CB radio do wozu

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

CB radio do wozu

Post autor: filips »

Cześć - może "letki" OT, ale w końcu jak zauważyłem większośc geokeszerów ma w wozie CB, więc temat nieco związany.

Niestety zacząłem ostatnio więcej jeździć samochodem i stwierdziłem, że CB by się przydało. Czy jest jakiś optymalny model + antena, który moglibyście polecić (takie sprawdzone, dobre modele, coś w stylu "do geokeszingu to Vista HCx albo 60CSx")?

Dzięki,
F
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Nie powiem jaki kupić, bo nie wiem co w tej chwili jest dobre. Ja mam 520XL, obecnie w tej samej obudowie pakowany jest President. Podam Ci natomiast adres gdzie sie zaopatrywałem, podobnie jak kilkunastu kolegów :) Gość jest dość tani, solidny, (nie poradzi Ci najdroższego - tylko odpowiedni dla Ciebie) Od ręki zestroi, a co ważne jest po drodze (w miarę) od Was na działkę, bo w Pruszkowie.
Proponowałbym przedzwonić, umówić się i powiedzieć w jakim zakresie cen szukasz radia i do czego - coś w stylu 400PLN, jazda raczej okazjonalna na dłuższych trasach, zwykle do 100km. Mam rację? I raczej uchwyt anteny magnetyczny - łatwiej schować w bagażniku.

Chyba decydowałbym się pomiędzy Alanem 101, a Presidentem Johnnym II (nie 224) :) Antena koło 1m, nie więcej bo ciężko potem chować i wali po dachach na parkingach podziemnych, a zasięg 20km absolutnie niepotrzebny jest, moim zdaniem. Uchwyt magnetyczny powinien być podgumowany, żeby nie rysować dachu.
Adres strony to www.artursss.pl
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Dzięki ZYRu za namiar, na pewno skorzystam!
Dziku
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Dziku »

Ja też mam 520 xl i sobie chwalę.
Niestety - zdaje się, że jakoś ostatnio to fajne radyjko straciło homologację. Jak kupowałem to jeszcze miało. ZYR dobrze radzi - jak jest zaufany sprzedawca warto posłuchać jego rad. Antenę też mam magnetyczną, ale... następną zamontuję na stałe (uchwyt do bagażnika). Podobnie mam zamiar uczynić w parchu. Położoną na stałe i dobrze zabezpieczoną instalacje można zestroić i potem niemal zapomnieć o problemach.
Awatar użytkownika
kasztelan
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sobota 22 marca 2008, 03:39
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Post autor: kasztelan »

A ja używam zestawu: TTI 770 + antena IC 100 HUSTLER na magnesie.
I też go polecam. Wg mnie rewelacyjny jest. :)
Zdravím všechny!
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

CB radio: odpowiednie do kieszeni; nie ma co przeplacac. Warto pomyslec o radiu z filtrem NB - zdecydowanie lepiej sie jezdzi.

Antena: jesli jazda z CB sporadycznie, to magnes brzmi dobrze (no, chyba ze jest na aucie caly czas). Jesli czestsze ruchy, to polecam uchwyt. Mimo gumy powinno sie oczyscic powierzchnie pod magnes za kazdym razem (dosc upierdliwe); w przeciwnym razie sa glosy, ze rysuje sie lakier...
Antena - lepiej, zeby cewka byla u podstawy. Wynalazki z cewka na srodku bata nie sa zalecane.
Awatar użytkownika
bio5
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Post autor: bio5 »

kasztelan pisze:A ja używam zestawu: TTI 770 + antena IC 100 HUSTLER na magnesie.
I też go polecam. Wg mnie rewelacyjny jest. :)
TO najgorszy zestaw jaki jest na rynku, ale na allegro sprzedaje się tego duże ze względu na cenę.
Adrian i Doti
2022 Garnek GPSmaps 64s
2007 Holux i Mio on board
Obrazek
Awatar użytkownika
kasztelan
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sobota 22 marca 2008, 03:39
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Post autor: kasztelan »

bio5 pisze:
kasztelan pisze:A ja używam zestawu: TTI 770 + antena IC 100 HUSTLER na magnesie.
I też go polecam. Wg mnie rewelacyjny jest. :)
TO najgorszy zestaw jaki jest na rynku, ale na allegro sprzedaje się tego duże ze względu na cenę.
Mówisz tonem eksperta. A słyszałeś w ogóle ten zestaw?
Powiem tylko tyle... Ilu ludzi, tyle zdań.
Zdravím všechny!
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

"TTI 770" nie zbiera dobrych ocen...
Sporo na niego najezdzaja na forach, choc sa opinie, ze jak sie trafi dobry model, to daje duzo radosci - moze taki wlasnie masz (!). Slyszalem go krotko i tylko raz, wiec sie nie wypowiem.
Masz porownanie z innymi radiami?
Awatar użytkownika
bio5
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Post autor: bio5 »

kasztelan pisze:
bio5 pisze:
kasztelan pisze:A ja używam zestawu: TTI 770 + antena IC 100 HUSTLER na magnesie.
I też go polecam. Wg mnie rewelacyjny jest. :)
TO najgorszy zestaw jaki jest na rynku, ale na allegro sprzedaje się tego duże ze względu na cenę.
Mówisz tonem eksperta. A słyszałeś w ogóle ten zestaw?
Powiem tylko tyle... Ilu ludzi, tyle zdań.
Owszem, jako, że szeroko pojętą komunikacją a konkretniej krótkofalarstwem zajmuje się od 11 lat, to kilka zestawów miałem okazję używać, również wyżej wymieniony i tak jak napisałem powyżej, chyba nie ma na rynku gorszego radia i gorszej anteny, dlatego napisałem, że ten komplet to porażka.
Generalnie używam sprzętu w pasmach 10m/2m/70cm więc pojęcie z grubsza mam.
Pzdr
Adrian i Doti
2022 Garnek GPSmaps 64s
2007 Holux i Mio on board
Obrazek
Liakon
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 08 maja 2008, 10:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Liakon »

Ja mam Alana 101. Wczesniej Cobre 19DX III. Cobre dalem kumplowi bo juz mu sie limit punktow konczyl. Dlaczego za drugim razem nie wybralem Cobry? Wg mnie ma duzy poziom szumow. Dlaczego wybor padl na Alana? To chyba najtansze radio z RF Gain (reg. sily odbieranego sygnalu). Razem ze squelch'em mozna sobie optymalnie ustawic jakosć nasluchu. W obu radiach pracowala ta sama antena: Hustler IC-100, magnetyczna + gumowa podstawa.
Uniden 520 XL, nie ma homologacji na Polske. Bardzo dobre radyjko. Mozna kupic Presidenta (Harry'ego bodajże) ktory jest identyczny i ma homologacje, ale cena 250-300 zeta wiecej niz taki sam Uniden.
Wogole to nie wiem po co kupować radio z cala masą przycisków, albo bocznych czterdziestek, skoro CB obecnie sluzy tylko do nasluchu na jednym kanale. Nie warto przepłacać za szmery bajery.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=838][img]http://www.opencaching.pl/statpics/838.jpg[/img][/url]
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=327][img]http://geokrety.org/statpics/327.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

kiedys boki przydawaly sie bardzo, bo bylo tloczno. Obecnie uzywam CB wylacznie w aucie w ramach podstawowej 40. Mysle, ze lepszy filtr jest przydatny, zeby sobie odsiac szumy - jezdzi sie o wiele lepiej (radio slychac wtedy, kiedy trzeba).
Awatar użytkownika
Ponury
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: sobota 29 marca 2008, 12:17
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Ponury »

President Herbatnik to radyjko najbardziej pożądane. Stara wersja, na ceramice a nie chipach. Trudno dostępny :(
Mój zestaw: President Walker i ML-145. Antena 5/8 fali, co ma znaczenie, bo nie śle sygnału w kosmos tylko po ziemi.

Ponury
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=1985][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1985.jpg[/img][/url]
Mój blog [url=http://www.jacekzawadzki.com]Carpe jugulum[/url]
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Ponury pisze:President Herbatnik to radyjko najbardziej pożądane. Stara wersja, na ceramice a nie chipach. Trudno dostępny :(
Zgadzam sie w 100%
I pomyslec, ze ktos z OC z takim radiem jezdzi 8)
Na chipach tez juz nie sprzedaja od dawna. Spoznilem sie z zakupem 3 miesiace...
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

Ja od 2 lat mam wspomnianą wyżej Cobrę 19dx - takie sobie radyjko i pewnie je kiedyś zmienię. Na razie jednak się sprawdza, bo pracuje z jedną z najlepszych anten na rynku - Sirio ML-145 - i taką polecam z czystym sumieniem. A radyjko pewnie kiedyś zmienię na Alana albo któregoś z tańszych Presidentów...
Polecam lekturę forum CB, dość hermetyczne ale można się wiele dowiedzieć.
ODPOWIEDZ