Problem z synchronizacją keszów

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

karoleczko
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 31 sierpnia 2017, 12:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Problem z synchronizacją keszów

Post autor: karoleczko »

Witam serdecznie ;)
Zacząłem zabawę jakoś w zeszłym tygodniu i mam problem. Mianowicie, na telefonie korzystam z aplikacji na androida c:geo i zdarza się, że na mapie w aplikacji pojawia się kesz, którego nie mogę odnaleźć na mapce na stronie opencaching.pl. Macie pomysł, o co może chodzić?
Pozdrawiam ;)
kojoty
Rada Techniczna
Posty: 370
Rejestracja: środa 26 listopada 2014, 14:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Problem z synchronizacją keszów

Post autor: kojoty »

czy w c:geo masz poprawnie skonfigurowane usługi (settings->services - po polsku pewnie jest ustawienia->usługi - ja mam jez. angielski). "Active" (po polsku pewnie będzie "aktywna") jest nie tylko przy "opencaching.pl" to może widzisz też kesze z innego serwisu...

Z innej strony zerknij na ustawienia filtra mapki na stronie - może masz ustawione odfiltrowanie jakiegoś rodzaju skrzynek (np. own-ów).
Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Problem z synchronizacją keszów

Post autor: Leśne oko »

Albo jest on już przez ciebie znaleziony ( zalogowany )a masz ustawione nie pokazuj znalezione .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Problem z synchronizacją keszów

Post autor: parlando »

Kesze z okrągłym znacznikiem, to geocaching.com, natomiast te z opencaching mają kwadratowate ikonki
Obrazek
karoleczko
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 31 sierpnia 2017, 12:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z synchronizacją keszów

Post autor: karoleczko »

Dzięki bardzo ;) pośrednio dzięki Waszym wskazówek doszedłem do źródła problemu. Mianowicie, miałem odznaczoną opcję "wyklucz tymczasowo niedostępne" i pokazywało mi w aplikacji właśnie skrzynki, które są tymczasowo niedostępne ;)
Pozdrawiam ;)
czeczyn
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 05 września 2017, 22:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z synchronizacją keszów

Post autor: czeczyn »

To i ja "podepnę" się pod to pytanie. Posiadam konto na geocaching i opencaching, na obu zdarzają się te same skrytki, więc pytanie w jaki sposób mogę wpisy, które mam już w geo "dołożyć" w open? Czy w ogóle istnieje taka możliwość? A może mam jeszcze raz dokonać wpisu w danym logbooku?
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Problem z synchronizacją keszów

Post autor: parlando »

Niestety na taki problem nie ma "procedury", a szkoda. Portale GC i OC to odrębne serwisy, tylko ludzie czasami ci sami. Z jednej strony konto założyłeś w 2017-08-20, więc np. dziwne byłoby logowanie znalezień przed tą datą. Z drugiej strony każdy chce by logi były z dokładną datą znalezienia. Z trzeciej strony pewnie nie chcesz widzieć na mapie skrzynek, które już znalazłeś:)
Podobny problem jak tutaj viewtopic.php?f=7&t=8797 z tą różnicą, że jest jedna osoba i dwa serwisy:)
Wsteczne logowanie ponadto może komuś zabrać xTF-a.
Osobiście byłbym za tym, żeby nie było możliwości wstecznego logowania. Słaba analogia, ale to tak jakbyś się przerzucał z google+ na facebooka - nie wrzucisz tam np. fotki z tą samą datą, chociaż fotka pochodzi akurat uwiecznia określony czas:).
Ogólnie nowy serwis, nowa historia - to chyba najschludniejsza opcja.
Być może jakoś zdzierżyłbym logi "synchronizujące" ale z datą założenia konta, gdzie w logu zawrzesz informację kiedy rzeczywiście była znaleziona.
Jednak znalezienie poświadcza wpis w logbooku, więc jak najbardziej uprawnione byłoby też logowanie z prawdziwą datą:)

Generalnie bałagan jest z tymi keszami dwusystemowymi, dlatego ja takich nigdy nie założę:)
Kiedyś widziałem nawet skrzynkę, gdzie były 2 logbooki dla GC i OC, no i to chyba jednak ma jakiś sens (chyba, że ktoś by się wpisywał do drugiego systemu, bez posiadanego konta - tak na wszelki wypadek:)).
Można sobie także wyobrazić (pewnie były takie przypadki), że kesz w jednym serwisie został zarchiwizowany - czy wtedy można zalogować po archiwizacji? Albo problem jeśli skrzynki były opublikowane w różnym czasie.
GC jest chyba bardziej restrykcyjne i podejrzewam, że gdyby ktoś podkablował takie kesze dwusystemowe, to recenzent by zarchiwizował.
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowania (total 2):
rapotekwallon1
rapotek
Wyjadacz
Posty: 282
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Problem z synchronizacją keszów

Post autor: rapotek »

parlando pisze:Wsteczne logowanie ponadto może komuś zabrać xTF-a.
Tak się stało, gdy wpisałem pewne znalezienie z GC z rzeczywistą datą, wyprzedzającą nawet datę założenia mojego konta na OC. Kesz na OC pojawił się dopiero później. Poprawiłem dopiero, gdy przez przypadek kliknąłem w swoich statystykach na zdobyte FTF-y i zobaczyłem co tam widać :wink:
parlando pisze:Osobiście byłbym za tym, żeby nie było możliwości wstecznego logowania.
Popieram. Bez kontroli automatycznej nawet w dobrej wierze można narobić zamieszania.
parlando pisze:Ogólnie nowy serwis, nowa historia - to chyba najschludniejsza opcja.
Być może jakoś zdzierżyłbym logi "synchronizujące" ale z datą założenia konta, gdzie w logu zawrzesz informację kiedy rzeczywiście była znaleziona.
Ja właśnie w ten sposób przerobiłem to, co powpisywałem we wcześniejszych znalezieniach. Oczywiście wiadomo, że najlepszą opcją są ponowne odwiedziny kesza i wpis, ale patrząc realnie kogo na to stać i komu będzie się chciało? Ponadto ponowne odwiedziny połączone z wyciąganiem logbooka i dokonywaniem wpisu przy keszach wymagających dyskrecji zwiększają ryzyko dekonspiracji.
parlando pisze:Generalnie bałagan jest z tymi keszami dwusystemowymi, dlatego ja takich nigdy nie założę:)
Również jestem przeciwnikiem keszy multisystemowych, gdyż wprowadzają bałagan. Co nie znaczy, że z nich nie korzystam, gdy już takowe znajdę (wiem, hipokryzja do kwadratu :wink:)
parlando pisze:Kiedyś widziałem nawet skrzynkę, gdzie były 2 logbooki dla GC i OC, no i to chyba jednak ma jakiś sens (chyba, że ktoś by się wpisywał do drugiego systemu, bez posiadanego konta - tak na wszelki wypadek:)).
Ma sens pod warunkiem, że wszyscy uważnie czytają to, co widzą. Znając życie po pewnym czasie zrobiłby się z tego jeszcze większy bałagan. Jezeli się mylę, to chwała wszystkim keszerom :)
parlando pisze:GC jest chyba bardziej restrykcyjne i podejrzewam, że gdyby ktoś podkablował takie kesze dwusystemowe, to recenzent by zarchiwizował.
Generalnie recenzenci raczej tolerują takie kesze, pomimo wiedzy o nich. Warunkiem jest brak informacji o drugim serwisie w opisie kesza.
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Problem z synchronizacją keszów

Post autor: areckis »

rapotek pisze:Generalnie recenzenci raczej tolerują takie kesze, pomimo wiedzy o nich. Warunkiem jest brak informacji o drugim serwisie w opisie kesza.
Nie do końca. W OC masz nawet pole do wpisania id z GC. To tylko GC jest takie restrykcyjne.
rapotek
Wyjadacz
Posty: 282
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Problem z synchronizacją keszów

Post autor: rapotek »

areckis pisze:Nie do końca. W OC masz nawet pole do wpisania id z GC. To tylko GC jest takie restrykcyjne.
No przecież pisałem właśnie o GC :)
czeczyn
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 05 września 2017, 22:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z synchronizacją keszów

Post autor: czeczyn »

Dziękuję za informację, no cóż w niektórych wpisać się drugi raz to nie problem. Jak będę przypadkiem miał po drodze, to tak zrobię. Natomiast specjalnie się wybrać w to samo miejsce, tylko po to żeby dokonać wpisu, nie mam zamiaru. Tak czy inaczej dzięki za pomoc :D
ODPOWIEDZ