Strona 1 z 1

Pomysł na skrytkę

: sobota 08 września 2018, 15:40
autor: Rajzok
Witam. Jestem początkującym geokeszerem i zamierzam założyć swoją pierwszą skrytkę :D Myślę nad tym, aby umieścić ją przy typowej tablicy informacyjnej z małym drewnianym daszkiem. Czy ktoś ma pomysł, jak i gdzie ją umieścić?

Re: Pomysł na skrytkę

: sobota 08 września 2018, 19:49
autor: Pawel brasia
1. pomyśleć
2. zrobić tak, aby nikt przypadkowy nie znalazł
3. warto zwrócić uwagę na daszek ;)
4. powodzenia!

Re: Pomysł na skrytkę

: sobota 08 września 2018, 22:13
autor: parlando
Dotnij kawałek deski lub kantówki. Pomaluj pod kolor drewna tej tablicy. W drewnie wydłub/wyżłób/wywierć niszę na logbook. Zrób jakiś zaczep, żeby skrzynkę można było łatwo zdjąć i odłożyć.
Ja często robię coś takiego:
https://photos.app.goo.gl/zKo82J8RCZSuZj2P7
Widać tę blaszkę na górze, gdzie jest wycięcie na wkręta - skrzynkę można właśnie powiesić albo na wkręcie (jest ryzyko, że będzie krzywo odkładana, albo sama się przekrzywi), albo można przygotować drugą blaszkę odpowiednio odchyloną, tak, żeby jedna blaszka zahaczała o drugą.
Sposób z blaszką jest nieco trudniejszy do zamontowania, jeśli jest to ruchliwe miejsce. Za to łatwo skrzynkę odłożyć. Choć niektórzy i tak wyrywają na chama:)

Re: Pomysł na skrytkę

: sobota 08 września 2018, 22:22
autor: Rajzok
Dzięki wszystkim za rady :-) Myślę, że skuszę się na sposób z blaszką, gdyż w to miejsce praktycznie nikt nie przychodzi, ponieważ jest w szczerym (dosłownie) polu. Chcę to miejsce innym pokazać ze względu na świetny widok (zwłaszcza o zachodzie słońca ;-) ).