Vista HCX i funkcja geocache- wygrywanie plików gpx

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Vista HCX i funkcja geocache- wygrywanie plików gpx

Post autor: lukas_jaceq »

Jako ze ostatnio stałem się posiadaczem Visty HCX to postanowiłem wgrać sobie liste skrzynek z okolicy, no i wynikły z tego problemy nastepujące:

Po wyszukaniu skrzynek z zakresu jaki mnie interesuje, generuje plik .gpx.
Wgrywam do Mapsource, skrzyneczki bardzo ładnie sie pojawiają, zaznaczam sobie te które juz znalazłem i które są moje na znaczek znalezione. Zaznaczam wszystkie punkty i wybieram z paska opcje "wyslij do urządzenia", zaznaczam tylko punkty, wybieram karte sd urządzenia. Chwile się mieli i informuje mnie ze operacja zakonczona pozytywnie.

No i rodzi się problem...
Jak w Viscie HCX znaleść te punkty? jest opcja Geocaching, ale po wybraniu pokazuje brak wyników...
Jak dobrać się do tych moich wysłanych punktów?
Jak uruchomić opcje geocaching?


Instrukcja nieiwele mi daje, bo niestety nie mam po polsku :(
kwieto
Forumator
Posty: 1639
Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Vista HCX i funkcja geocache- wygrywanie plików gpx

Post autor: kwieto »

Spróbuj zapuścić w GSAK makro do przypisywania ID skrzynkom - być może to jest problem.
Ewentualnie spróbuj pobrać testową paczkę z GC i zobacz czy wtedy chodzi - by sprawdzić czy winny jest plik z OC, czy sposób przesyłu danych.

W moim odbiorniku to chodzi trochę inaczej, więc ciężko mi podać gotowe rozwiązanie
Za ten post autor kwieto otrzymał podziękowanie:
lukas_jaceq
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: toczygroszek »

a mają ikonkę zamkniętej skrzyneczki? Bo tylko takie punkty rozpoznaje funkcja "geocache"
Za ten post autor toczygroszek otrzymał podziękowanie:
lukas_jaceq
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: lukas_jaceq »

toczygroszek pisze:a mają ikonkę zamkniętej skrzyneczki? Bo tylko takie punkty rozpoznaje funkcja "geocache"
W mapsource maja ikonkę skrzyneczki. po wgraniu z poziomu mapsoure dane nie pojawiają się w viscie :(
Jak wgram poi-loaderem to sa ale jako moje punkty poi, ale juz bez znaczka skrzyneczki :/

Teraz pokombinuje z gsakiem :/
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

A nie masz czasem w ustawieniach mapy wyłączonego wyświetlania waypointów?
Sprawdź: na ekranie mapy wciśnij Menu -> Ustawienia mapy -> Ikona Flagi i sprawdź czy przy "waypointy" masz ustawione AUTO
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: lukas_jaceq »

ZYR pisze:A nie masz czasem w ustawieniach mapy wyłączonego wyświetlania waypointów?
Sprawdź: na ekranie mapy wciśnij Menu -> Ustawienia mapy -> Ikona Flagi i sprawdź czy przy "waypointy" masz ustawione AUTO
Sprawdziłem, mam ustawione na AUTO :/
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

To spróbuj jeszcze wgrać waypointy bezpośrednio do urządzenia. Ja nie mam w polu wyboru karty pamięci urządzenia.

I druga wątpliwość - nie masz żadnych waypointów wgranych? Bo jeśli masz jakieś inne niż geocache w liczbie 1000 to nie dograsz żadnych nowych.
Za ten post autor zyr otrzymał podziękowanie:
lukas_jaceq
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: lukas_jaceq »

ZYR pisze:To spróbuj jeszcze wgrać waypointy bezpośrednio do urządzenia. Ja nie mam w polu wyboru karty pamięci urządzenia.

I druga wątpliwość - nie masz żadnych waypointów wgranych? Bo jeśli masz jakieś inne niż geocache w liczbie 1000 to nie dograsz żadnych nowych.
Hmmm ja nic nie wgrywałem, mam dziewiczy sprzęt. Moje próby to były paczki po max 40 sztuk, razem nie więcej niż 200 sztuk. Ja mam tylko przy wgrywaniu do wyboru karte, na samo urządzenie nie moge wgrać bo pojawia się komunikat brak karty urządzenia ( jak próbowałem bez karty )
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

1. Wyczysc sobie pamiec gps z waypointow
2. W MapSource wgraj choc kilka geocache z OC i utworz dodatkowo kilka punktow
3. wyslij je do gps.

Te "inne" waypointy widzisz?
Punkty geocache tez?

Dziwne, zebys nie widzial akurat geocache... Inne sa??
Moze to kwestia skali mapy?
Patrzyles na Find w gps? Inne waypointy sa?
dziwny ten problem...
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: lukas_jaceq »

Bas pisze:1. Wyczysc sobie pamiec gps z waypointow
2. W MapSource wgraj choc kilka geocache z OC i utworz dodatkowo kilka punktow
3. wyslij je do gps.

Te "inne" waypointy widzisz?
Punkty geocache tez?

Dziwne, zebys nie widzial akurat geocache... Inne sa??
Moze to kwestia skali mapy?
Patrzyles na Find w gps? Inne waypointy sa?
dziwny ten problem...

Zadnych waypointów na tą chwile nie widze.
Niema zadnych wyników dla waypoint
sklae mapy sprawdzałem na wszelkie sposoby od 2 m do paru km
Patrzyłem w find, zadnych waypointów nie ma
niby mi wysła w mapsource ale nic sie nie pokazuje w Viście.
Sprawdziłem innych, ręcznie robionych waypointów tez niewidzi :/
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Zastanawiam sie, czy z karta masz wszystko OK.
Wlaczona blokada zapisu? Patrzyles na innej karcie?
Jesli bezposrednio w gps utworzysz sobie jakis waypoint, to jest w Find, czy tez go nie ma?

Zakladam, ze w MapSource widzisz wlasnie Viste, gdy wysylasz. Masz podpiete wtedy inne urzadzenia USB? Jesli tak, to odlacz (jesli mozesz) i sprobuj ponownie. Czasami wychodza dziwne rzeczy...

Update firmware?
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=22277#22277

Nie mam innych pomyslow, niestety...
Za ten post autor Bas otrzymał podziękowanie:
lukas_jaceq
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: lukas_jaceq »

Bas pisze:Zastanawiam sie, czy z karta masz wszystko OK.
Wlaczona blokada zapisu? Patrzyles na innej karcie?
Jesli bezposrednio w gps utworzysz sobie jakis waypoint, to jest w Find, czy tez go nie ma?

Zakladam, ze w MapSource widzisz wlasnie Viste, gdy wysylasz. Masz podpiete wtedy inne urzadzenia USB? Jesli tak, to odlacz (jesli mozesz) i sprobuj ponownie. Czasami wychodza dziwne rzeczy...

Update firmware?
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=22277#22277

Nie mam innych pomyslow, niestety...
Z karta raczej wszystko OK, bo wgrywałem kilkanaście map i wszystko smiga. Blokada raczej nie włączona skoro dało się wgrać mapy.
Gdy w gps bezpośrednio tworze waypoint to jest on widoczny w opcji Find.
Mapsource nie widzi visty, widzi tylko karte włożoną do visty. Przy transferze bez karty wywala komunikat o braku karty urządzenia :/.
Nie mam podpiętych innych urządzeń na USB,

Zastanawia mnie to ze wogóle mapsource nie widzi Visty, a widzi karte, moze jakiegoś sterownika trzeba wgrac? tylko niebardzo wiem czego szukać :/

Na karcie powstał katalog: Garmin->GPX->userdata.gpx wiec wygląda jakby było wysłane :/

Edit:

Pobrałem ten plik i wrzuciłem do gsaka. W tym pliku wszystko jest, wszystkie skrzynki które chciałem wysłać :/, jeno vista ich nie wyswietla :/
angelo
Wyjadacz
Posty: 471
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: angelo »

lukas_jaceq pisze:Zastanawia mnie to ze wogóle mapsource nie widzi Visty, a widzi karte, moze jakiegoś sterownika trzeba wgrac? tylko niebardzo wiem czego szukać :/
hm. chcesz powiedzieć, że garmin pracuje Ci w trybie mass storage? a Garmin USB Driver masz zainstalowany?
Za ten post autor angelo otrzymał podziękowanie:
lukas_jaceq
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: lukas_jaceq »

angelo pisze:
lukas_jaceq pisze:Zastanawia mnie to ze wogóle mapsource nie widzi Visty, a widzi karte, moze jakiegoś sterownika trzeba wgrac? tylko niebardzo wiem czego szukać :/
hm. chcesz powiedzieć, że garmin pracuje Ci w trybie mass storage? a Garmin USB Driver masz zainstalowany?
Upssss zaczynam sie czerienić ze wstydu :P, nic takiego nie instalowałem, ale juz sie sciaga, zaraz sprawdze. a instalowac to z podłączoną wista , czy ja odłączyc?

EDIT:

Upiiii ja jeeee Udało sie :D :lol:

Racja angelo potrzebne były sterowniki usb :), tego nigdzie nie doczytałem a na płytkach z vista ich nie było. Teraz mam waypointy i z opcji find->waypoint jak i z find->geocache.

Serdeczne dzieki i oczywiście piwka dla wszystkich wspierających :d
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Za piwo dzieki :)
Zastanawiam sie tylko, czy przy instalacji MapSource nie powinienen sie zainstalowac rowniez USB driver? Widac nie.
Dobrze, ze sie wyjasnilo :)
ODPOWIEDZ