Reaktywacja po DNF

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

xmall
Wyjadacz
Posty: 238
Rejestracja: poniedziałek 28 stycznia 2019, 12:56
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Reaktywacja po DNF

Post autor: xmall »

Mam pytanie.
Byłem na skrytce, nie znalazłem, wpisałem DNF.
Teraz widzę znalezienia po reaktywacji.
Czy logując tę znalezioną skrytkę (po reaktywacji) powinienem skasować wcześniejszy DNF? Czy tylko znalezienie wpisać?
Ostatnio zmieniony niedziela 07 czerwca 2020, 11:03 przez xmall, łącznie zmieniany 1 raz.
Leone
Stały bywalec
Posty: 128
Rejestracja: sobota 26 kwietnia 2008, 14:35
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Reaktywację po DNF

Post autor: Leone »

ja zostawiam wszystkie wcześniejsze logi. ale praktyki są różne.
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karougeka
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: wtorek 17 marca 2020, 19:03
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Reaktywację po DNF

Post autor: Karougeka »

Ja tez zostawiam wszystkie logi. Specjalnie tez ze znalezieniem pisze ze widac,ze to dzika reaktywka.
Jezeli jednak przydazy sie, ze wpisze dnf a inni znalezli po mnie i faktycznie to ja zle szukalam to przy powtornym podejsciu w znalezieniu wpisuje fakt, ze nie nalezy sie poddawac. To pomaga poczatkujacym keszerom i daje znac, ze przy danej skrytce trzeba ostro pomyslec. Zawsze przyznaje sie do bledu , trudno nakwyzej wyjde na glupa ale tak sie zdobywa doswiadczenie.
Pozdrawiam
P.s. w swoich skrzynkach tez zostawiam cala historie, serwisy, podmianki, zmiany maskowan.
Karougeka/ Karóżka :roll:
Bar i Lepsza Połówka
Stały bywalec
Posty: 163
Rejestracja: środa 28 czerwca 2017, 08:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Reaktywację po DNF

Post autor: Bar i Lepsza Połówka »

Dobra praktyka każe zostawiać DNF-y, mimo że później znalazło się skrzynkę (po reaktywacji lub przy następnym podejściu).
DNF nie jest ujmą na honorze keszera, warto go logować, świadczy on o tym, że skrzynka może być trudna, może też jej nie być - to sygnał dla następnych Poszukujących, a także dla Właściciela skrzynki.
Gdy trzy niezależne drużyny nie znajdą kesza, powinno się zgłosić problem do Właściciela, a później do COG-u, za pomocą guziczka "Zgłoś problem", który znajduje się na stronie każdej skrzynki w prawym górnym rogu.
W DNF-ach, tak jak i w skrzynkach znalezionych, przeniesionych, założonych, w odbytych i zorganizowanych eventach zapisana jest nasza historia keszerska i warto ją mieć.
Też kiedyś tego nie rozumiałam, myślałam, że skoro już "poprawiłam" nieznalezienie, to powinnam usunąć danego DNF-a, bo w ten sposób będę miała tę samą skrzynkę zapisaną w statystykach dwa razy, ale nie o to chodzi.

Pozdrawiam,
Lepsza Połówka
Keszowanie to stan umysłu i serca, nie przebieranie nogami. :wink:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
atris
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 13 maja 2008, 22:54
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Reaktywację po DNF

Post autor: atris »

Jest też inna, często stosowana praktyka. Osobiście uznałem, że jest optymalna. Jeśli znajdę skrzynkę dla której wcześniej logowałem DNF, to edytuje i zmieniam ten DNF na komentarz. Z jednej strony pozostaje informacja w historii, z drugiej nie ma podwójnych logowań.
dzejbi
Wyjadacz
Posty: 395
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Reaktywację po DNF

Post autor: dzejbi »

To najbardziej logiczne i odzwierciedlające rzeczywistość rozwiązanie. Optymalne byłoby, gdyby zamianę taką dokonywał program. Odpowiedź jednak znam :) Póki co jest jak jest. Jest open, więc dowolność działań.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Reaktywacja po DNF

Post autor: Pawel brasia »

Zostawić DNF, nikt nie jest doskonały i nie zawsze znajduje skrzynkę. Sam miałem takie przypadki, że skrzynki szukałem kilkanaście czy kilkadziesiąt minut i kiedy zdawało się, że przepadła w końcu lub w drugim podejściu odnalazła się. Niekiedy szukając nie znajduje się jej, a podchodząc drugi raz od innej strony od razu rzuca się w oczy.
Logi DNF mają też charakter edukacyjny - pokazują początkującym, że nawet doświadczeni poszukiwacze potrafią nie odnaleźć skrzynki, a zalogowanie nieznalezienia nie jest "obciachem".
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowanie:
Karougeka
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ