iPad Mini + inne iWynalazki do Geocachingu pieszo-rowerowego

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Adalbertos
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: środa 28 sierpnia 2013, 20:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

iPad Mini + inne iWynalazki do Geocachingu pieszo-rowerowego

Post autor: Adalbertos »

Poniewaz od 89 roku jestem zapyzialym "Macwyznawca" i zagorzalym uzytkownikiem iWynalazkow od czasu ich sie ukazania a po zapisaniu sie na forum stwierdzilem niewielka ilosc informacji tutaj dla takich zboczencow jak ja, postanowilem wpuscic w otwarty przeciez caching.pl troche powietrza z Cupertino.

To oczywiscie moje zdanie, ale po okresie paromiesiecznego uzytkowania stwierdzam, ze iPad Mini Cellular jest idealnym rozwiazaniem do geocachingu dla piechorow/rowerzystów z paru powodow:
- rozmiar: mniejszy od iPada ale posiada ekran wiekszy niz w iPhone 4 (ktory dotad sluzyl mi do nawigacji przy pieszych wedrowkach) co jest istotne przy obsludze oprogramowania z duza iloscia danych (jest tez ulga dla zniszczonych przez czas oczu)
- waga: 312g iPad Mini + 303g obowiazkowy ochraniacz OtterBox for iPad Mini = razem do dzwigania 615g
- nawigacja: GPS + Glonass + wspomagajaco namiary GSM (w naszych amatorskich "testach" uzytkowania precyzja i szybkoscia dzialania nie ustepuje markowym urzadzeniom Garmina)
- internet: nie musze jak do tej pory wraz z iPhonem zabierac MacBook Air 13"
- czas pracy: bateria intensywnie uzytkowana spokojnie wytrzymuje jednodniowe wyprawy od 5 rano do 23
- wygoda pracy: szybkie wlaczanie sie programow, multitasking, szybkie przelaczanie pomiedzy programami, stabilnosc, rewelacyjny ekran dotykowy i klawiatura

Na razie (jak to na pierwszym etapie zauroczenia :) ) dostrzegam zalety - na wady przyjdzie czas pozniej, gdy zaczne je dostrzegac :D
Wspolne uzytkowanie iPhone i iPada ma niewatpliwa zalete - mozliwosc uzytkowania tych samych programow i pelna wymiana danych.

Spis sprzetu:
1. iPad Mini model Cellular 16 G (nawigacja+internet) + dla ochrony Otter Box Defender series
2. iPhone4 8G (muza z iTunes + telefon ale takze dodatkowy kompas + nawigacja glosowa) + dla ochrony Otter Box Armor series
3. PQI i-Power 7800 mAh - zapasowa bateria (uzylem ja pare razy w trakcie dwudniowych wypraw, gdy nocowalem w lesie)

Oprogramowanie (tylko informacyjnie - watek o programach na iOS pojawi sie w stosownym miejscu):
1. przegladarka Safari z mobilna wersja Opencaching.pl z niej pobierane pliki skrzynek w formacie GPX laduja ...
2. ...laduja jako Waypoints w MotionX GPS HD w ktorym odbywa sie proces nawigowania do skrzyneczki.

Jak na razie wszystko (hardware i software) dziala bez zarzutu - w tym tygodniu niespokojna natura bedzie szukala lepszych rozwian dobrego i rozpocznie sie testowanie dwoch programow, ktore ponoc wspolpracuja z opencachingiem Geocaching Buddy 4 OC oraz Geocaching with Geosphere - ale o tym juz w watku softwerowym :)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: iPad Mini + inne iWynalazki do Geocachingu pieszo-rowerowego

Post autor: Krysiul »

Hmmm... Po co Ci był do iPhone'a jeszcze Macbook?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: iPad Mini + inne iWynalazki do Geocachingu pieszo-rowerowego

Post autor: maryush »

Geocaching Buddy 4 OC to juz historia, apka została wycofana.
ODPOWIEDZ