Pentagram Pathfinder Logger P 3106

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
darecki_77
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 03 stycznia 2010, 18:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: darecki_77 »

Witam,

czy osoby posiadające tytułowy sprzęt mogły by się wypowiedzieć, jak on się sprawuje w poszukiwaniach keszingowych. Głównie chodzi mi o wskazywanie dokładnej pozycji.
Czy przy spacerach i logowaniu trasy, zarejestrowany track będzie odpowiadał przebytej drodze, czy będzie zygzakiem biegnącym gdzieś pomiędzy prawdziwą ścieżką?

z góry dziękuję za opinie.

pozdrawiam

darecki_77
Awatar użytkownika
Jiff
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 09 sierpnia 2009, 17:31
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: Jiff »

Nie posiadam co prawda P3106, lecz P3101 (to samo, tylko bez logera) i muszę powiedzieć że sprawuje się całkiem dobrze. Narzekam tylko na pływającą pozycję przy niskiej prędkości. Do współpracy z telefonem (samsung b2700 solid) używam aplikacji TrekBuddy (http://www.trekbuddy.net/) i Locify (http://www.locify.com/)
Loom
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: środa 22 lipca 2009, 23:55
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pentagram Pathfinder Logger P 3106

Post autor: Loom »

darecki_77, pewnie odpowiedź będzie już przedawniona, ale od siebie mogę powiedzieć, że jestem z tego odbiornika bardzo zadowolony. Fix łapie błyskawicznie, nie zrywa, zapisuje bez "skakania" po mapie, odczyty logów bez problemu bardzo dokładne. Używam go z K800i (poprzez BT) i TrekBuddy - nic więcej mi nie trzeba.
Czasami pracuje z laptopem i programem nawigacyjnym pracującym na nim. Też zero problemów.
HONOR 4X + c:geo
Inixi
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: sobota 17 lipca 2010, 18:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pentagram Pathfinder Logger P 3106

Post autor: Inixi »

Witam wszystkich,
Kupiłem niedawno ten odbiornik, lecz mam pewien problem. Na początek chciałem go stestować ze znaną wszystkim Automapą i po włączeniu go i podłączeniu przez BT (COM 6) Automapa wykrywała sprzęt, lecz sam odbiornik nie chciał złapać fix'a. Odłączyłem go od telefonu i postawiłem na balkonie aby mógł to zrobić i tak też nie udało mu się. Czy to może sprawa tego, że ten GPS jest uszkodzony, czy tuż po tym jak włożyłem baterię i naładowałem zapomniałem czegoś zrobić?
MardoQ
Wyjadacz
Posty: 276
Rejestracja: niedziela 26 lipca 2009, 15:25
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Pentagram Pathfinder Logger P 3106

Post autor: MardoQ »

W którym trybie łączyłeś się z GPS? tylko "Bluetooth" czy tej skrajnej "logger".
Przełącz się na logger (wtedyukład się nie wyłącza bez połączenia przez bluetooth z telefonem) i daj na otwartą przestrzeń i zobacz czy żółta dioda zacznie mrugać po około 1min max do 5.

Jeśli nadal będzie świecić światłem ciągłym (nie złapie fixa) to oddaj do sklepu w trybie "niezgodności towaru z umową" i żądaj wymiany. (muszą w ciągu 14 dać odpowiedz inaczej reklamacja jest uznana na twoją korzyść)
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje
Inixi
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: sobota 17 lipca 2010, 18:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pentagram Pathfinder Logger P 3106

Post autor: Inixi »

włączałem w jeden tryb, a potem drugi. Być może to jest sprawka tego, że próbowałem to robić w mieszkaniu... no nic, wyjdę z domu z nim i zobaczymy jak to będzie.

P.S.
Już raz przejechałem się na sprzęcie Pentragrama, ale to była inna kategoria...
ODPOWIEDZ