Garmin gpsmap 62sc - ile keszy maksymalnie można załadować

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

gagu
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 marca 2013, 08:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Garmin gpsmap 62sc - ile keszy maksymalnie można załadować

Post autor: gagu »

Siemanko. Tak jak w temacie. Gdzieś wyczytałem, ze ten model pomieści 5000 skrzynek. Zgrałem niecałe 5000 i niestety nie pokazuje mi się nic. Ładuje, ładuje i nagle się wyłącza. Pytanie zatem jaki jest limit skrzynek w tym urządzeniu, ile maksymalnie udało się Wam podegrać? Przy okazji jeszcze zapytam. Pobierając skrzynki w większej ilości wyskakują nam paczki zipów o masie 50 skrzynek. Jak już jest tych paczek pod 100 to długo schodzi z pobraniem każdej osobno (ostatnio 4 godziny), bo każdą trzeba oddzielnie kliknąć i zapisać. Da radę pobrać wszystkie paczki na raz jednym kliknięciem? Niestety żaden ze mnie komputerowiec, więc pytam :). Z góry dzięki.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Garmin gpsmap 62sc - ile keszy maksymalnie można załadować

Post autor: etnamars »

Producent podaje, że 2000.
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/po-szla ... 89556.html

Z praktyki nieco niższego modelu 62s, bez kamerki.
1. Maksymalna liczba skrzynek jaką udało się wgrać to 2000 geocache z "czystych" plików gpx, bez zdjęć. Przy próbie załadowania większej ilości odbiornik wybiera sobie 2000, i to te które chce i nie udało się znaleźć jakiejś sensownej zależności, dlaczego akurat te a nie inne.
2. Wgrywanie zdjęć bardzo obciąża odbiornik, przy 800 keszach jeszcze udało się go uruchomić, natomiast im więcej tym gorzej - pracuje wolniej, a czas oczekiwania na wyświetlenie zdjęcia to nawet kilka minut. Nie dziwi zatem fakt, że 5000 potrafiło go zabić :D Zależy oczywiście od ilości obrazków w opisach poszczególnych keszy.

Do pobierania większej ilości plików ze strony z wynikami wyszukiwania można używać download managera w zależności od stosowanej przeglądarki, np. downthemall dla firefoxa, w operze to bodaj kombinacja ctrl+j.

Szczerze mówiąc - zamiast dużej ilości skrzynek ładowanych do odbiornika lepiej tworzyć mniejsze zestawienia, ale i aktualizować je częściej.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Garmin gpsmap 62sc - ile keszy maksymalnie można załadować

Post autor: Pawel brasia »

Nie mam 62sc, ale pytanie poco?
Ile skrzynek znajdziesz w ciągu dnia, tygodnia nawet powiedzmy miesiąca? Opisy się zmieniają, skrzynki giną i opisy sprzed kilku dni mogą być nieaktualne. Przekonałem się na własnej skórze, że szybkość działania garmina jest odwrotnie proporcjonalna do ilości załadowanych skrzynek, więc nie ma to żadnego sensu, szkoda czasu na ściąganie (jak pisałeś 4 godziny). Ściągnij sobie teren jaki jesteś w stanie ogarnąć w najbliższym czasie i wystarczy.
Jeśli koniecznie chcesz ze sobą nosić opisy wszystkich skrzynek polecam bazę Filipsa.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Garmin gpsmap 62sc - ile keszy maksymalnie można załadować

Post autor: Rob »

Chyba, że człowiek nie wie gdzie go rzuci los jutro;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Garmin gpsmap 62sc - ile keszy maksymalnie można załadować

Post autor: Pawel brasia »

Rob pisze:Chyba, że człowiek nie wie gdzie go rzuci los jutro;)
To zgrać wszystkie nieznalezione gpx-y (bez foto) i wrzucić jako POI + baza Filipsa. W ten sposób znalazłem większość spośród znalezionych.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
gagu
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 marca 2013, 08:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Garmin gpsmap 62sc - ile keszy maksymalnie można załadować

Post autor: gagu »

Jestem leniwy, więc raz na jakiś czas jak zgram wystarczy mi. Zawsze można podeprzeć się telefonem z internetem, a że tam gpsa nie mam to sytuacja ma się, jak się ma :). Wolę mieć gpsa z bazą skrzynek, niż przed każdym wyjazdem tracić czas na zgrywanie, czasem z marszu jadę tu czy tam i nie mam czasu na zgrywanie. Zgrywając w swoim rejonie do 100 km, miałem około 2500 i dobrze mi wszystko śmigało, zdjęcia z keszy kilka sekund się ładowały, ale to nic, bo wszystko pod ręką mam. Zgrywając do prawie 150 km wyskoczyło mi niecałe 5000, no to tu już sytuacja jak pisałem. Postaram się zrobić to z 4000 i zobaczyć co z tego wyjdzie. Dzięki za odpowiedzi. Jak ktoś popróbuje z maksymalna ilością keszy do 5000 niech da znać czy poszło :).
gagu
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 marca 2013, 08:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Garmin gpsmap 62sc - ile keszy maksymalnie można załadować

Post autor: gagu »

3000 zabanglało :), spróbuję jeszcze z 3500 :)
Krzychu Blues
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: środa 20 sierpnia 2008, 16:58
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Garmin gpsmap 62sc - ile keszy maksymalnie można załadować

Post autor: Krzychu Blues »

Do najnowszego Gpsmap 64 będzie można załadować 250 000 keszy. Powinno wystarczyć.
60CSx, Colorado, FS Loox N560 <> "soko" na Garniaku
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1294][img]http://geokrety.org/statpics/1294.png[/img][/url] [url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=5446][img]http://www.opencaching.pl/statpics/5446.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Garmin gpsmap 62sc - ile keszy maksymalnie można załadować

Post autor: Lza »

Krzychu Blues pisze:Do najnowszego Gpsmap 64 będzie można załadować 250 000 keszy. Powinno wystarczyć.
Chyba jak samsung przejmie garmina :-D
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Garmin gpsmap 62sc - ile keszy maksymalnie można załadować

Post autor: etnamars »

Lza pisze: Chyba jak samsung przejmie garmina :-D
Podobno 64s ma się łączyć z każdym telefonem, pod warunkiem że jest to ajfon 4s- więc to raczej o ten drugi koncern chodzi.

Te 250 tys to GC-kesze "preloaded", czyli fabrycznie umieszczone w pamięci urządzenia.

Cała magia nieograniczonej ilości keszy ma tkwić w formacie pliku GGZ, skompresowanym i zoptymalizowanym GPXie.
Podobnież Oregony szóstki już sobie z tym formatem radzą.
A ograniczeniem może okazać się...liczba waypointów (5000), które wgrane są w pliku.
ODPOWIEDZ