Garmin 60c - tryb pamięci masowej?

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ori
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 05 marca 2012, 00:00
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Garmin 60c - tryb pamięci masowej?

Post autor: ori »

Mam problem z podłączeniem Garmina 60c do PC w trybie pamięci masowej. (GPS zakupiony na serwisie aukcyjnym bez żadnych akcesoriów/dodatków, z zapodaną jakąś mapą z USA. Tutaj nasuwa się dodatkowe pytanie - czy da się sprawdzić na urządzeniu jaki to konkretnie model.)

Po podłączeniu PC wykrył urządzenie i zainstalował sterowniki, zainstalowałam BaseCamp i aktualizację MapSourcea. Udało mi się wgrać kilka map, wysyłanie Waypointów też działa, generalnie komputer wykrywa GPSa, ale nie w trybie dysku zewnętrznego.
Znalazłam informację w necie, że nie wszystkie modele 60c mają opcję widoku jako pamięć masowa, ale w sieci jest tyle różnych informacji, że już nie wiem w co wierzyć.
Czy tak ma być?
Przewertowałam już google, garniaka, gpsmaniaka, ale nie znalazłam odpowiedzi i nie wiem już jak precyzyjnie formułować zapytanie by znaleźć odpowiedź w sieci.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Garmin 60c - tryb pamięci masowej?

Post autor: miklobit »

Przejście do trybu pamięci masowej należy wykonać z menu (Setup/interface) : http://static.garmincdn.com/pumac/GPSMA ... Manual.pdf
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Garmin 60c - tryb pamięci masowej?

Post autor: etnamars »

Między modelami CSx a C jest spora różnica (nie tylko cenowa), w instrukcji do 60C nie ma informacji o tym że da się wejść w tryb pamięci masowej. Prawdopodobnie dlatego, że w 60Csx tryb pamięci masowej dotyczy karty SD, której w 60C nie ma.
Tutaj właściwa instrukcja:
http://www8.garmin.com/manuals/GPSMAP60 ... Manual.pdf

Natomiast co istotne, napisane jest żeby PCetowi nie dać automatycznie instalować sterowników, bo sciąga sobie takie, co nie są kompatybilne. Może i działają, ale producent nie zaleca.

[Moderacja] Wątek przeniesiony do działu Hardware.
Awatar użytkownika
ori
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 05 marca 2012, 00:00
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Garmin 60c - tryb pamięci masowej?

Post autor: ori »

Dzięki za odpowiedzi.
Wychodzi na to, że nie da się podłączyć w trybie pamięci zewnętrznej :cry:

Obrazek
ODPOWIEDZ