Vista HCX kilka pytań..

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Vista HCX kilka pytań..

Post autor: lukas_jaceq »

Jako że właśnie przed chwilą stałem się posiadaczem nowiusiej visty hcx i jakoś tak czuje się wykiwany przez sprzedawce to mam do was moi drodzy posiadacze vist hcx kilka pytań. Mam nadzieje ze ktoś się zlituje i odpowie :roll:

1. Czy ktoś posiada z was instrukcje po polskuw wersji elektronicznej do visty hcx? ( w moim zestawie niestety nie było takowej dokumentacji). format dowolny, doc, pdf, rtf a nawet zadowole sie .jpg.
Względnie czy ktoś może zrobić mi scan i podesłać? byłbym dozgonnie wdzięczny.

2. Jako, że w zestawie z vista dostałem GPMape to czy można ją zaistalować nie mając karty microSD ? Czy da sie zainstalować w pamięci urządzenia??

3. Czy w takim urządzeniu trzeba wykoać kopie obrazu systemu? Względnie czy podczas awarii przy radosnym wgrywaniu mapek, da sie jakoś odratować soft?

3. Czy aby wgrać GPMape oraz inne mapki np: topo, to czy muszę odinstalować mapkę bazową którą mam oryginalnie dostarczona ( słabiutka mapa europy) ?
angelo
Wyjadacz
Posty: 471
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Vista HCX kilka pytań..

Post autor: angelo »

ad 1. ale po co? to urządzenie ma zapewne raptem 6 przycisków, dość intuicyjnie opisanych -- co mówię jako radosny użytkownik 60csx.

ad 2. eee - chyba trzeba mieć. skądinąd myślałem, że garminy sprzedawane są domyślnie z przynajmniej 32mb microsd - z drugiej strony 1gb karta to koszt 15pln.

ad 3. w swoim nie robiłem i żyję ponad 2 lata z nim już.

ad 4. wgrywanie map usuwa wszystkie poprzednie poza bazową (ja mam stanów, więc jeszcze mniej przydatna:), co może stanowić odpowiedź na pytanie 2. bazowa pewnie siedzi w jakimś ROMie, a mapy są ładowane za każdym razem od nowa (cały set jest liczony i przebudowywany - przynajmniej mapsourcem, ale inaczej nie ładuję map) na kartę.

mam nadzieję, że to cokolwiek pomoże i jest choć trochę zgodne z obiektywną prawdą :] jako człowiek zawodowo pochłaniający tony dokumentacji, jak nie muszę to tego nie robię - to są więc czysto organoleptyczne doświadczenia z punktu widzenia laika :D
Za ten post autor angelo otrzymał podziękowanie:
lukas_jaceq
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Vista HCX kilka pytań..

Post autor: lukas_jaceq »

angelo pisze: jako człowiek zawodowo pochłaniający tony dokumentacji, jak nie muszę to tego nie robię - to są więc czysto organoleptyczne doświadczenia z punktu widzenia laika :D
Heeeh, ja wiem jak to sie skonczy, tzn jak zwykle seria eksperymentów :P, aczkolwiek człowiek jak ma nową zabawke to zawsze się boi na początku zepsuć, stąd moja seria pytań :P
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Vista HCX kilka pytań..

Post autor: tboniasty »

lukas_jaceq pisze:Jako że właśnie przed chwilą stałem się posiadaczem nowiusiej visty hcx i jakoś tak czuje się wykiwany przez sprzedawce to mam do was moi drodzy posiadacze vist hcx kilka pytań. Mam nadzieje ze ktoś się zlituje i odpowie :roll:

1. Czy ktoś posiada z was instrukcje po polskuw wersji elektronicznej do visty hcx? ( w moim zestawie niestety nie było takowej dokumentacji). format dowolny, doc, pdf, rtf a nawet zadowole sie .jpg.
Względnie czy ktoś może zrobić mi scan i podesłać? byłbym dozgonnie wdzięczny.

2. Jako, że w zestawie z vista dostałem GPMape to czy można ją zaistalować nie mając karty microSD ? Czy da sie zainstalować w pamięci urządzenia??

3. Czy w takim urządzeniu trzeba wykoać kopie obrazu systemu? Względnie czy podczas awarii przy radosnym wgrywaniu mapek, da sie jakoś odratować soft?

3. Czy aby wgrać GPMape oraz inne mapki np: topo, to czy muszę odinstalować mapkę bazową którą mam oryginalnie dostarczona ( słabiutka mapa europy) ?
Ad. 1. Nie pomoge bo mam importowana z USA.
Ad. 2. HCx nie ma wewnetrznej pamieci. Proponuje zakup microsd 2 GB - wejdzie GPMapa, cala Ewropa (City Navigator), topo pl i co tam sobie jeszcze wymarzysz :) Ponadto warto kupic karte od razu z czytnikiem (sprzedaja na allegro takie komplety) bo transfer po kablu usb idzie b. powoli.

Ad. 3. Nie trzeba, systemu nic nie spsujesz, ew. zestaw map. Wszystkie mapy wlaza do pliku gmapsupp.img na karcie pamieci, a wgrywasz je z poziomu MapSource. Pamietaj tylko, ze wysylajac z niego takowy zestaw, musisz zaznaczyc te ktore chcesz miec w Viscie (stary plik gmapsupp zostanie nadpisany). Mozna to rozwiazac tez inaczej. Wgrywasz po kolei kazdy pakiet map osobno (np. GPmape, topo, itd, itp) do visty. Po kazdym wgraniu kopiujesz plik gmapsupp z Visty do jakiegos folderu na dysku komputera zmieniajac nazwe na np. gpmapa.img, topo, itd. Pozniej jak juz bedziesz mial wszystkie mapy w takich plikach to uzywajac gmaptool'a (program Popej'a) laczysz wybrane pliki img w jeden duzy plik img (wg wlasnego widzimisie zawartosci) i wrzucasz na karte pamieci.

Ad.4. Nie, nie musisz.
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Vista HCX kilka pytań..

Post autor: lukas_jaceq »

Dziekówa serdeczna za wyjaśnienia :) teraz troszkę się rozjaśniło i trzeba widze zrobić odpowiednie zakupy :) 8)
Awatar użytkownika
SP2UKP
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 29 czerwca 2008, 00:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: SP2UKP »

Witam,
Jedna rada spoza zestawu pytań :-): Zajrzyj na Garniaka (łącze masz u góry z prawej strony). Tam znajdziesz znacznie więcej o swojej nowej zabawce. Nic tylko zasiąść i czytać :-).
Pozdrawiam, Jarek

[size=84]60CSx, n770 + kilka map[/size]
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: lukas_jaceq »

SP2UKP pisze:Witam,
Jedna rada spoza zestawu pytań :-): Zajrzyj na Garniaka (łącze masz u góry z prawej strony). Tam znajdziesz znacznie więcej o swojej nowej zabawce. Nic tylko zasiąść i czytać :-).

ooo garniaka czytałem, juz na etapie wybru urządzenia garniaka ostro przejrzałem, a potem przy instalacji map itd.

ale niestety to forum jest tak potęzne ze nie zawsze mozna znaleśc to co sie chce od tak, od reki. :) Czasem potrzebna pomoc w naprowadzeniu na właściwy topic
ODPOWIEDZ