Navibe GB 735 / Nokia LD-3W ?

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
shkopek
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 08 sierpnia 2011, 11:43
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Navibe GB 735 / Nokia LD-3W ?

Post autor: shkopek »

Jestem w trakcie kupowania modułu GPS,dlatego chciałbym się spytać o poradę. Zdecydowałem się kupić jeden z tych dwóch. Czy warto dopłacać do tego pierwszego ,czy na geocaching LD-3W w zupełności wystarczy? Jeszcze jedno pytanie z mojej strony-czy jest wymagany symbian w telefonie w przypadku korzystania z modułu BT?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bombadil
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 05 grudnia 2010, 14:25
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Navibe GB 735 / Nokia LD-3W ?

Post autor: Bombadil »

Ja mam Pentagram Pathfinder p3105 i sobie chwalę, innych nie używałem. Co do telefonu to taki który obsługuje jave ,do tego TrekBuddy i w zupełności wystarczy.
Obrazek Obrazek Obrazek
gczarnocki
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: środa 14 grudnia 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Navibe GB 735 / Nokia LD-3W ?

Post autor: gczarnocki »

Swego czasu używałem Nokii LD-3W jako zewnętrznego modułu GPS i niestety, ale dokładnością to on nie grzeszył. Długo łapie fixa, jest ość czuły na wszelakie zakłócenia, ale czego oczekiwać od modułu za 70-80 zł? Do geocachingu, szczególnie w lesie, czy gęstej zabudowie miejskiej - nie polecam. Jeżeli bardzo chcesz kupić moduł, dołóż do o półkę wyższego modelu - LD-4W, lub kup coś od Pentagrama, np. P3101 lub P3105.
ObrazekObrazek
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Navibe GB 735 / Nokia LD-3W ?

Post autor: u810 »

Nie warto. Oba są na chipsecie Sirf Star III
Moim zdaniem chipset MTK jest lepszy, zwłaszcza w lesie jest bezkonkurencyjny, więc polecam wspomnianego pentagrama
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Navibe GB 735 / Nokia LD-3W ?

Post autor: Sebastian »

Moim zdaniem to bez znaczenia. Dysponując czymkolwiek z przedziału cenowego 50-1500 zł możesz się spodziewać w najlepszym przypadku dokładności odczytu pozycji około 10 metrów, później to już trzeba korzystać z intuicji geokeszerskiej.

W miarę dokładne urządzenie GPS, to wydatek ponad 20 tysięcy złotych + koszty eksploatacji systemu, ale po co, jeżeli ktoś ustalał współrzędne geograficzne przy pomocy np. turystycznego odbiornika.

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
shkopek
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 08 sierpnia 2011, 11:43
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Navibe GB 735 / Nokia LD-3W ?

Post autor: shkopek »

Jednak skłoniłem się do Navibe. Na moje keszowanie i na moje środki to i tak telefon+moduł wystarczają w zupełności.Dzięki za odp
Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Navibe GB 735 / Nokia LD-3W ?

Post autor: Krysiul »

Moim zdaniem to bez znaczenia. Dysponując czymkolwiek z przedziału cenowego 50-1500 zł możesz się spodziewać w najlepszym przypadku dokładności odczytu pozycji około 10 metrów, później to już trzeba korzystać z intuicji geokeszerskiej.
Bez przesady, nawet w nowszych telefonach można uzyskać nierzadko odczyt z dokładnością do 5 metrów i lepiej. I nawet, gdyby było tak jak podałeś, to jest ogromna różnica, czy kupisz moduł, który będzie działał z dokładnością 20m, czy 10 m, zwłaszcza przy co sprytniej ukrytych skrzynkach bez spoilercachingu.
ObrazekObrazekObrazek
MardoQ
Wyjadacz
Posty: 276
Rejestracja: niedziela 26 lipca 2009, 15:25
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Navibe GB 735 / Nokia LD-3W ?

Post autor: MardoQ »

W ostatni weekend odbiornikiem z Nokii e52 uzyskałem lepsze namiary na cache niż Garminem 60S. Wszystko w pochmurną pogodę na Szczelińcu.
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje
ODPOWIEDZ