Moduł GPS do telefonu!

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Ota_Ota_Ota
Nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 26 października 2010, 18:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Moduł GPS do telefonu!

Post autor: Ota_Ota_Ota »

Moduł do mnie pewnie w tygodniu przyjedzie. Trekbuddy już zainstalowałem, pozostaje tylko mapki na kartę pamięci wrzucić. Jak to zrobić?
Foldery jakoś odpowiednio nazwać?

markpm
hazel wizualnie mi się podoba.Jak jest z softem, prawda to że sporo śmiecia typu odnościki do twittera, facebooka jest?
Gdyby miał androida na pokładzie to już bym po niego leciał :)
Awatar użytkownika
markpm
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 15 kwietnia 2010, 09:54
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Moduł GPS do telefonu!

Post autor: markpm »

Wrzucasz mapki do folderu... "maps" :) powinny być dwa pliki i folder "set" (tam jest mapa pocięta na setki/tysiące obrazków). Jeśli masz tylko jedną mapę to nie powinno być problemu. Jeśli chcesz wrzucić kolejną, to dorzucasz kolejne dwa pliki do folderu "maps", a obrazki z folderu "set" doklejasz już do istniejącego. Przynajmniej ja tak robię i nie mam problemów ;)

Jeśli chodzi o pierwsze dni używania Hazel'a... Telefon piękny, bardzo duży wyświetlacz, jeśli chodzi o kontrast, kolory i rozdzielczość - jak wycięty kawałek z monitora ;) Telefon jest duży, nie mniej to 3 generacja, czyli wideorozmowy, gps, wi-fi, aparat, latarka, czujniki światła itp...
GPS wbudowany jest niestety mniej dokładny niż moduł, który sprzedaje. Mimo, że ściąga z 12 satelit (Pentagram z max 8-9), to pozycja lubi szaleć, gdy stoimy w miejscu. Na zimno ładuje się 2x dłużej niż Pentagram (ostrzeżenie jest nawet w instrukcji - do 10 minut), oczywiście można skorzystać z opcji aGPS, ale jest to najzwyklejsze korzystanie z internetu przez sieć, namierza nas przez nadajnik - lecą pieniążki.
Wracając do soft'u, jest dostęp do przeróżnych aplikacji, jednak da się powyłączać skróty do nich. Wtedy są, ale nie kuszą do wchodzenia. Ja korzystam z sieci, bo mam wi-fi, często też przydaje się ta opcja na uczelni :mrgreen:
Fakt, brakuje systemu operacyjnego, wtedy można by korzystać także z nawigacji samochodowej (takiej prawdziwej ;) ).


Pytanie do Rangera - w Sony Hazel mam problem z TB 2.0. Mogę włączyć mapę, kompas, ale nie działa mi ta trzecia opcja, czyli np. Geocaching, licznik rowerowy itp. Czy da się coś z tym zrobić? Zainstalować jeszcze raz aplikację?
Obrazek
Ota_Ota_Ota
Nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 26 października 2010, 18:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Moduł GPS do telefonu!

Post autor: Ota_Ota_Ota »

moduł pentagram p3101 już mam. Wykryłem go poprzez bluetooth w moim se g502 ale nie wiem jak się z nim połączyć....pomoże ktoś?:)
Awatar użytkownika
markpm
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 15 kwietnia 2010, 09:54
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Moduł GPS do telefonu!

Post autor: markpm »

Jak Twój telefon go wykrył, to wtedy powinieneś mieć opcję "Połącz" :mrgreen:

Potem włazisz w TrekBuddy, dajesz "Start" i czekasz do 5 minut aż się odbiornik zagrzeje. Oczywiście powinieneś to robić poza domem, żeby sygnał złapac.
Obrazek
Ota_Ota_Ota
Nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 26 października 2010, 18:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Moduł GPS do telefonu!

Post autor: Ota_Ota_Ota »

Już sobie poradziłem :) opcja "połącz" jest ale dopiero w trekbuddy. w opcjach musiałem pogrzebać i ustawić na bluetooth.
ODPOWIEDZ