Laminator - 2

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Laminator - 2

Post autor: maryush »

Żywcu pisze:Laminator już mam ale temperówka z tej strony mnie kusi :)
Najlepsze temperówki są na TEJ stronie:

http://scyzoryki.net/

;)
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Laminator - 2

Post autor: rubeus »

Hmmm... może się skuszę na ten laminator
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Laminator - 2

Post autor: krystiant »

Żywcu pisze:Laminator już mam ale temperówka z tej strony mnie kusi :)
Laminator i temperówkę już mam ale gilotyna z tej strony mnie kusi :)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Laminator - 2

Post autor: Ranwers »

krystiant pisze:Laminator i temperówkę już mam ale gilotyna z tej strony mnie kusi :)
Maryush już podał niegłupią stronę z temperówkami, ale idąc tym śladem masz szansę zaopatrzyć się też w najlepszą gilotynę :P
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 22 września 2011, 19:41
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Laminator - 2

Post autor: szanto »

Żywcu pisze:Laminator już mam ale temperówka z tej strony mnie kusi :)
Mam ją od trzech lat.
Ołówki mają, tak jak lubię, długi stożek a przez to i grafit jest też długi i bardzo ostry.
Użytkują ja intensywnie dwie dziewczyny i też są zadowolone.
Mówiąc krótko - nie jest to Victorinox - ale polecam !
Obrazek ObrazekObrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Laminator - 2

Post autor: rubeus »

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Laminator - 2

Post autor: maryush »

Gilotyna dobra rzecz, ale po kilkumiesięcznym użytkowaniu takowej jednak wróciłem do nożyka do tapet i linijki. Po prostu do jednej kartki/folii z laminatora nie ma sensu odpalać takiej machiny jak gilotyna, a przy kilkunastu kartkach nawet dobrze dokręcona gilotyna potrafi dolne ściąc krzywo, bo nie jest łatwo mocno przytrzymać taki pęk papieru. Przy nożyku, którym tniemy 2-3-4 kartki za jednym pociągnięciem nie ma tego problemu - tnie się równo jeśli tylko nam ręka po piwie nie drży.
Oczywiście kto co lubi, ale gilotyna to kilkadziesiąt złociszy, a na nożyk i linijkę piątak wystarczy aż nadto.

Natomiast Vicki zamiast temperówek to inna sprawa. Zawsze najbardziej mnie denerwowało, że kiedy temeprowałem kredkę czy ołówek to grafit w środku się łamał. I co z tego że ładnie zaostrzony, skoro sam mi potem "wylatał" z ołówka. Oczywiście to naturalne jego zachowanie, skoro przy temperowaniu siła ostrza temperówki jest przyłożona w poprzek grafitu. W pewnym momencie musi pęknąć pod naciskiem.
Inaczej jest z ostrzeniem nożem - tutaj siłę przykładamy wzdłuż grafitu i jedyne co mu wtedy grozi, to wyjęcie całkowite z drewienka. A to się zdarzyć może jeśli ołówek ma pół cala, albo był swego czasu rozmoczony (ale wtedy najpewniej całkiem się rozpadnie na pół).
Oczywiście nie musi być to Vicek, ważne żeby był ostry. Vicek ma po prostu dobrą, nierdzewną stal i przydaje się oprócz temperowania do np. ratowania świata, otwarcia wina, itd. Bardzo dobre są też noże o tzw. szlifie wklęsłym, bo ciętego przedmiotu (ołówka) dotyka praktycznie tylko sama krawedź tnąca, dzięki czemu opór jest o wiele mniejszy. Rewelacyjnym przykładem jest nożyk Sanremu model 710. Podróba kultowego (znaczy kosztującego ponad 2000 pln) noża Crisa Reeve "Sebenza",ale za 50 pln, i tnie jak złoto, chociaż nie ma tytanowej okładki i niebieskiego kołeczka ;)
Pamiętacie temeprówki z żyletki? Sprawdzały się dokładnie dzięki tej zasadzie - siła idzie tak jak grafit, nie w poprzek. Problemem była giętkość żyletek, ale własnie scysoryk czy nóż tej wady nie mają.

Sorry że się zrobiła z tego praca doktorska, chyba mnie poniosło ;)
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Laminator - 2

Post autor: krystiant »

Nie wiem jak te temperówki co mają być/są w Lidlu, ale ta co ja mam ma w środku wirujący frez i jeszcze nigdy mi grafitu nie połamała...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Laminator - 2

Post autor: maryush »

krystiant pisze:Nie wiem jak te temperówki co mają być/są w Lidlu, ale ta co ja mam ma w środku wirujący frez i jeszcze nigdy mi grafitu nie połamała...
i niech zgadnę: nie potrzebuje prądu ani baterii, mieści się w kieszeni, można ją łatwo zabierać na keszowanie, a nawet nosić cały czas przy sobie, a w razie potrzeby można nią otworzyć puszkę, butelkę, zrobić sobie kanapkę, obrać jabłko i wyjąć wbudowaną pęsetą logbook z nano skrzynki? ;)
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Laminator - 2

Post autor: Ranwers »

maryush pisze:i niech zgadnę: nie potrzebuje prądu ani baterii, mieści się w kieszeni, można ją łatwo zabierać na keszowanie, a nawet nosić cały czas przy sobie, a w razie potrzeby można nią otworzyć puszkę, butelkę, zrobić sobie kanapkę, obrać jabłko i wyjąć wbudowaną pęsetą logbook z nano skrzynki? ;)
Za wyjątkiem wyciągania logbooka z nano (na to najlepsza jest buraczana metoda :P ) moja "temperówka" może to wszystko, a do tego może służyć za łopatkę przy płytko zakopanych keszach lub narąbać drewna na ognisko :D Ale może skończmy, bo offtop się robi, a kto teraz nie jest przekonany, że jednym ostrzem można wiele przyrządów zastąpić, ten pewnie się już nie przekona ;)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ontek
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 31 stycznia 2012, 22:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Laminator - 2

Post autor: ontek »

Dzisiaj w wałbrzyskim Rossmanie (ul. Wieniawskiego) kupiłem a' 28,99 zł całkiem zgrabny laminator.
Laminowanie ciepłe i zimne. 24 m-ce gwarancji.
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Laminator - 2

Post autor: picek »

ontek pisze:Dzisiaj w wałbrzyskim Rossmanie (ul. Wieniawskiego) kupiłem a' 28,99 zł całkiem zgrabny laminator.
Laminowanie ciepłe i zimne. 24 m-ce gwarancji.
Są tam jeszcze takowe? Chętnie bym nabył, przy czym potrzebowałbym pomocy z zakupem, bo do Wałbrzycha za szybko się nie wybiorę ;-)
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
Bombadil
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 05 grudnia 2010, 14:25
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Laminator - 2

Post autor: Bombadil »

W Rossmannach w ofercie prawie zawsze mają laminatory, tak mi się wydaje, bo kilka razy je tam widziałem czasem też folię do laminowania w różnych formatach.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Laminator - 2

Post autor: cichy »

Muszę jutro sprawdzić czy w OP jest folia w Rossmannach i za ile bo moja już się kończy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Laminator - 2

Post autor: picek »

Bombadil pisze:W Rossmannach w ofercie prawie zawsze mają laminatory, tak mi się wydaje, bo kilka razy je tam widziałem czasem też folię do laminowania w różnych formatach.
Chyba za małe Rossmany mam w okolicy, muszę do jakiegoś większego skoczyć zatem :)
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
ODPOWIEDZ