Zrób(my) coś ładnego

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: parlando »

Dzięki maryush! Komplement od Mistrza liczy się podwójnie:)

Edycja: Korzystając z tego, że mój post jest ostatni, dodam po cichu kolejny dzienniczek.
Wymiary takie same, trochę inny patent. Szkoda, że tak późno zabrałem się za "zamykane" logbooki:)
Pojedyncza strona ma 35 na ok. 30 mm. Na każdy logbook zużyłem po jednej kartce A4.
Obraz1.jpg
Obraz1.jpg (82.46 KiB) Przejrzano 7219 razy
Edycja2: Dobra, chyba ostatnia wrzutka "maleństw". Trzeba się wziąć za serwisy i reaktywacje, oraz posadzić trochę nowych keszy:)
nocniki.jpg
nocniki.jpg (195.59 KiB) Przejrzano 7059 razy
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowania (total 5):
liliummaryushazhag28caliori
Awatar użytkownika
PaniMaga
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: piątek 18 października 2013, 21:27
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: PaniMaga »

Wow, palando, genialne te logbooki! Aż bym się chciała wpisać:D
Za ten post autor PaniMaga otrzymał podziękowanie:
parlando
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: parlando »

Dziękuję:) Masz strasznie daleko, ale może kiedyś Ci się uda trafić w moje okolice:)
Trochę zbzikowałem na punkcie logbooków...
Dużo już jest w terenie w nowych skrzynkach, ale także stopniowo wymieniam w starych. Sporo jeszcze czeka na swój czas w domu. Nie pokażę ich wszystkich (jednak są one jakimś elementem zaskoczenia po odnalezieniu skrzynki:)), ale załączę fotkę ostatniego;)
CAM01312-zer-600Q70.jpg
CAM01312-zer-600Q70.jpg (12.45 KiB) Przejrzano 6873 razy
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowanie:
28cali
justrad
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: sobota 26 września 2015, 15:18
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: justrad »

Ładne cudeńka, szkoda że Twoje kesze są tak od nas odległe. Musze wpisać Radom do letnich planów.
Za ten post autor justrad otrzymał podziękowanie:
parlando
Obrazek
tty12
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 19 maja 2015, 12:14
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: tty12 »

Pozazdrościć. Widzę że nawet szyte zgodnie z dobrymi zasadami sztuki introligatorskiej. :)
ObrazekObrazekObrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: parlando »

Hehe:) Ile to człowiek się może nauczyć dzięki geocachigowi:)
Uczyłem się na podstawie tego:
https://www.pinterest.com/pin/431290101789782412
i https://www.youtube.com/watch?v=-aNjgQ1ubrU
Plus inne filmiki i zdjęcia spod hasła "book binding", "mini book", "tiny book" na pinterest, instagramie, YT i vimeo.
Przy tak małych książeczkach chyba wystarczą 2 dziurki do przeszycia (ja tak robię).
azhag
Wyjadacz
Posty: 240
Rejestracja: wtorek 14 października 2014, 17:43
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: azhag »

Nieskromnie dołączam do „robiących coś ładnego”. Na razie nic wielkiego, ale jak na pierwszy raz jestem diablo zadowolony, nawet pomimo tego, że kilka błędów po drodze popełniłem. :)

Obrazek

Ot, prosty logbook oprawiony w czarną i niebieską skórę, do nowej skrzynki, którą planuję postawić jakieś dwa miesiące temu.


Przy okazji: ma ktoś pomysł jak wykonać trwały napis na skórze? Czarnej, więc po prostu długopis odpada. Pierwszą myślą były tego typu znaczniki do metalu, ale koszt jest dużo większy niż byłbym skłonny wydać na taką pierdółkę.
Za ten post autor azhag otrzymał podziękowanie:
28cali
Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: maryush »

Napis na skórze - prosty napis, "nieidealny" czcionkowo - mozna wypalić wypalarką do drewna lub lutownicą. Można też wybić uzywając śrubokręta płaskiego i młotka. Jako że rózne skóry różnie reagują musisz popróbować na takiej skórze jaką masz, na jakimś skrawku do wyrzucenia. Pisaki typu Sharpie (ale takie oryginalne, nie z bazarku ;)) też powinny się trzymać. Mozna też inaczej - napis zrobić z drutu miedzianego, sklepanego na płasko młotkiem i przyklejonego na super glue do skóry. Można "wycisnać" napis na skórze (nie na każdej, na takiej jak masz na obrazku słabo wyjdzie, ale na juchcie czy kruponie już będzie ok) zrobiony z drutu/drewna/plexi itp. przy pomocy namoczenia skóry i imadła - mocno dociskasz i po wyschnięciu jest efekt. Wrzucę fotki takich prób.
Wyszywanie napisów masz obcykane ;)
Jano
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: Jano »

@azhag, Twoje logbooki są kapitalne!!! Szacun! Nie wiem, czy kiedyś będę miał okazję, ale bardzo chętnie bym się wpisał do takiego logbooka.
Za ten post autor Jano otrzymał podziękowanie:
azhag
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
azhag
Wyjadacz
Posty: 240
Rejestracja: wtorek 14 października 2014, 17:43
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: azhag »

Ad maryush: Dzięki za pomysły. Tylko mam wątpliwości czy połączenie superglue będzie trwałe. Chętnie zobaczę Twoje zdjęcia. A wyszywanie niestety jest żmudne i niezbyt dokładne, litery by musiały być kulfonami, żeby były czytelne.


Ad Jano: Na razie tylko jeden logbook. Pudełko zapałek jest wyłącznie jako skala (akurat nie miałem banana ;)). Ale... w sumie to nie jest głupi pomysł, żeby przerobić pudełko zapałek na okładę logbooka. :D

Oczywiście kliknąłem podziękowanie zamiast cytatu, niech będzie, że dziękuję za podsunięcie pomysłu. ;)
Obrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: parlando »

azhag, oprócz tego, co napisał maryush można jeszcze rzeźbić w skórze (w grubej i w miarę twardej). Sam muszę to przetestować na tej skórze, którą widać na prezentowanych logbookach. Chińskie dłutka mam (coś takiego) :)
Najbardziej lubię wypalać, ale przy ciemnej, brązowej skórze kontrast jest mały (nie pisząc o czarnej, gdzie będzie jeszcze słabiej widać).
Przy krótkim, nieskomplikowanym napisie można jeszcze użyć dziurkacza do skór - wydziurkować inskrypcję lub wyciąć nożem, a od spodu podkleić kontrastowy kawałek skóry.
PS, w filmiku, do którego linkowałem w poprzednim poście, w 9 minucie jest pokazany sposób na podklejenie i dociskanie skóry do wyciętego wzoru/napisu.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: maryush »

azhag pisze:Ad maryush: Dzięki za pomysły. Tylko mam wątpliwości czy połączenie superglue będzie trwałe.
Powinno wystarczyć. Mówię z autopsji, bo kilka moich keszy ma logbooki ze skórzanymi okładkami z naklejonymi na nie literami/wzorami z miedzianego drutu (ale żeby zwiększyć powierzchnię styku drut jest rozklepany młotkiem na pół-płasko), a klejone były na super glue. I trzymają. Jeśli znajdę gdzieś stare fotki, zapodam (teraz kesze są w terenie).

EDIT: Ważne - klej cyjanoakrylowy lać NA METAL (na element doklejany) a nie na skórę, bo będa nieładne plamy (skóra chłonie). A jak na metal to kleju będzie tylko tyle co pod drucikiem-ozdobnikiem. Ja wiem, to może jest oczywiste, ale pomyślałem że i tak powiem ;)
azhag pisze:Chętnie zobaczę Twoje zdjęcia. A wyszywanie niestety jest żmudne i niezbyt dokładne, litery by musiały być kulfonami, żeby były czytelne.
W załączeniu dwie fotki - efekt wyciskania w skórze. Skóka nie była nowa (kawałki starej torby, nowa skóra jest bardziej podatna na wyciskanie), matryce były drewnianie (małe "m" to miękka sosna, duże "M" to twardy bambus), skóra była zmoczona (aby nadać jej miekkośći i podatności na odkształcenia), ściśnięte imadłem na kilka dni - aż skóra sama powoli wyschnie. To akurat skóra juchtowa, gruba, mająca możliwości na ściskanie.
Załączniki
Ma.jpg
Ma.jpg (133.95 KiB) Przejrzano 6616 razy
m.jpg
m.jpg (141.99 KiB) Przejrzano 6616 razy
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowania (total 2):
azhag28cali
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: miklobit »

Choinkowe pomysły dla zbieraczy drewniaków:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 07 czerwca 2020, 00:57 przez miklobit, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
azhag
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: Elvis7 »

Dostępne w terenie czy FTFshopie?
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Zrób(my) coś ładnego

Post autor: miklobit »

Elvis7 pisze:Dostępne w terenie czy FTFshopie?
W terenie też będą (trzeba szukać po logach GoWro) - tylko mało takich miejsc w które się zmieszczą
ODPOWIEDZ