Problemy początkującego

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lutobor.PL
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 05 kwietnia 2018, 23:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problemy początkującego

Post autor: Lutobor.PL »

Elektronika, elektroniką - naprowadza ale może więcej lookać trzeba?
To tak w klimatach terenoznawstwa, maskowania i ogólnie Old School :)
Obrazek Obrazek
imrowai
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 25 grudnia 2017, 14:13
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problemy początkującego

Post autor: imrowai »

Witam Ponownie.
Dziś natknąłem się w skrytce na przedmiot (plastikowa fiolka z naklejonym numerem i datą) byłem przekonany, że to TB/GK. Tymczasem nie mogę go zidentyfikować. Na oklejce widnieje kod RKY61 i data 25.4.2013 - co to za obiekt?

Korzystając z okazji mam jeszcze 2 pytania:
1. Czy jest jakiś zwyczaj dziękowania założycielom skrzynek za ich trud poza przysłowiowym TFTC?. Natrafiłem na parę serii skrzynek o maskowaniach i pomysłowości tak fajnej, że aż by się chciało "postawić piwo" ich stworzycielom.
2. POd czas mojej przygody z keszowaniem trafiłem parę razy na drewniane monety - nie są one okodowane - czy można je sobie zatrzymywać na pamiątkę?
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Problemy początkującego

Post autor: ronja »

Cześć.
Najprawdopodobniej podałeś tylko tzw. TrackingCode z Geokreta (OC)albo TravelBuga (GC). Zobacz, czy nie masz tam numeru GK lub TB. Jeśli go znajdziesz, sprawdź w Geokretach lub na GC, czy identyfikuje się konkretny przedmiot. Jeśli tak, to zaloguj zabranie, a później przeniesienie do nowej skrzynki.
Co do podziękowań: najlepszymi są opisy w logach :) Możesz też napisać do autora - pewnie się ucieszy (klikając w jego nick w opisie kesza otworzy się strona z dostępną opcją do kontaktu mailowego). Drewniane coiny (monety) - spotkasz dwa rodzaje. Z numerem i kodem, czyli będące Geokretami lub TravelBugami - są do przenoszenia (bardzo rzadko mają w opisie, że można je kolekcjonować). Drugi rodzaj to swoiste wizytówki geokeszerów lub pamiątki po spotkaniach, imprezach. Te możesz zatrzymać, ale pamiętaj, że w takim przypadku warto coś zostawić od siebie. O coinach znajdziesz sporo na Forum.
Powodzenia :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Problemy początkującego

Post autor: Pawel brasia »

imrowai pisze: sobota 13 października 2018, 22:04 Natrafiłem na parę serii skrzynek o maskowaniach i pomysłowości tak fajnej, że aż by się chciało "postawić piwo" ich stworzycielom.
Jeszcze dodam, że swoistym odpowiednikiem "piwa" jest zielona gwiazda. Czyli możesz taką skrzynkę zarekomendować. Jeśli nie zrobiłeś i chcesz naprawić ten błąd możesz to zrobić dając komentarz, najczęściej robi się to przy okazji wpisu. Pamiętaj, że 1 rekomendacja przysługuje na 10 znalezień.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ