htc desire z - gps

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

patryk89
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 03 stycznia 2012, 14:05
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

htc desire z - gps

Post autor: patryk89 »

Witam.
Posiadam telefon HTC Desire Z, ktory jest na androidzie. Sciagnalem 2 aplikacje ( locus oraz gps averaging)
Chciałbym jutro pochodzić troszke po lesie, aby odnalezc skrzynke :)
Czy ktos w miare prosty sposob jest mi w stanie wytlumaczyc jak ustawic te programy, aby jutro znalezc odpowiednie miejsce w lesie ? :) Pobieram wlasnie mape do locusa. Wystarczy ja sciagnac czy trzeba pozniej jakos ustawic w terenie korzystanie z tej nowosciagnietej mapy ? Czy aplikacje te pobieraja transfer danych w terenie ?
gczarnocki
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: środa 14 grudnia 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: htc desire z - gps

Post autor: gczarnocki »

Cześć. Widzę, że te programy robią furorę na tym forum No nic, bardzo dobrze! Programy zacne, to i niech zyskują popularność. Pierwszym krokiem, jaki powinieneś zrobić to ściągnięcie map na pamięć telefonu. Przyda się połączenie Wi-Fi - będziesz musiał pobrać dość dużo danych. Wybieramy mapę (druga ikona od prawej na ekranie głównym, polecam UMP-pcPL) i ściągamy odpowiedni obszar. Po ściągnięciu plików mapy na telefon, aplikacje nie muszą mieć dostępu do internetu. Przyda się jednak odrobinę transferu, by złapać szybciej tzw. "fixa" z użyciem Assisted GPS. Program GPS Averaging nie jest stricte do szukania skrzynek, a raczej do ich zakładania - uśrednia on współrzędne GPS. Pisałem również tutaj o tych programach : HTC Wildfire - Nawigacja.
ObrazekObrazek
patryk89
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 03 stycznia 2012, 14:05
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: htc desire z - gps

Post autor: patryk89 »

Bardzo dziekuje za odpowiedz.
Mam jednak problem z mapa. Mianowicie wchodzac do menadzera map mam zakladki map online, personal,vector,wms,download.
klikajac na download jest opcja ekran, zaznacz obszar by country zaznacz sciezke wybierz poi.
klikajac "by country" wyskakuje "wybierz najpierw mape online". Co mam rozumiec przez "polecam UMP-pcPL"?
Dziekuje za zainteresowanie sprawa :)
gczarnocki
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: środa 14 grudnia 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: htc desire z - gps

Post autor: gczarnocki »

Już otwieram swojego Locusa. Dobrze, otwierasz menedżera map i masz pięć zakładek. Nas teraz interesują dwie - Online i Download. Wybierz "OSM - regional", potem "UMP-pcPL" i zaznaczasz "tick" przy tej mapie. Ponownie wchodzimy do menedżera map, zakładka Download. Pojawia się 5 opcji - This screen, Select area. By country... Wybierasz "Select area" - pozwoli ci dokładnie pobrać tylko tą część mapy, która Cię interesuje. Manewruj zoomem w przód i tył, by ustawić odpowiednie powiększenie i zaznacz na ekranie odpowiedni obszar. Potem nadaj nazwę mapie i wybierz powiększenie. Od tego zależy dokładność mapy, stopień przybliżenia oraz ilość danych do pobrania. Mieszkasz w mieście, bądź zaznaczasz obszar miejski - polecam ci zoom 12-16, jeżeli natomiast pobierasz duży obszar - wybierz też te mniejsze powiększenia - 10-12. Choć ich użyteczność jest praktycznie zerowa, pozwoli ci to na zobrazowanie większego obszaru mapy na telefonie. I to by było na tyle. W zakładce "Personal" wybierz swoją mapę i możesz wyłączyć transfer danych.
Za ten post autor gczarnocki otrzymał podziękowanie:
patryk89
ObrazekObrazek
patryk89
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 03 stycznia 2012, 14:05
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: htc desire z - gps

Post autor: patryk89 »

Bardzo dziękuję ! Twoj post byl mi bardzo pomocny. Jutro ze spokojem moge isc do lasu wyprobowac ta aplikacje :)
Dziekuje raz jeszcze !
fufelek
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 16 stycznia 2012, 12:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: htc desire z - gps

Post autor: fufelek »

ja na zetce używam programu columbus - bardzo fajny, jedyną jego wadą (jaką ja zauważyłem) jest to, że od razu odkrywa spojlery
ODPOWIEDZ