Odległości pomiędzy skrytkami.

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

xmall
Wyjadacz
Posty: 238
Rejestracja: poniedziałek 28 stycznia 2019, 12:56
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Odległości pomiędzy skrytkami.

Post autor: xmall »

Dobry wieczór!
Może niezbyt dokładnie przeszukałem dostępne informacje. Na wszelki wypadek zapytam.
We wstępnym formularzu przy zakładaniu skrytki napisane jest

"Czy w najbliższej okolicy znajdują się już inne skrzynki, czy zachowana jest minimalna odległość 150 m?"

W regulaminie nic na ten temat nie znalazłem. Gdzieś kiedyś znalazłem informację, że limit w mieście to 50 m., poza 150.
Wydaje mi się, że było to na Wiki, ale teraz znalazłem tylko viewtopic.php?f=30&t=8924&p=141332&hili ... 3w#p141332

Jak to jest?

Czy są są jakieś niepisane zasady niewchodzenia w paradę odległościami skrzynkom z GC?
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 457
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Odległości pomiędzy skrytkami.

Post autor: dallas »

GC nie widzi w OC partnera, więc jesteśmy traktowani przez nich jakbyśmy nie istnieli. Moje zdanie jest takie, że też nie powinniśmy się zbytnio tym przejmować. Ważne, żeby nie pakować pojemnika w tym samym dokładnie miejscu, bo potem robi się bałagan jak jedna zginie i każdy wpisuje się gdzie popadnie. Traci ten, który ma fajny patent. Warto sprawdzić czy teren czysty, a jeżeli już coś jest z GC to znaleźć miejsce które nie będzie przeszukiwanie przypadkiem przez uczestników drugiego serwisu.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Odległości pomiędzy skrytkami.

Post autor: krystiant »

xmall pisze: poniedziałek 18 marca 2019, 19:47 W regulaminie nic na ten temat nie znalazłem. Gdzieś kiedyś znalazłem informację, że limit w mieście to 50 m., poza 150.
Nie znalazłeś w regulaminie, bo nie ma takiego limitu - co zresztą było napisane w wątku, który podlinkowałeś...
xmall pisze: poniedziałek 18 marca 2019, 19:47 Czy są są jakieś niepisane zasady niewchodzenia w paradę odległościami skrzynkom z GC?
To zależy tylko od przyzwoitości zakładacza, który jest świadom, że istnieją kesze GC.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
xmall
Wyjadacz
Posty: 238
Rejestracja: poniedziałek 28 stycznia 2019, 12:56
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Odległości pomiędzy skrytkami.

Post autor: xmall »

krystiant pisze: poniedziałek 18 marca 2019, 21:56 Nie znalazłeś w regulaminie, bo nie ma takiego limitu - co zresztą było napisane w wątku, który podlinkowałeś...
Ułatwiłeś :)
Regulamin, wskazówka przy zakładaniu skrytki i wątek na forum (najmniej miarodajny).
Czyli co? Skrytki co pięć metrów też przejdą?
Niejasne to troszkę :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 457
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Odległości pomiędzy skrytkami.

Post autor: dallas »

Przy zakładaniu jest tylko sugestia. Reszta to zdrowy rozsądek. Myślę, że "co 5 metrów" też by przeszło, gdybyś miał coś wartościowego do pokazania.
Pamietaj, że jest jeszcze czwarty element, najważniejszy - oceny i komentarze odwiedzających. To oni ostatecznie zweryfikują czy skrzynka przy skrzynce jest zrobiona z głową.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Odległości pomiędzy skrytkami.

Post autor: Pawel brasia »

krystiant pisze: poniedziałek 18 marca 2019, 21:56
xmall pisze: poniedziałek 18 marca 2019, 19:47 W regulaminie nic na ten temat nie znalazłem. Gdzieś kiedyś znalazłem informację, że limit w mieście to 50 m., poza 150.
Nie znalazłeś w regulaminie, bo nie ma takiego limitu -
A jednak jest: https://wiki.opencaching.pl/index.php?t ... _w_terenie , Xmall miał rację, limit 50/150 m.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
rapotek
Wyjadacz
Posty: 282
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Odległości pomiędzy skrytkami.

Post autor: rapotek »

brasia pisze: wtorek 19 marca 2019, 08:06
krystiant pisze: poniedziałek 18 marca 2019, 21:56
xmall pisze: poniedziałek 18 marca 2019, 19:47 W regulaminie nic na ten temat nie znalazłem. Gdzieś kiedyś znalazłem informację, że limit w mieście to 50 m., poza 150.
Nie znalazłeś w regulaminie, bo nie ma takiego limitu -
A jednak jest: https://wiki.opencaching.pl/index.php?t ... _w_terenie , Xmall miał rację, limit 50/150 m.

W cytowanym wcześniej temacie na forum (viewtopic.php?f=30&t=8924&hilit=50+metr%C3%B3w) umieściłem powyższego linka do strony wiki (zobacz viewtopic.php?f=30&t=8924&hilit=50+metr%C3%B3w#p140913).

Poza tym później poruszyłem kwestię niefortunnego, moim zdaniem, brzmienia tej zasady w temacie viewtopic.php?f=30&t=8926. Nawet zbierałem się do zredagowania propozycji zmian w tym zapisie, ale stwierdziłem że leży to w gestii COG, które w końcu przejęło również funkcje "ustawodawcze" od RR.

dallas pisze: wtorek 19 marca 2019, 06:52 Przy zakładaniu jest tylko sugestia. Reszta to zdrowy rozsądek. Myślę, że "co 5 metrów" też by przeszło, gdybyś miał coś wartościowego do pokazania.
Pamietaj, że jest jeszcze czwarty element, najważniejszy - oceny i komentarze odwiedzających. To oni ostatecznie zweryfikują czy skrzynka przy skrzynce jest zrobiona z głową.
Pozdrawiam
Jeżeli to jest tylko sugestia, to po co w ogóle o tym pisać na wiki, po co umieszczać ogłoszenia: viewtopic.php?f=19&t=8690, skoro i tak brak zastosowania się założyciela do tej "sugestii" nie może być np. podstawą do zgłoszenia skrzynki do COG, bo to przecież tylko sugestia?
lec
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 02 kwietnia 2018, 22:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odległości pomiędzy skrytkami.

Post autor: lec »

xmall pisze: poniedziałek 18 marca 2019, 19:47 Czy są są jakieś niepisane zasady niewchodzenia w paradę odległościami skrzynkom z GC?
a czy musi mnie w jakikolwiek sposób obchodzić GC będąc użytkownikiem serwisu OC -zdecydowanie nie!!!
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Odległości pomiędzy skrytkami.

Post autor: Pawel brasia »

rapotek pisze: wtorek 19 marca 2019, 08:39 Poza tym później poruszyłem kwestię niefortunnego, moim zdaniem, brzmienia tej zasady w temacie viewtopic.php?f=30&t=8926. Nawet zbierałem się do zredagowania propozycji zmian w tym zapisie, ale stwierdziłem że leży to w gestii COG.
Osobiście muszę przyznać, że temat na forum jakoś mi "uciekł", a widzę, że poruszyłeś ciekawy problem. Jeśli ktoś uważa, że zapis jest zły, to proszę zaproponować zmiany. W gestii COG leży pochylenie się nad propozycją, zatwierdzenie lub nie tych zmian i zmiana danego zapisu. Muszę przeczytać temat na spokojnie ;)
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowanie:
rapotek
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
xmall
Wyjadacz
Posty: 238
Rejestracja: poniedziałek 28 stycznia 2019, 12:56
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Odległości pomiędzy skrytkami.

Post autor: xmall »

lec pisze: wtorek 19 marca 2019, 09:20 a czy musi mnie w jakikolwiek sposób obchodzić GC będąc użytkownikiem serwisu OC -zdecydowanie nie!!!
No nie musi :)
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe. Pytam na wszelki wypadek.
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Odległości pomiędzy skrytkami.

Post autor: krystiant »

brasia pisze: wtorek 19 marca 2019, 08:06
krystiant pisze: poniedziałek 18 marca 2019, 21:56
xmall pisze: poniedziałek 18 marca 2019, 19:47 W regulaminie nic na ten temat nie znalazłem. Gdzieś kiedyś znalazłem informację, że limit w mieście to 50 m., poza 150.
Nie znalazłeś w regulaminie, bo nie ma takiego limitu -
A jednak jest: https://wiki.opencaching.pl/index.php?t ... _w_terenie , Xmall miał rację, limit 50/150 m.
No patrz... od października 2016 żyję w błogiej nieświadomości... Co prawda musiałem czytać Twoje ogłoszenie, ale z różnych dyskusji pamiętam, że było mówione, że to zalecenie (ale to mogło być po wstawieniu tekstu do info przy zakładaniu, a przed ogłoszeniem...).
Z mojego punktu widzenia to wyglądało zawsze tak: chcę założyć kesza, pomijam to bla, bla, bla dla początkujących, wypełniam formularz i zatwierdzając potwierdzam zgodność z regulaminem, w którym nic nie ma o minimalnych odległościach... Jak się teraz okazuje byłbym w błędzie w moim samozadowoleniu z założenia kesza :wink: bo się dowiedziałem, że na forum (które nie jest obowiązkowe) było ogłoszenie OC-Teamu o wpisie na wiki (które również nie jest obowiązkowe)...
Inna sprawa, że w ogłoszeniu jest mowa o zmniejszeniu limitu w mieście do 50m - limitu, którego wcześniej nie było :mrgreen:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
ODPOWIEDZ