FTF w wielokrotnie znalezinej skrzynce

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
siekierownik
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: środa 15 listopada 2017, 07:09
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

FTF w wielokrotnie znalezinej skrzynce

Post autor: siekierownik »

Witam,

jestem bardzo początkującym, który przy swej pierwszej znalezionej skrzynce (Nowodworski Underground) natrafił na problem natury etycznej.

Jak można zobaczyć w logach, skrzynka była wielokrotnie znaleziona wcześniej, co zresztą potwierdza również log papierowy. Bardzo się zatem zdziwiłem, że znalazłem w niej certyfikaty FTF, STF i TTF. Nie bardzo wiedziałem, co w tej sytuacji zrobić (pierwszy znaleziony kesz),ale widziałem kilka opcji: zignorować certyfikaty (ale wtedy problem spada na kogoś innego), zabrać wszystkie (czyli potraktować je jako śmieci) lub zabrać tylko FTF (co w pewnym sensie oznaczałoby iż uważam się za pierwszego znalazcę). Ostatecznie zdecydowałem się na tę ostatnią opcję, lecz przy okazji chciałbym wszem i wobec oświadczyć, że za pierwszego znalazcę się nie uważam.

No i teraz pytanie zasadnicze: czy dobrze zrobiłem? Jak Wy byście zareagowali w takiej sytuacji?

Dodam jeszcze, że certyfikaty były wystawione przez "drzazgę", który być może nie założył skrzynki, lecz adoptował ją po kimś. Oczywiście tylko zgaduję. Nie wiem też, czy adopcja upoważnia do zamieszczania certyfikatów.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: FTF w wielokrotnie znalezinej skrzynce

Post autor: parlando »

W tak starej skrzynce to już bez znaczenia:)
Czasami właściciel dorzuca certy, ale jeśli skrzynka miała znalezienia, to nie powinny już być numerowane, czy oznaczanie "xTF".
Jeśli trafisz na podobną sytuację w nowym keszu, to po prostu poinformuj o tym w logu, a sam pobierz odpowiedniego certa dla siebie (o ile taki będzie).
tat11
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 08 stycznia 2013, 20:10
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: FTF w wielokrotnie znalezinej skrzynce

Post autor: tat11 »

Ja bym zrobił tak samo jak Ty
certy traktuje jako pamiątkę
a że coś tam z kolejnością nie tak - bywa
Można tak - byłeś pierwszy tego dnia - FTF

pozdrawiam
Awatar użytkownika
siekierownik
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: środa 15 listopada 2017, 07:09
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: FTF w wielokrotnie znalezinej skrzynce

Post autor: siekierownik »

Ok, dzięki za odpowiedź. Czyli żadnego wielkiego faux pas nie popełniłem. Uff... ;)
Awatar użytkownika
Jendrej
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 27 lipca 2015, 17:44
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: FTF w wielokrotnie znalezinej skrzynce

Post autor: Jendrej »

Oj, drażni mnie to. Ktoś znajduje kesza, widzi, że jest pierwszy – to czemu sobie nie bierze tego certyfikatu, tylko zostawia innym problem? Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale zdaje mi się, że trafiłem na taką sytuację, że ktoś wypominał drugiemu, że drugi wziął sobie certyfikat, który należał się pierwszemu. No to jak go chciał, to powinien sobie wziąć od razu. A jak nie chciał, to nie wiem. Ale dlaczego miałby nie chcieć?
Tak mi się wydaje. Ale pewności nie mam.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: FTF w wielokrotnie znalezinej skrzynce

Post autor: parlando »

Ja zazwyczaj już nie numeruję certów i wtedy nie ma problemu:) No może poza tym, że proszę o pobieranie certa na grupę (dla faktycznego znalazcy), a czasami jak sprawdzam, to certy jednak znikają szybciej;)
Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: FTF w wielokrotnie znalezinej skrzynce

Post autor: Leśne oko »

Ja myślę że problem powstaje gdy zdobywa FTF grupa przyjaciół i nikt nie czuje się pierwszy . Regulacje też by się przydały w takich przypadkach . Proponuje że w grupie przyjaciół certa bierze pierwszy który dostrzeże skrzynkę . Powinien być taki dopisek do regulaminu i to on loguje FTF .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: FTF w wielokrotnie znalezinej skrzynce

Post autor: parlando »

Leśne oko pisze:Powinien być taki dopisek do regulaminu i to on loguje FTF .
Certy nie są obowiązkowe, więc dobrym miejscem na to jest np. kodeks keszera, nie regulamin. Aczkolwiek większe znaczenie ma wola właściciela w tym przypadku. Widziałem skrzynki, gdzie właściciel przygotował certy dla podium, oraz certy "zwykłe" dla znalazców.
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: FTF w wielokrotnie znalezinej skrzynce

Post autor: areckis »

Niedawno braliśmy ze znajomymi udział w evencie, którego atrakcjami było min. wypuszczenie dwóch geościeżek. Do finału geościeżki podeszliśmy mając na horyzoncie odchodzących od niego keszerów. Ze zdziwieniem jednak zobaczyliśmy, że w keszu są jeszcze certy FTF. Zabraliśmy więc nasze STFy oraz FTFy, aby przekazać tym, którym się należały. Na evencie okazało się, że chłopakom na certach w ogóle nie zależy, dlatego zostawili je innym. Kiedy indziej, jeszcze kilka razy spotkaliśmy się z pozostawionymi przez nich certami.

A keszując w grupie zawsze certy sobie kserujemy. Jeśli jest ich więcej, to oryginałami dzielimy się po równo. Czasami, to trudne, bo bywają certy nie do skserowania. ;)

A jeśli chodzi o moje kesze, to jeżeli już decyduje się na zrobienie certów, to zazwyczaj robię dla podium i oraz NTFy, dla kolejnych.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: FTF w wielokrotnie znalezinej skrzynce

Post autor: krystiant »

areckis pisze:A keszując w grupie zawsze certy sobie kserujemy. Jeśli jest ich więcej, to oryginałami dzielimy się po równo. Czasami, to trudne, bo bywają certy nie do skserowania. ;)
Zawsze można zrobić fotkę... :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
ODPOWIEDZ