z wyjątkiem ostatniego gdzie ma być 45. Jeśli rzeczywiście jest więcej niż podał mi silnik (nie sprawdzałem), to po prostu nie wgraj wszystkich plików. Uważam, że nawet z 4000 nie będzie się dało normalnie korzystać z urządzenia, o ile w ogóle się uruchomi).

Nadal więc czekam na wynik testu.
Zablokowany