Wyższa dokładność GPS

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Nie znam się, ale czy 51 kanałów się na coś przydaje? Nie jest tak, że 1 kanał - 1 satelita, a na raz nie widać aż tylu satelitów, to i tyle kanałów nie jest potrzeba?
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

To głównie chwyt marketingowy. Nasz GPS ma 72 kanały :D.
Póki Glonassa nie będzie taki moduł obsługiwał spokojnie wystarcza 24 kanały.
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

ZYR pisze:Póki Glonassa nie będzie taki moduł obsługiwał spokojnie wystarcza 24 kanały.
A widziałeś kiedyś więcej niż 7-8 satelitów na raz ? Moim zdaniem ponad 10 jest nawet niemożliwe :) Z powierzchni ziemi oczywiście :)
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

widziałem, maxa miałem bodaj 18 :D
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

No tak, ale pewnie nie tylko hamerykańskie navstar ale i ruskie glonass? (są jeszcze jakieś inne? chyba Chiny mają swój system lokalny, ale ciężko go od nas zobaczyć:) )
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

No tak, ale o to nikt nie pytał :) Robi się OT, przepraszam i się zamykam.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Hern pisze:
ZYR pisze:Póki Glonassa nie będzie taki moduł obsługiwał spokojnie wystarcza 24 kanały.
A widziałeś kiedyś więcej niż 7-8 satelitów na raz ? Moim zdaniem ponad 10 jest nawet niemożliwe :) Z powierzchni ziemi oczywiście :)
Na starym Magellanie 315 widzialem kilka razy 11 a w porywach mrugal 12 - stalem na srodku lotniska w Bialymstoku wiec cale niebo bylo moje :)
Natomiast 8-9 widuje dosc czesto
Obrazek . Obrazek
7acq
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 11 września 2008, 10:39
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: 7acq »

zgoda z tymi kanałami - nie do wykorzystania, ale czułość modułu na Chipsecie MTK jest większa w porównaniu do SiRF Star III. Próbę robiliśmy na palmtopie ASUSA - Chipset MTK łapał sygnał nawet w głębi budunku, a wbudowany SiRF Star III działał tylko przy oknie
wojtek_rz
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Modul GPS na se k800i

Post autor: wojtek_rz »

KrzysiekC pisze:postanowilem wybrac pomiedzy Navibe GB735 a jakims Pentagram PathFinder'em. Chcialbym zapytac co polecacie?
Miałem kiedyś Navibe, jakiś starszy model ale z SirfIII. Niby działało ale jakieś problemy z nim miałem. Ten model nie miał wymiennej baterii i żeby go zresetować trzeba było albo czekać 2 dni, albo rozkręcić i odłączyć baterię. A zdarzało mu się zawieszać, więc to było ważne.
Pentagrama też miałem (też jakiś starszy model, chyba 6001 ale nie pamiętam na 100%, w każdym razie z sirfIII). No ten odbiornik to już była tragedia. Nie będę się rozpisywał, po tygodniu prób odesłałem do sprzedawcy.
W końcu kupiłem Globalsat BT359 i ten odbiornik mogę polecić. Używam co prawda sporadycznie, ale jak dotąd problemów z nim nie miałem.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=79][img]http://www.opencaching.pl/statpics/79.jpg[/img][/url]
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

7acq pisze:zgoda z tymi kanałami - nie do wykorzystania, ale czułość modułu na Chipsecie MTK jest większa w porównaniu do SiRF Star III. Próbę robiliśmy na palmtopie ASUSA - Chipset MTK łapał sygnał nawet w głębi budunku, a wbudowany SiRF Star III działał tylko przy oknie
Sam chipset to jeszcze nie wszystko. Ważna jest również antena. Żeby technologie porównywać trzeba by mieć dwa identyczne odbiorniki z różnymi chipsetami.
Moja 60 na Sirfie gubi się w windach dopiero :)
Ja tam nie wiem, który jest lepszy i nie zamierzam zgadywać. MTK są chwalone, sirfy również. Czekam głównie na chipset obsługujący Glonass, to może być ciekawe.
A wracając do tematu - ja mam Holluxa Sirf II na BT połączonego z palmtopem lub telefonem i sprawuje się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

7acq pisze:ale czułość modułu na Chipsecie MTK jest większa w porównaniu do SiRF Star III...
łapał sygnał nawet w głębi budunku, a wbudowany SiRF Star III działał tylko przy oknie
hmmm, czulosc to nie wszystko. Duzo, duzo wiecej na ten temat mozna przeczytac na Garniaku. Nie bardzo rozumiem jak mozna sie emocjonowac odbiorem sygnalu gps w budynku, ale ja uzywam gps na zewnatrz, w terenie, wiec mam na ten temat inne zdanie 8)
Zwroc tez uwage na plywanie gps - dla geocachingu moze to miec duze znaczenie. Miliard kanalow, gdy nigdy tylu satelitow ten gps nie zobaczy? Chyba jednak taki chwyt marketingowy. Na dodatek az tyle nie jest do szczescia potrzebne:

Obrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

albo tak: :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Dokladnosc - 5 mm ? uuuuuu - slabiutko :mrgreen:
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Czy dokladnosc tej pozycji faktycznie wynosi 5 mm?
Bo wtedy te wszystkie punkty POLREF... ;)
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Taka dokładność jest do osiągnięcia w czasie rzeczywistym.
Współrzędne Polrefów są określane w tzw postprocessingu, a tą metodą możliwa jest do osiągnięcia dokładność rzędu dziesiątych części milimetra.
ODPOWIEDZ