Multi - technologia

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pan_narciarz
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: piątek 04 kwietnia 2008, 10:14
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pan_narciarz »

Ja z kolei serdecznie zapraszam na Pragę Północ w Warszawie do mojego multicache'a "Park Praski". Włożyłem w niego sporo pracy i czasu, dlatego mam nadzieję, że przetrwa długo i sprawi wiele satysfakcji poszukującym... Kolejne etapy umieszczone są w ciekawych miejscach parku. Są to zalaminowane kartki z instrukcjami oraz zadaniami do wykonania pozwalającymi zdobyć współrzędne na głównego cache'a.
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3537
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=2046][img]http://www.opencaching.pl/statpics/2046.jpg[/img][/url] [url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=474][img]http://geokrety.org/statpics/474.png[/img][/url]
GeoDrap 224
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: piątek 13 czerwca 2008, 13:31
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: GeoDrap 224 »

Serdecznie polecam multaka "Park Praski" :) Jest świetny :)
marqqn
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 11 września 2008, 14:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: marqqn »

Witam serdecznie wszystkich, jako, że jest to mój pierwszy post tutaj, a także że dopiero zaczynam zabawę w GC.

Powiem Wam szczerze, że geocache jest świetną zabawą, ale bardziej podoba mi się pomysł skrzynek typu muli. Jednak wydaje mi się, że są one w cieniu tradycyjnych skrzynek - są niepotrzebnie ograniczone zasadami przyjętymi dla pojedynczych cache'ów, są niedoceniane!

Dlatego rozpocząłem przygotowania czegoś, co nazwałem sobie geoquest. Będzie to zabawa wywodząca się z mulicachingu, ale o szerszych perspektywach. Nie będzie tu dyskusji czy powinno się podawać współrzędne do pierwszej czy ostatniej skrzynki, nie będzie przyznawania punkcików, statystyk. Nie ma jawnych reguł (może poza takimi, że jest rozpoczęcie i zakończenie:) Geoquest może w ogóle nie korzystać ze skrzynek geocache, może mieć różne zakończenia, może mieć możliwość przejścia etapów na różne sposoby, będzie wykorzystywać różne technologie. Przejście geoquesta może zająć dzień, może tydzień. Może wymagać odwiedzenia wielu lokacji, długiego szperania w jednym miejscu, może równie dobrze wymagać jedynie siedzenia przy komputerze. Założenie moje jest takie, że celem geoquesta (oprócz satysfakcji z jego rozwiązania:) ma być poznanie nie tylko fajnych miejsc, ale też np. zdobycie jakiejś wiedzy. Szczegóły na mojej stronie internetowej. Mam mnóstwo pomysłów ale bardzo mało czasu, więc nie spodziewajcie się dużej ilości questów w najbliższym czasie:((
angelo
Wyjadacz
Posty: 471
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: angelo »

marqqn pisze:Szczegóły na mojej stronie internetowej. Mam mnóstwo pomysłów ale bardzo mało czasu, więc nie spodziewajcie się dużej ilości questów w najbliższym czasie:((
Więcej reklam googla na tej Twojej stronie niż tekstu. Nie specjalnie rozumiem o jakich ograniczeniach mówisz, albowiem wszystkie wspaniałe zalety geoquest które wymieniłeś równie dobrze mają zastosowanie do skrzynek/wirtuali w geocachingu "tradycyjnym". Perspektyw tu nie brakuje, powiedziałbym nawet, że formuła jest na tyle luźna, że można w niej zmieścić nieomal wszystko - co widać po skrzynkach które ostatnio się pojawiają, a które coraz mocniej wyrywają się z "tradycyjnego" podejścia do geocachingu.

Anyway, powodzenia.
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Pomysł zacny, ale z tego co wiedzę to pierwsze powstaną w Krakowie :(
Ciekawym jak się to rozwinie.
marqqn
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 11 września 2008, 14:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: marqqn »

@angelo

spokojnie, ta strona nie będzie wykorzystywana w questach więc nikt nie będzie musiał oglądać reklam. A jak dzięki kilku reklamom na stronie głównej zarobię kiedyś na dobry serwer to tylko to może mieć pożytek dla zabawy. Czy to aż takie złe według Ciebie? Strona dopiero powstaje, tekstu będzie co raz więcej.

Zgadzam się w pełni, wspaniały geocache ma mnóstwo możliwości. Dlatego większa część gq będzie się wpisywać w jego formułę. Zapewne zarejestruję niejedną skrzynkę gc, która będzie wykorzystywana w gq. Ale są elementy, które nijak pasują. Nie będę pisał o konkretach by nie spojlerować, sorry. Ja nie robię konkurencji do gc. Jak chcesz, możesz pomyśleć o gq jako o nowym typie zabawy wewnątrz gc, który wniesie coś nowego. I może tak właśnie się przyjmie. Tylko nie chcę aplikować tej całej systematyki z gc do gq, bo to zniszczy tą zabawę.

Anyway, pozdrawiam.

@zyr

No niestety na razie jestem ograniczony do rejonu Krakowa, ale mam nadzieję że się jakoś rozwinie i powstanie tego znacznie więcej
Pozdrawiam!
angelo
Wyjadacz
Posty: 471
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: angelo »

marqqn pisze:spokojnie
jestem oazą spokoju, kwiatem lotosu i takie tam. kiedyś nawet mi to hasło mocno rozreklamowali w sieci.
marqqn pisze:ta strona nie będzie wykorzystywana w questach więc nikt nie będzie musiał oglądać reklam. (...) Czy to aż takie złe według Ciebie?
Akurat stronie z Questami reklam było najwięcej ;) Teraz coś mi zniknęły, ale może to tylko kwestia powrotu do domu i adblocka ;)

Czy to źle - nie, to nie jest dobre określenie :)
marqqn pisze:Ja nie robię konkurencji do gc. Jak chcesz, możesz pomyśleć o gq jako o nowym typie zabawy wewnątrz gc, który wniesie coś nowego.
Dzięki.

Ale, żeby nie było, że jestem złośliwy, to z zainteresowaniem będę śledził co Ci z tego wyjdzie :]
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Kazda dzialanosc majaca na celu lansowanie turystyki (czy tej duzej, kwalifikowanej, czy rodzinne spacery po miescie) jest cenna i godna pochwaly. Dodatkowym plusem jest to ze chcesz w swojej propozycji wykorzystywac idee geocachingu. Tylko ze wydaje mi sie ze przedwczesnie sie reklamujesz bo na razie - oprocz ambitnych planow (oby wyszly) jest niewiele wiecej :) Jak sam piszesz na swojej stronie:
02.09.2008 Rozpocząłem przygotowania dwóch pierwszych geoquestów. Będą one w miarę łatwe, by każdy mógł zapoznać się z ideą geoquestów. Start już niebawem!
Wlasnie - niebawem. Zlosliwi mowia ze droga do piekla wybrukowana jest dobrymi chęciami.
Czekamy wiec na informacje jak juz zabawa ruszy, jak beda pierwsze GQ i beda relacje pierwszych osob zdobywajacych/znajdujacych te GQ.
Obrazek . Obrazek
marqqn
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 11 września 2008, 14:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: marqqn »

angelo pisze: jestem oazą spokoju, kwiatem lotosu i takie tam. kiedyś nawet mi to hasło mocno rozreklamowali w sieci
Gratulacje. Ale zaraz... jak to, pozwoliłeś na spamowanie ludzi reklamami o sobie? Mam nadzieję, że mieli adblocki.
angelo pisze: Akurat stronie z Questami reklam było najwięcej ;) Teraz coś mi zniknęły, ale może to tylko kwestia powrotu do domu i adblocka ;)
No proszę, jakie łatwe było rozwiązanie tego problemu... Pierwszy qeoquest zaliczony. Acha, na właściwej stronie z questami nie ma ani jednej reklamy.
angelo pisze: Ale, żeby nie było, że jestem złośliwy, to z zainteresowaniem będę śledził co Ci z tego wyjdzie :]
Dziękuję za zainteresowanie!
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Jakoś nie ufam ludziom, którzy najpierw reklamują jakąś ideę, sugerując, że chcą mnie nią zarazić, a kończą w stylu "ale ja nie mam czasu". Zbyt mocna jest tu sugestia: "zróbcie wszystko za mnie" :-/
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

marqqn pisze:Acha, na właściwej stronie z questami nie ma ani jednej reklamy.
Hmmm, chyba troche mijasz sie z prawda :)
Strona: http://geoquest.geoex.pl/ wyglada tak (fragment)
Obrazek
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Strona jakby zwiazana z tym o czym dyskutujemy:
http://www.teambuildersplus.com/geo_quest.html
GeoQuest is a problem solving activity in which teams solve clues and use state-of-the-art Global Position System (GPS) technology to locate hidden treasures.
Obrazek . Obrazek
angelo
Wyjadacz
Posty: 471
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: angelo »

marqqn pisze: Gratulacje. Ale zaraz... jak to, pozwoliłeś na spamowanie ludzi reklamami o sobie? Mam nadzieję, że mieli adblocki.
marqqn pisze:No proszę, jakie łatwe było rozwiązanie tego problemu... Pierwszy qeoquest zaliczony.
Misiu komputerowy, przyhamuj trochę. Ja wiem, że jesteś nowy i pragniesz zabłysnąć, ale nie tędy droga.

ted69 pisze:Strona jakby zwiazana z tym o czym dyskutujemy:
http://www.teambuildersplus.com/geo_quest.html
kiedyś nawet miałem szczere postanowienie połączenia urbangames i geocachingu -- ale tradycyjnie korp zassał w wir i mi przeszło. część skrzynek jakoś nawiązuje do takich większych planów, ale to jeszcze nie to :)
marqqn
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 11 września 2008, 14:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: marqqn »

@ted69, pisałem o stronie z questami - kliknij na Aktywne Geoquest - to jest ona (na razie mało tam jest, ale docelowo to będzie główna strona z indeksem questów). Tak czy owak, rozpoczęcie zabawy i gra w geoquest nie będzie wymagało w ogóle wchodzenia na którąkolwiek z tych stron. Idea jest taka jak np. w przypadku questów w grach RPG. Natrafiasz na nie tam, gdzie się ich (teoretycznie) nie spodziewasz, i, jeśli chcesz, podążasz śladem nie wiedząc gdzie Cię doprowadzi. Masz rację, może nie powinienem nic o tym teraz pisać. W zasadzie mogę chwilowo usunąć stronę. Chciałem się tylko podzielić pomysłem. A questów nie mam zamiaru w żaden sposób reklamować. Jak ktoś na nie trafi, to sam znajdzie odpowiednie informacje (FYI - jest też wersja mobile tej strony; będzie ona znacznie bardziej istotna - nie ma ani jednej reklamy).
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

marqqn pisze:A questów nie mam zamiaru w żaden sposób reklamować./quote]
Malo stabilne stanowsko, skoro chwile wczesniej piszesz:
marqqn pisze:A jak dzięki kilku reklamom na stronie głównej zarobię kiedyś na dobry serwer to tylko to może mieć pożytek dla zabawy
No coz... Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie rozmawiamy o reklamach, bo przeciez zadnego aktywnego i gotowego do odkrycia geoquest nie ma. Za to obydwa projekty na stronie maja sluszny ID 8)
Lubie multicache i chetnie zobacze takie zagadki.
Ostatnio zmieniony czwartek 11 września 2008, 19:08 przez Bas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ