tablet pc z wbudowanym modemem

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

tablet pc z wbudowanym modemem

Post autor: art_noise »

Może nie sprzęt typowo geocachingowy, ale na pewno przydatny. Chciałbym coś takiego wozić w aucie, w razie potrzeby odpalam i keszuję :D
Szukam tabletu PC o wymiarach netbooka. Musi być pod kontrolą windy, wszelkie ipady i galaxy odpadają.
Bawiłem się maszyną Asus-a http://allegro.pl/asus-t101mt-n450-10-1 ... 79102.html - super sprawa, paluchami dało się bardzo komfortowo obsługiwać.
Interesujący jest też DELL http://allegro.pl/nowy-dell-inspiron-du ... 15800.html. Nie macałem go, ale patent z przekręcanym ekranem wydaje się być wygodny.
Niestety szukam i szukam i jakoś nie mogę natrafić na tablet PC z wbudowanym modemem. Niby pierdoła, zawsze mogę podpiąć na usb ale ten wystający dżings jest cholernie niewygodny. Wystaje i zawadza.
Nie wierzę że nie ma takich sprzętów z modemem, tyle że chyba nie umiem szukać...
Pomożecie? :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: tablet pc z wbudowanym modemem

Post autor: zyr »

Do tego della podobno można włożyć modem 3G. Gniazdo na kartę sim już jest, wiec to kwestia dołożenia samego modemu. Pewnie trzeba będzie go sobie włożyć samemu, ale nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane.

Ewentualnie można wypróbować rodzimy produkt: http://produkty.icom.eu/icom_terra_pad_1050.html on już modem ma wbudowany
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: tablet pc z wbudowanym modemem

Post autor: art_noise »

Bardzo fajny ten sprzęcik, lecz raczej odpada z braku normalnej klawiatury. Czasami potrzebuje coś więcej napisać w warunkach "polowych", wtedy zwykła klawa ma sens.
Dzwoniłem do Dell-a, miły konsultant po sprawdzeniu potwierdził że modem można zainstalować i jest to dostępne na ich stronie podczas zakupu sprzętu. Sprawdziłem - nie ma takiej opcji...
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
opoliensis
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 kwietnia 2010, 08:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: tablet pc z wbudowanym modemem

Post autor: opoliensis »

Lenovo s10-3t (z tego co czytałem ma wejście na kartę sim) czy jakoś tak...
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: tablet pc z wbudowanym modemem

Post autor: Limak »

Ja posiadam DELL XT2 wraz z modemem 5300 - oprocz HSDPA posiada tez GPSa...ktorego niestety nie udało mi sie zmusić do działania na win7 64bit.. Ale sam modem działa:) sam ekran jest bardzo fajny, jest zarówno na rysik (taki jak w tabletach graficznych) jak i multitouch:) ale na kesze tego lapka raczej nie zabieram - oregon + sgs starcza w zupełności:)

No ale jak potrzebujesz to polecam:)

P.s.: dodam jeszcze, ze oczywiscie slot na kartę sim jest juz wbudowany w lapka (pod bateria), niezależnie czy sie m ma wersje z modemem czy bez, więc sam modem wystarczy dokupić:) no i zainstalować cos innego niz win 7 64bit:/ nawet na ubuntu sa (nieoficjalne) sterowniki i gps działa:P

Send from Samsung Galaxy S (using TapaTalk)
Obrazek
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: tablet pc z wbudowanym modemem

Post autor: art_noise »

Fajny sprzęcik. Modem sam dokładałeś?
Jak się sprawuje mechanizm obrotu matrycy? Trochę się tego obawiam, czy to mechanicznie jest trwałe...
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: tablet pc z wbudowanym modemem

Post autor: Limak »

Sprawuje sie bardzo dobrze - mechanizm jest bardzo wytrzymaly - tez mialem troche obawy o to,ze poprostu sie rozleci, ale okazaly sie zupelnie nieuzasadnione, bo zawias nawet nie ma luzow - działa tak samo jak w momencie kupna, a to bylo dość dawno.. Nie wiem jak sprawuje sie taki sam mechanizm w asusie t101 - moze byc mniej trwały, ale nie mam tutaj na mysli ze firma jest gorsza czy cos, bo tak nie uwazam, tylko akurat xt2 to biznesowy model a tutaj akurat dell ma surowe podejscie do jakości wykonania (w przeciwieństwie do modeli della "dla domu").. Ten asus z segmentu "home" jest wlasnie bardziej.

Modem zakladalem sam, to 5 minut jest;) mozna oczywiscie sobie zamówić wersje z modemem na str della, ale o wiele taniej mozna kupic modem np na allegro i zalozyc samemu:) nawet uzywany modem bedzie ok, byle by sprawny byl;)

Dodam jeszcze, ze taki modem mozna zamontowac do bardzo wielu modeli laptopów -kompatybilne wpisane są zwykle na stronach aukcji na allegro.

Co do innych tabletów, to asus t91 chyba ma wbudowany modem (lub slot mna taki modem), ale pewnie jakis inny asus z serii t rowniez;) acerow tez naprodukowali ostatnio duzo, więc pewnie jakis model z modemem sie znajdzie;)

Send from Samsung Galaxy S (using TapaTalk)
Obrazek
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: tablet pc z wbudowanym modemem

Post autor: chinczyk »

Witam ja używam ZTE Light V9 z Androidem 2.2 to tablecik 9 cali , z Culumbusem sprawuje się wyśmienicie.
Bateria daje rade cały dzień przy kilku godzinowym poszukiwaniu keszy.

Modem gsm, wifi, agps.
Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: tablet pc z wbudowanym modemem

Post autor: maryush »

Ciekawą opcją na którą zresztą sam czekam jest ASUS Transformer 2.
Tu info o "jedynce"
http://tablet-online.pl/2011/03/25/news ... ezentacja/
Jedynk nie ma modemu, ale dwójka ma już mieć modem i być dostępna w sklepach na dniach. Jedynkę można macać już od jakiegoś czasu.
Nie jest to Windoza, ale Android 3. Ale za to jest to w zalezności od potrzeb albo sam tablet, albo netbook kiedy się doczepi klawiaturę. Czyli za jedną kasę jakby dwa rozwiązania. Bonus - w klawiaturze jest druga bateria czyli drugie tyle czasu pracy.
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: tablet pc z wbudowanym modemem

Post autor: chinczyk »

Tak fajna zabawka , ale cena morduje :P
Obrazek
ODPOWIEDZ