Lark Freebird

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Calineczka
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: niedziela 25 stycznia 2009, 12:28
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: Lark Freebird

Post autor: Calineczka »

Lavinka, jakiego masz Larka? Powinno dac się znaleźć w necie info jaki ma system w środku, a AM pewnie oferuje w czasie instalacji wybór takiego właśnie systemu (Windows Mobile 5?)
[url=http://www.swiatelka.pl/][img]http://www.swiatelka.pl/userbar.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Lark Freebird

Post autor: lavinka »

Luz, Rubeus mi podpowiedział łopatologicznie, jak ów system odblokować, pewnie przed Sylwestrem to zrobię, by mieć mały przenośny palmtop prócz funkcji GPSa. Z Automapą też się udało w końcu uruchomić wsio jak trzeba. System muszę odblokować, żeby sensownie przeglądać bazę Filipsa z opisami chociażby (ale przy kiepskiej baterii Larka pewnie i tak nie będę wykorzystywać max jego funkcji, z drugiej strony wygodniejsze niż targanie ze sobą wszędzie netbooka, zwłaszcza przy silnych opadach deszczu latem ;) ).

Trafił się nam darmowy sprzęt, to staramy się go ucywilizować. Mapa Automapy jest bardziej samochodowa i pewnie przerobiona mapa UMP byłaby lepsza, bo bardziej bogata w ścieżki w lesie, niemniej nie jest to priorytetem, przy pełnej szafie papierowych map :) Poza tym, z tego co zauważyłam importowanie mapy UMP czy google maps wymaga kolejnych kombinacji, a ja leniwy człowiek jestem, na windowsie XP wychowany, gdzie nie trzeba grzebać jak w Linuksie na przykład ;)

lav

p.s. Po wgraniu pliku z poziomu ustawień POI trzeba jeszcze załadować punkty. Metodą klikania we wszystko po importowaniu znajduje się katalog czy kategorię z nazwą geocaching, każe mu załadować wszystkie (aktywne czy coś) punkty, chwilę poczekać aż program je załaduje i dopiero potem "zassać" z poziomu wyświetlania POI. Trochę to głupie i upierdliwe, że trzeba to robić w dwóch miejscach, zamiast w jednym, ale cóż.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Lark Freebird

Post autor: lavinka »

Udało się odblokować. Do bazy Filipsa używam przeglądarki do plików off line - NetFront v3.3 Jest nowsza, ale nie wim czy zadziała. Proste to upiornie, ale obrazki otwiera (trzeba najpierw kliknac link OBR, bo po scrollowaniu z głównej strony kesza nie zawsze - nie wiem jak, ale lepiej kliknąc OBR i dopiero w linki od zdjęć).

Co tam jeszcze... gps nie odpala się od razu, trzeba mu dać kilka minut zanim załapie, że ma się łączyć z satelitami, ale to chyba normalne, u mnie w komórce dziad robi to samo. Kolejne kilka minut zajmuje mu namierzanie się, pomaga gdy się z nim trochę połazi a potem zatrzyma w miejscu.

Chwilowo walczę z kalkulatorem współrzędnych, bo to co działa u Rubeusa, u mnie oczywiście nie. A teraz dzieci napiszą wypracowanie pt. za co kochamy windows mobile 5. Grr.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Lark Freebird

Post autor: Doc_with_the_dog »

Każda navi potrzebuje kilku chwil na złapanie sygnału. Nawet turystyczne Garminy, z tym, że one akurat łapią nieco szybciej niż samochodówki.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
ODPOWIEDZ