Moje logbookowe kombinacje

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Mikoskay
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 grudnia 2008, 18:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Moje logbookowe kombinacje

Post autor: Mikoskay »

Jako że interesuję się składem i ogólnie grafiką komputerową, trochę machinalnie zacząłem kombinować nad wzorem jakiegoś prostego, funkcjonalnego logbooka. Chwilowo mam takie coś formatu A8:
http://public.mikoskay.net/opencaching/logbook.pdf
Instrukcję "składania do kupy" mogę zrobić, kiedy wzór będzie już po konfrontacji z waszymi opiniami.
Liczę, że wspomożecie mnie konstruktywnymi uwagami i pomysłami. Mile widziane też wytknięcie błędów w tłumaczeniu na angielski. :)

PS. To nie jest tak, że chcę wszczynać wojnę z "oficjalnymi" logbookami OC. :P
Ostatnio zmieniony środa 02 września 2009, 16:16 przez Mikoskay, łącznie zmieniany 3 razy.
Za ten post autor Mikoskay otrzymał podziękowania (total 3):
ThathankaMaliniakszczypek45
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Fajny :)
Tylko nie ma takiej strony "geocaching.pl" Może zmień na openaching.pl?
Co do tego czy potrzebne jest gecaching.com, to się nie wypowiadam.
Mikoskay
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 grudnia 2008, 18:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Post autor: Mikoskay »

Ups... Ot, praca po nocach... :P
A ten geocaching.com to dlatego, że pomyślałem sobie - jak już jest opis dla kogoś kto ani słowa po polsku, to może trzeba mu dać też adres anglojęzycznej strony, bo przecież z OC nic nie wyrozumie.

[edit]

Poprawiłem błąd w adresie. Tylko za nic nie rozumiem, dlaczego PDF stracił na tej zmianie koło 10 KB... :)
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Wygląda fajnie, a jak to się będzie składać? Fajnie, żeby się składało jakoś prosto, z minimalną liczbą cięć.

pozdrowienia,
F
Mikoskay
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 grudnia 2008, 18:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Post autor: Mikoskay »

No dobra, zdradzę tajemnicę składania.

Cały dokument drukujemy dwustronnie, w ten sposób, żeby angielski tekst był dokładnie po drugiej stronie polskiego itd...
Papier tniemy po liniach pociągniętych od każdej kreskowanej linii na marginesie do jej odpowiedniczki po drugiej stronie kartki. Warto odnaleźć w jakimś biurze (swoim lub znajomego) gilotynę do papieru, dzięki której można w minutę wyciąć kilkanaście logbooków.
Teraz składamy logbooki do kupy - kładziemy na biurko ile chcemy kartek na wpisy (ja daję cztery - na tyle wyliczony jest mój cztero-logbookowy PDF), na to okładkę (oczywiście logiem OC na wierzch) i zszywamy dwoma zszywkami na szarej linii zaznaczonej na okładce.
Gotowe.

Nie wiem czy to proste czy nie. Jeśli macie jakieś pomysły na jeszcze większe uproszczenie procesu, to chętnie je poznam.
Ostatnio zmieniony środa 02 września 2009, 16:16 przez Mikoskay, łącznie zmieniany 2 razy.
Thathanka
Wyjadacz
Posty: 499
Rejestracja: niedziela 02 listopada 2008, 08:38
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Thathanka »

Podoba mi się, bardzo. Mam jednak pytanie: po co są linijki na pierwszej stronie skoro wszelkie informacje o skrytce wpisuje się na stronie drugiej?
Mikoskay
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 grudnia 2008, 18:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Post autor: Mikoskay »

Postanowiłem zostawić ukrywającemu choć odrobinę miejsca na twórczą inwencję. Ja planuję pisać tam dużymi, ładnymi literkami nazwę skrytki, ale można równie dobrze walnąć tam swoją pieczątkę, wpisać koordy kesza albo machnąć czterolinijkowe pozdrowienia dla mamy. ;)
GeoDrap 224
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: piątek 13 czerwca 2008, 13:31
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: GeoDrap 224 »

Bardzo fajne :)
Awatar użytkownika
soolash
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 16 października 2008, 21:09
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: soolash »

Zawsze to cos nowego, tzw. swieze spojrzenie. Przyjmuje do realizacji i pozdrawiam.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=6122][img]http://www.opencaching.pl/statpics/6122.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1553][img]http://geokrety.org/statpics/1553.png[/img][/url]
Slainte Mhath My Friends!
Mikoskay
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 grudnia 2008, 18:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Post autor: Mikoskay »

Ok - więc jest tak, że jeżeli do powiedzmy 5 stycznia nie będzie żadnych nowych pomysłów i uwag, to będę postulował (swoją drogą nie mam pojęcia do kogo) o umieszczenie tego na OpenGeoWiki i wezmę się za inne cuda... Może inne formaty logbooków, albo naklejki na skrzynki... :)
Awatar użytkownika
tuchlin
Wyjadacz
Posty: 273
Rejestracja: czwartek 12 czerwca 2008, 02:05
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: tuchlin »

Jak widać na zdjęciu, logbook jest dwustronny, co mi się bardzo podoba, bo przy mniejszej ilości zużytego papieru można więcej wpisów dodać. Pytanie mam takie: czy da się dodrukować więcej stron do wpisów, bez konieczności jednoczesnego drukowania kolejnej okładki?? (Gdybym ja chciał dać np 7 stron na wpisy??)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

tuchlin pisze:Jak widać na zdjęciu, logbook jest dwustronny, co mi się bardzo podoba, bo przy mniejszej ilości zużytego papieru można więcej wpisów dodać. Pytanie mam takie: czy da się dodrukować więcej stron do wpisów, bez konieczności jednoczesnego drukowania kolejnej okładki?? (Gdybym ja chciał dać np 7 stron na wpisy??)
A gdzie problem dodać samemu 2 ostatnie strony w ilości dowolnej ? A jak nie dodawać, to po prostu wydrukować wielokrotnie 2 ostatnie strony ?
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Mikoskay
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 grudnia 2008, 18:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Post autor: Mikoskay »

Tak, po prostu po kliknięciu "Drukuj" w programie do czytania PDFów (np. Adobe Reader) wybierasz, żeby wydrukował tylko konkretną stronę - np. 3 - dowolną ilość razy.
Za ten post autor Mikoskay otrzymał podziękowanie:
tuchlin
Awatar użytkownika
tuchlin
Wyjadacz
Posty: 273
Rejestracja: czwartek 12 czerwca 2008, 02:05
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: tuchlin »

Mikoskay pisze:Tak, po prostu po kliknięciu "Drukuj" w programie do czytania PDFów (np. Adobe Reader) wybierasz, żeby wydrukował tylko konkretną stronę - np. 3 - dowolną ilość razy.
Dzięki za oświecenie mnie :) Ja myślałem, że tylko dokumenty tekstowe można tak dzielić. No ale nawet nigdy nie sprawdzałem jakie możliwości w tym zakresie mają pliki PDF. Zatem dzięki raz jeszcze :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tuchlin
Wyjadacz
Posty: 273
Rejestracja: czwartek 12 czerwca 2008, 02:05
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: tuchlin »

:cry: Wydrukowałem sobie ten logbook i się okazało, że to co jest na drugiej stronie (czyli opis po angielsku) JEST DO GÓRY NOGAMI ! ! ! względem tego, co jest na okładce :shock:
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ