Mini GPS

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KaBar
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 03 listopada 2011, 17:21
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Mini GPS

Post autor: KaBar »

Witam.
Poszukuję taniego urządzenia pomagającego w lokalizowaniu skrzynak i natrafiłem na coś takiego: http://allegro.pl/zaprowadzi-cie-wszedz ... 80323.html
Czy ktoś z was tego używa. Jeśli tak to jak się sprawdza w terenie i czy warto w to zainwestować.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Mini GPS

Post autor: krystiant »

Nie używam, ale z opisu wynika, że się nie bardzo nadaje... Podstawowa funkcja to w przełożeniu na geocaching brzmiałaby tak: "Przyciskiem zaznaczasz kesza na którym stoisz a urządzenie za pośrednictwem satelit zapisuje jego pozycję po czym strzałka pokazuje Ci kierunek w którym masz się poruszać oraz odległość od zaznaczonego miejsca , powrót w dane miejsce jest więc dziecinnie prosty." Co prawda można samemu wcześniej wprowadzić 16 pozycji, ale miałbyś tylko współrzędne tych 16 keszy. Za tą cenę to zdecydowanie za mało...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Mini GPS

Post autor: Pawel brasia »

Kod: Zaznacz cały

Inna przydatna funkcja to możliwość wprowadzenia samemu do 16 pozycji geograficznych interesującej nas trasy
16 pozycji za dużo nie jest, ale starczy na jeden dzień.
Myślę, że mimo wszystko lepiej zainwestować w jakiegoś Larka, nie wiele drożej a przy okazji otrzymujesz nawigację samochodową, przy okazji możesz wgrać bazę Filipsa, poczytać ebooka, pograć itp.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Mini GPS

Post autor: miklobit »

brasia pisze: lepiej zainwestować w jakiegoś Larka
Z tego co widzę, to różnica w cenie niecałe 20 PLN a różnica w użyteczności - miażdząca.
Gdyby jeszcze dało się do tego tamagotchi coś wgrać, np bazę współrzędnych, to bym się zastanawiał ( bo małe i przy kluczach można nosić ) ale wklepywanie ręcznie współrzędnych - to już epoka gps'a łupanego :D .
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Mini GPS

Post autor: JohnDoe »

Przydatność raczej wątpliwa, do tego trochę można przepłacić. W DX wychodzi o jakieś 30 taniej:
http://www.dealextreme.com/p/usb-rechar ... gnos-41141
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
KaBar
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 03 listopada 2011, 17:21
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mini GPS

Post autor: KaBar »

Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Larka jako nvi samochodowe mam ale nigdy nie używałem do tego rodzaju nawigacji. Jak się zdąrzyłem zorientować to teraz musze się pobawić z ozim i bazą filipsa. :shock:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ