Smartfon czy Garmin? wydzielone z: Co polecicie (gps)

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Co polecicie (gps)

Post autor: etnamars »

marwaldor pisze:
etnamars pisze: ...proszę wszystkich o trzymanie poziomu dyskusji i nie udowadnianie wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem.
Po pierwsze - widzisz miejsce gdzie nie trzymamy się poziomu dyskusji?

To jeszcze raz! Proszę dyskutować merytorycznie, a nie stosując wycieczek osobistych oraz inwektyw.
Dalsze takie postępowanie będę "nagradzał" ostrzeżeniami, bez rozpatrywania kto jest bardziej winny, albo kto zaczął.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Smartfon czy Garmin? wydzielone z: Co polecicie (gps)

Post autor: marwaldor »

etnamars pisze:No cóż. Przekonaliście mnie smartfonowcy. Wrzucam na allegro 62s, po to by mieć kasę na naprawę telefonu z gpsem.
Oglądałeś seksmisję: "brawo - to pierwsza męska decyzja w twoim życiu"
Też urzekająca historia.
etnamars pisze:Dalsze takie postępowanie będę "nagradzał" ostrzeżeniami
Pilnuj, żeby nie przybywało epitetów. Poziom jakiś musi być :)
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Smartfon czy Garmin? wydzielone z: Co polecicie (gps)

Post autor: JohnDoe »

marwaldor pisze:
JohnDoe pisze:Moja Vista ma trzy lata,
Swieżutka, zwłaszcza jak na model sprzed 6-8 lat.
No i co z tego, że już nie jest "swieżutka"? Nadal działa, i ma się dobrze czy aby keszować, zawsze muszę mieć najnowszy sprzęt?
Czy z takim kilkuletnim sprzętem nie dojdę do kesza?
marwaldor pisze:
JohnDoe pisze:Ktoś z antyfanów Garmina pisał tu o ochronie środowiska
Tu też miał rację: niechby 4 komplety zużytych baterii stanowiły równowartość jednego zużytego smartfona w postaci zanieczyszczenia środowiska: ile zużyjesz baterii przez dwa lata? Bo ja zużyję jednego smartfona...
Od trzech lat mam 4 pary akumulatorów AA, a przez to, że nie muszę ich ładować codziennie i ładuję odpowiednią ładowarką są sprawne a wykorzystuję je naprzemiennie w różnym sprzęcie bo to najpopularniejsze źródło zasilania. Więc widzisz, że nie zatruwam środowiska bardziej od Ciebie.
marwaldor pisze: Widzę, że obrońcy najlepszych Garminów są całkiem podobni do obrońców jedynie słusznego GC: Nawet nie dopuszczają myśli aby konkurencyjny produkt był choćby porównywalny do ich produktu. A stwierdzenie, że jest bardziej funkcjonalny a nawet lepszy to już herezja. A potem te argumenty:
Lepiej nie mieć XXI wiecznych funkcji/możliwości/opcji niż je mieć.
Lepiej nie mieć dostępu do mobilnego internetu niż go mieć. Przecież są miejsca gdzie nie ma zasięgu...
Lepiej nie mieć abs, srs, (przecież w rajdówkach ich nie ma) a nawet pasów, niż je mieć.
Nie umiesz szukać keszy bez smartfona - masz problem. (Nie umiem szukać keszy bez Garmina - to już nie mam problemu ?)
A teraz ten najfajniejszy: zazdrościsz bo cię nie stać :D
I teraz zaczynasz przeginać, w żadnym z moich postów nie napisałem, że nie można szukać keszy ze smartfonem, tak samo jak pisałem dlaczego akurat Garmin jako sprzęt outdoorowy. Ciągły dostęp do internetu nie jest wymagany do poszukiwania keszy (aczkolwiek bywa przydatny) bez niego też można keszować. Twoje podejście też można potraktować jak obronę jedynego słusznego systemu. Twój sposób jest dobry dla Ciebie i też działa, ale istnieją alternatywy i ja z jednej takiej korzystam. Trochę z Twoich (i nie tylko Twoich) postów wynika, że nasz sposób jest gorszy a Wasz smartfonowy jedynie słuszny. I nie wykorzystuję mojego Garmina tylko do keszowania, ale ogólnie pojętej turystyki w terenie.
marwaldor pisze: A teraz ten najfajniejszy: zazdrościsz bo cię nie stać :D
Popatrz na zdjęcia z mapami na jednym z moich postów. I co tam leży? :P Równie dobrze to samo można by powiedzieć o drugiej stronie spory (tak wiem pisałeś, że miałeś Garmina 3 dni).

Dla mnie EOT. Co miałem to napisałem, bo poziom argumentów sięgnął gruntu. Nie chowam żadnej urazy i mam nadzieję, że Ty również i jakbyśmy spotkali się gdzieś w terenie to spokojnie podali sobie dłonie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Smartfon czy Garmin? wydzielone z: Co polecicie (gps)

Post autor: marwaldor »

JohnDoe
1. Nigdy nie chowam urazy do kontrdyskutantow.
2. Ostatnia czesc mojego postu nie dotyczyla Ciebie.
Byl to przeglad najsmieszniejszych argumentow co do nieprzydatnosci smartfona do keszowania.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Smartfon czy Garmin? wydzielone z: Co polecicie (gps)

Post autor: etnamars »

154 posty z których nic nie wynika - jeśli ktoś szukałby rady, raczej w tym wątku jej nie znajdzie.
Jako, że z poziomem dyskusji licho - wątek zamykam.
Zablokowany