Android i moduł GPS

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Android i moduł GPS

Post autor: Karls »

Z połączeniem po za lasem nie mam problemów tylko że pozycja potrafi pływać 3-4m jak stoję w miejscu. To czy w takim razie taki moduł coś zmieni czy ma tak samo kiepski chipset?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Android i moduł GPS

Post autor: Krysiul »

Jeśli chodzi o ścisłość, moduł GPS to poza chipsetem np. antena, która też będzie wpływać na pomiar. Pozycja, która pływa tylko o 3-4m, nie jest złym wynikiem. Nie spodziewaj się, że będziesz miał metrową dokładność, bo nawet u jedno zero droższych Garminów nie jest to normą. Dokładność rzędu 3 metrów jest ok i spokojnie wystarczy do komfortowego szukania keszy. Pozycja będzie Ci pływać mniej, jeśli włączysz uśrednianie pomiaru w czasie - jest taki app na Androida GPS Averaging. Poszukaj też informacji o static navigation w Twoim modelu telefonu, i, jeśli jest włączone, sprawdź, czy da się je wyłączyć. Goście z xda-developers.com mogą coś wiedzieć na ten temat.

http://www.gps.gov/systems/gps/performance/accuracy/

Czy poprawi Ci się dokładność dzięki modułowi BT? Moim zdaniem zauważalnie większej dokładności nie wyciśniesz, wrażenie większej dokładności może dać włączone w takim module uśrednianie pomiaru, ale że nigdy takiego modułu BT nie używałem, to nie będę się kategorycznie wypowiadał.
Ale myślę, że każdy jest w stanie sobie odpowiedzieć, czy to co daje mu jego tel. mu wystarcza- ja podałem konkretny przykład do którego każdy może się odnieść.
Masz rację, ale ja myślałem w tym miejscu o użytkownikach, którzy przychodząc na forum nie mają jeszcze w ogóle sprzętu do keszowania (wbrew pozorom nie każdy ma smartfona) albo nie mają wyobrażenia, jaką dokładność można uznać za zadowalającą ze względu na samą technologię.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Android i moduł GPS

Post autor: Karls »

Czyli wychodzi na to że jak nie spróbuję to nie będę wiedział ;) Pytanie tylko czy różnica będzie na tyle duża żeby było warto nosić w teren kolejny gadżet. Dzięki za pomoc!
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Michu4000
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: środa 04 sierpnia 2010, 11:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android i moduł GPS

Post autor: Michu4000 »

Ja noszę i sobie chwalę. Dokładności raczej (dużo) większej Ci to nie da, ale łapie fixa szybciej niż wbudowany w smartphona gps (przynajmniej w moim przypadku) i nie żre baterii w komórce.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Android i moduł GPS

Post autor: Krysiul »

Czyli wychodzi na to że jak nie spróbuję to nie będę wiedział Pytanie tylko czy różnica będzie na tyle duża żeby było warto nosić w teren kolejny gadżet. Dzięki za pomoc!
Tak to już jest, jak chcesz ciąć koszty, musisz podjąć ryzyko ;P Najpierw spróbuj wycisnąć z samego telefonu co się da z uśrednianiem itp.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Android i moduł GPS

Post autor: Karls »

Krysiul pisze: Tak to już jest, jak chcesz ciąć koszty, musisz podjąć ryzyko ;P
Wiesz, mam dokładność do tych 3-4m i dla większości skrzynek to wystarczy. Nie widzę sensu wybulenia 200-300zł żeby mieć o metr łatwiej ;)
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ