Zasilacze bateryjne

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Badanie pojemności baterii i sprawności jej ładowania w telefonach komórkowych nie jest takie proste. Telefony zużywają różną ilość energii w zależności od włączonych usług (nad tym możemy panować) oraz od chwilowego stanu sieci (nad tym nie da się zapanować, ale można zmierzyć).
Przykładowo telefon włączony, leżący w piwnicy wyładuje się o wiele szybciej niż w przeciętnym mieszkaniu, a taki na wolnym powietrzu przy "dobrym zasięgu" najwolniej. W UMTS jest to też zależne od ilości przesyłanych danych, nie tylko od samego faktu przesyłania.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

No wlasnie - dobrze piszesz. Wczoraj doszedlem dlaczego wczesniej telefon padal mi po ok 2 godzinach a wczoraj w czasie testow wytrzymal az 4.
Po pierwsze - mniejsza transmisja (tylko wlaczone GG i raz na pol godziny sciaganie nowych informacji z RSSow), po drugie - w mieszkaniu mam tylko GSM - a wczesniejsze obserwacje byly przy UMTSie
Obrazek . Obrazek
kwieto
Forumator
Posty: 1639
Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: kwieto »

ted69 pisze:a u chinczykow - podobna rzecz - za $20 czyli dwa razy taniej i prawie dwa razy wiekszy aku - 3500 mAh
Uhmmm.... tylko jak zaczniesz sprawdzać takie Aku to w praktyce się okaże, że mają połowę tej pojemności :")
Nie to żebym był fanem Philipsa (choć skądinąd słyszałem dobre opinie o ich bateriach - jest to zresztą jedna z dwóch firm na naszym rynku oferujących baterie litowe typu R6), po prostu mam trochę takich baterii, co to miały mieć 2500mAh a mają coś około 1400 (moja ładowarka sprawdza pojemność akumulatorków podczas ładowania)

BTW, może zaopatrz się w komplet litówek (cena za 4szt. to około 19 PLN), przeliczając ich wydajność na pojemność wychodzi jakieś 3400-3500mAh (realne, a nie napisane na etykietce) :")
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
ODPOWIEDZ