Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: łowca »

Kupiłem sobie Nuvi 1200. Dlaczego?

Bo nie będę kupować szajsu w rodzaju mio.
Bo na Garmina oprócz map firmowych jest też UMPa - a ja wierzę w jakość produktów OpenSource i w ich częstą aktualizację.

Dlaczego akurat '1200' zamiast używanego turystycznego w tej samej cenie? Bo z samochodowym da się łazić i szukać skrzynek, a nawigacja samochodem za pomocą turystycznego odbiornika to cyrk na kwadratowych kółkach.

Jako nawigacja samochodowa spisuje się poprawnie. Owszem, miewa głupie pomysły w rodzaju dróg gruntowych, czy skrótów po nieistniejących drogach. W Bielsku-Białej zgłupiał i próbował mnie z osiedlowej dróżki wsadzić na przelotówkę w poprzek płotu. Ale zasadniczo podczas minionych 2 miesięcy (i ponad 2000 km za kółkiem w różnym terenie) okłamał mnie tylko kilka razy, i to głównie z uwagi na błędy w mapach (i UMP, i preinstalowanej Garminówce).

Do szukania skrzyneczek - owszem. Pod warunkiem spreparowania sobie bardzo odpowiedniego pliku GPX do wrzuania POIloaderem. Niestety, nie ma w '1200' wsparcia dla geocachingu, więc wszystkie geocachowe tagi w .gpx są ignorowane. Zmuszony byłem napisać sobie własny programik, który przegenerowuje .gpx zrzucony ze strony OC na taki, który będzie wyświetlany poprawnie w urządzeniu. Oczywiście jak ktoś chce, moge podrzucić.

No i jest standardowy problem z nawigacją w trudnym terenie - potrafi pomiędzy drzewami czy na wąskiej ulicy złapać rozrzut kilkunastometrowy.

Generalnie - jako urządzenie 'do wszystkiego' owszem. Jako dedykowane do cachingu - niekoniecznie.

***
Dodam jeszcze, że przy przyciemnionym wyświetlaczu spokojnie wytrzymuje 6 godzin non-stop w terenie.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: Pawel brasia »

łowca pisze:Kupiłem sobie Nuvi 1200. Dlaczego?
Bo nie będę kupować szajsu w rodzaju mio.
Miałem (wygrana), pobawiłem się parę dni i sprzedałem od razu ;)
łowca pisze: Owszem, miewa głupie pomysły [...] Ale zasadniczo ... okłamał mnie tylko kilka razy, i to głównie z uwagi na błędy w mapach (i UMP, i preinstalowanej Garminówce).
Możesz podesłać info na stronie UMP, błąd na pewno zostanie poprawiony.
łowca pisze: Zmuszony byłem napisać sobie własny programik, który przegenerowuje .gpx zrzucony ze strony OC na taki, który będzie wyświetlany poprawnie w urządzeniu. Oczywiście jak ktoś chce, moge podrzucić.
Co osiągnąłeś dzięki temu programowi? Jeśli np. pełen opis skrzynki to poproszę /pebro[tu wiesz co]o2.pl
łowca pisze:Generalnie - jako urządzenie 'do wszystkiego' owszem. Jako dedykowane do cachingu - niekoniecznie.
Mam nuvi200 i dokładnie takie samo odczucie :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: łowca »

brasia pisze:
łowca pisze: Zmuszony byłem napisać sobie własny programik, który przegenerowuje .gpx zrzucony ze strony OC na taki, który będzie wyświetlany poprawnie w urządzeniu. Oczywiście jak ktoś chce, moge podrzucić.
Co osiągnąłeś dzięki temu programowi? Jeśli np. pełen opis skrzynki to poproszę /pebro[tu wiesz co]o2.pl
Yhy ... mam w waypoincie pełen opis. Bez obrazków, za to z hintami.

Wystarczą Ci pliki .java ? Bo jeszcze nie udało mi się wygenerować gotowego .exe z Javy - będę dziś walczył dalej.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: Pawel brasia »

łowca pisze: Wystarczą Ci pliki .java ? Bo jeszcze nie udało mi się wygenerować gotowego .exe z Javy - będę dziś walczył dalej.
Spoko, mogę poczekać, parę lat bez tego żyłem to i parę dni poczekam ... i jeszcze poproszę o instrukcję obsługi ;-)
Dzięki z góry.
Na razie ściągam Filipsowego csv, tam są opisy ale mocno skrócone.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: Krysiul »

Bo nie będę kupować szajsu w rodzaju mio.
Nie rozumiem, skąd taka opinia o Mio, sam używam i sobie chwalę. Jakbym miał więcej kasy, to kupiłbym pewnie nawigację turystyczną, ale moim zdaniem dla osoby o ograniczonych funduszach to niezły wybór.

Wyłączyłeś w tym Garminie nawigację statyczną? Bo z tego co wiem Garminy Nuvi mają jakiś swój system operacyjny i ciekaw jestem, czy w związku z tym można to zrobić.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: łowca »

Krysiul pisze: Wyłączyłeś w tym Garminie nawigację statyczną? Bo z tego co wiem Garminy Nuvi mają jakiś swój system operacyjny i ciekaw jestem, czy w związku z tym można to zrobić.
Oprócz wgrywania spreparowanych POI i dogrywania map 'z ręki' do katalogu - nie robiłęm niczego co przekracza zasięg instrukcji obsługi.

Na dobrą sprawę to nie wiem nawet czym ta 'nawigacja statyczna' jest - czy to się objawia lekkim pływaniem pozycji?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: łowca »

brasia pisze:
łowca pisze: Wystarczą Ci pliki .java ? Bo jeszcze nie udało mi się wygenerować gotowego .exe z Javy - będę dziś walczył dalej.
Spoko, mogę poczekać, parę lat bez tego żyłem to i parę dni poczekam ... i jeszcze poproszę o instrukcję obsługi ;-)
Dzięki z góry.
OK, kto chętny to poproszę na priv. Coś już jest i chyba nawet działa.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: krystiant »

łowca pisze:Na dobrą sprawę to nie wiem nawet czym ta 'nawigacja statyczna' jest - czy to się objawia lekkim pływaniem pozycji?
Z tego co wiem to jest odwrotnie. Ty możesz "pływać", a pozycja w odbiorniku się nie zmieni. Jeśli nawigacja statyczna jest włączona, to żeby odbiornik zarejestrował zmianę pozycji musi być albo ruch z odpowiednią prędkością (najczęściej powyżej 5km/h), albo odpowiednio duża zmiana pozycji. Czyli jak chodzisz powoli w obrębie kilku/kilkunastu metrów to odbiornik nie będzie zmieniał pozycji. Samochód z reguły porusza się szybciej i nie ma problemu, ale jak w nawigacji jest możliwość przełączenia w tryb pieszego to myślę, że też powinno być ok...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: łowca »

Tryb pieszego jest, owszem. I po prędkości poruszania się sam wykrywa i proponuje przełączenie.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: Pawel brasia »

łowca pisze:Tryb pieszego jest, owszem. I po prędkości poruszania się sam wykrywa i proponuje przełączenie.
Wow, tego w 200 mi brakuje, choć z drugiej strony w mieście, to pewnie tego rodzaju propozycje są co chwilę :D (korki). Upierdliwe jest też przełączanie w jednym podmenu samochód/pieszy, w drugim bezdroże/najkrótsze/najszybciej. Wydaje mi się, że nawigacja statyczna wyłącza się w trybie pieszego. Przy słabym sygnale np. las, zauważyłem natomiast opóźnienie: idąc kursor przesuwa się na mapie, ale wyświetlana pozycja jest lekko przesunięta w czasie względem miejsca, w którym jestem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: łowca »

To komu wysyłać programik?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nuvi 1200 - wnioski użytkownika

Post autor: Krysiul »

Hm, a ja odpuściłem sobie Garminy przy zakupie nawigacji samochodowej, bo myślałem, że będę musiał biegać z odbiornikiem ;P Dobrze wiedzieć, że przynajmniej niektóre mają bajery typu tryb pieszy.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ