60CS długo łapie sygnał

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

60CS długo łapie sygnał

Post autor: elektronika »

Pytanie ile wam łapie/łapało w tym modelu?
Ostatnie dwa dni łapie po kilka-kilkanaście minut, a czasem musze go ze dwa razy wyłączyć żeby złapał. Chmury? Może to i to, ale tel łapie szybko, więc ten efekt odrzucam.
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
kwieto
Forumator
Posty: 1639
Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: 60CS długo łapie sygnał

Post autor: kwieto »

Popytaj na Garniaku.
Miał tam ktoś problem z 60-ką, tyle że z tego co pamiętam jemu odbiornik w ogóle nie łapał fixa.
Może hard reset pomoże?
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
Dziku
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Dziku »

Ja mam taki sam model.
Łapie bez problemów. Kwestia może minuty... do dwóch.
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: 60CS długo łapie sygnał

Post autor: filips »

elektronika pisze:Pytanie ile wam łapie/łapało w tym modelu?
Ostatnie dwa dni łapie po kilka-kilkanaście minut, a czasem musze go ze dwa razy wyłączyć żeby złapał. Chmury? Może to i to, ale tel łapie szybko, więc ten efekt odrzucam.
A nówka sztuka? Albo długo nieużywana?
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

używka. Używam od okolo 2 tygodni dosyć mocno (codziennie) i od wczoraj (wczoraj i dzis) łapie długo sygnał. Nawet czasem bardzo długo. Zastanaiwam się, czy go nie rozbierać, żeby przejrzeć antenkę
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
Awatar użytkownika
Magnoom
Stały bywalec
Posty: 93
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Magnoom »

W takim razie seria dodatkowych pytań.

Jaką masz wersję oprogramowania :?: (Menu główne :arrow: Ustawienia :arrow: System :arrow: guzik Menu :arrow: Wersja firmware)
Czy ogólnie po tych kilkunastu minutach łapie w końcu fixa :?:
Czy wtedy pokazuje prawidłową datę i godzinę :?:
Jak wygląda sprawa daty i godziny, gdy go po tym wyłączysz i po chwili ponownie włączysz... czy zanim złapie fixa data jest poprawna :?:
Czy po wyłączeniu i ponownym włączeniu po jakimś czasie nadal pamięta waypointy, trasy, itp. :?:

Jeśli powyższe jest ok i nadal długo łapie fixa spróbuj twardy reset. Jeśli ten nie pomoże nawet Master reset. Na swojej www pisałem o ukrytych kombinacjach przycisków.

PS. Telefon z GPSem pewnie jest na innym nowszym i bardziej czułym chipsecie. Dlatego może łapać fixa szybciej.
Pozdrawiam Damian Gałka
[b]GPS38[/b]; [b]Rino530HCX[/b]; [b]GPSMap 60CS[/b] + GA27C, Topo_PL_100, UMP-pcPL-topo oraz Okolice Bełchatowa
[b]Nuvi 760[/b], GPMapa 2007.3, CNE NT 2009, UMP-pcPL
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

1. Firmware 4.20 (wgrywany 2 tyg temu)
2. Łapie fixa czasem kilka/kilkanaście minut, rzadziej po minucie-dwóch (po kilku wlączeniach/wyłączeniach), dwa razy chodził po prawie godzinę i nie złapał wcale (dziś rano, dziś dzień).
3. Nie zaobserwowałem złych ustaiweń daty/godziny
4. Pamięta waypointy

Extra: Hard reset próbowalem przed jakimś krókim czasem. (po dlugo łapał sygnał, następnie jak złapał, wyłączyłem, wlączyłem złapal szybko, następnie wył/wł łapie już kilka minut i tak zostało dalej - kilka minut/kilkanaście)
Nie wiem czy to będzie związane z teamtem kilka dni temu zmianiłem typ baterii w ustawieniach z alkaicznej na nimh (zauważyłem, że zaczął się wylączac po godzinie - komunikat bateria rozładowana), wiec zmieiłem na alaiczne z powrotem, ponieważ komunikatu nie wyświetla i działa dłużej.
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
Awatar użytkownika
Magnoom
Stały bywalec
Posty: 93
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Magnoom »

Firmware najnowsze, więc to nie to.
Podejrzewałem jeszcze padnięcie wewnętrznej baterii podtrzymującej pamięć, ale to nie to.
Teoretycznie ustawienie typu baterii powinno wpływać jedynie na inne skalowanie symbolu baterii.

Chyba faktycznie najlepiej zgłosić się na Garniaka, a szczególnie do Kuby występującego pod nickiem PouchX.
Pozdrawiam Damian Gałka
[b]GPS38[/b]; [b]Rino530HCX[/b]; [b]GPSMap 60CS[/b] + GA27C, Topo_PL_100, UMP-pcPL-topo oraz Okolice Bełchatowa
[b]Nuvi 760[/b], GPMapa 2007.3, CNE NT 2009, UMP-pcPL
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

Ok. Dzięki. Podrzuce jutro z rana temat. Tymczasem podłącze się moim magiczny śrubokręcikiem do niego i popatrze w środku czy wsio ok.
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Mielam kiedys podobny problem ze starym Magellanem 315. Dzialo sie to dokladnie wtedy gdy padaly mi bateria w trakcie jazdy do jakiegos celu. Po wymianie baterii albo trzeba bylo czekac godzine lub dluzej na fixa albo potrafil w ogole nie lapac ustawien (caly dzien na balkonie bez efektu)
Znalazlem dosc dziwna metode obudzenia tego GPSa - wgrywalem od nowa firmware i po takiej operacji startowal bardzo szybko.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

Hmmm....
Tedzie jesteś wielki.... Pomogło. Ale przyczyna nie znaleziona i nie wnikam. Pierwsze uruchomienie miał długie, ale teraz łapie jak burza.

Zoabczymy jak jutro.
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

No coz - czasami glupie pomysly bywaja najlepsze :)
Ciesze sie ze pomoglo :)
Obrazek . Obrazek
kwieto
Forumator
Posty: 1639
Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: kwieto »

ted69 pisze:No coz - czasami glupie pomysly bywaja najlepsze :)
Wiesz jaka jest metoda informatyka na zepsuty samochód?
Wysiąść i wsiąść jeszcze raz :")
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

W czasach przedinternetowych, na polibudzie stal wezel BitNetu. Szafka, stara Mera, pootwierana z kazdej strony, obstawiona chyba trzema duzymi wentylatorami czasami sie zawieszala. I tylko jeden czlowiek umial to naprawic - przychodzil - dwa ciosy piescia z gory, jeden kopniak z boku - i zaczynalo dzialac. Inne osoby probowaly robic to samo - ale im to sie nie udawalo :) Jak widac - rozne sa sposoby z radzeniem sobie z problemami informatycznymi.
Zreszta, jedno z praw Murphego glosi ze:
komputery w 95% sluza do rozwiazywania probolemow, ktore nie istnialy w czasach gdy nie bylo komputerow :)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

A propo gpsa, pomogło faktycznie. Potwierdzam po doświadczeniach w ciąg całego dzisiejszego dnia. Niby najprostszy sposób, a na niego nie wpadłem, bo przeciez co może cię w eepromie spaskudzić? A jednak.

A co do komputerów, kiedyś jeden klient mi powiedział podczas walki z jakąś awaria w systemie, czy wiem kim jest informatyk? To taki człowiek, który nie wiesz w jaki sposób, naprawi ci problem o którym nie miałeś pojęcia. :lol:
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
ODPOWIEDZ