Jaka skrzynka?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

BSearcher
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 05 czerwca 2016, 15:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Jaka skrzynka?

Post autor: BSearcher »

Chciałbym założyć skrzynkę, która jest płytką z kodem QR zawierającym hasło do skrzynki na stronie umożliwiającej dokonanie wpisu=logu.

Czy tak wolno?
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: parlando »

Jeżeli skrzynka ma się różnić od tradycyjnej tylko tym, że potrzebne będzie hasło, to niestety to "nietypowa". Jeżeli hasło ma być tylko dla hasła, to zastanów się czy warto, czy to nie wkurzy keszerów.
Natomiast warto kody QR wykorzystać przy skrzynkach multicache - można wygenerować geokod QR, że po zeskanowaniu otworzy mapę (aplikację) z danym punktem. Pewnie do quizu także można zastosować kody - pierwszy z brzegu pomysł to puzzle, które po ułożeniu skanujesz.
Weź także pod uwagę, że niektórzy nie korzystają ze smartfona podczas keszowania. Wiadomo, nie każdą skrzynkę trzeba znaleźć, ale kogoś może to rozczarować.
Na razie tyle, bo całej koncepcji kesza nie zdradziłeś (nie zdradzaj, jeśli nie musisz:)). W razie czego szczegóły zdradź lokalnemu przewodnikowi, niech doradzi.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: Pawel brasia »

Wolno - skrzynka nietypowa. Koniecznie trzeba dodać atrybut: "potrzebny dodatkowy sprzęt" i opisać, że trzeba mieć smartfon z odpowiednią aplikacją.
Teraz łyżka dziegciu: pomysł nie jest nowatorski, nie jest to skrzynka, jaką większość zna (czyli pojemnik) i w zasadzie najlepiej gdyby ten qrcod prowadził do pojemnika, czyli byłby to multak.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: deg »

Pamiętaj tylko, że skrzynka nietypowa MUSI BYĆ fizyczna. Czyli pojemnik musi być w terenie. Nie wystarczy sam QRcode.
(jest "odpowiednik" geocachingu oparty tylko na QRcodach. Zwie się Munzee, ale w PL słabiutko się przyjął)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
BSearcher
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 05 czerwca 2016, 15:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: BSearcher »

Ok, dzięki za rady i sugestie, z tego pomysłu chyba zrezygnuję, a QR wykorzystam przy multi.
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: Hern »

BSearcher pisze:Chciałbym założyć skrzynkę, która jest płytką z kodem QR zawierającym hasło do skrzynki na stronie umożliwiającej dokonanie wpisu=logu. Czy tak wolno?
Właśnie odkryłeś Munzee .....
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
BSearcher
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 05 czerwca 2016, 15:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: BSearcher »

To pora na krzyknięcie eureka? :)
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: deg »

Kiedyś odkryłem Munzee. Pojechałem do Cieszyna (po czeskiej stronie) i w pół godziny zeskanowałem z 50 naklejek. Kiedy doszło do mnie, że właśnie zobaczyłem 50 identycznych latarni na 3 przylegających do siebie ulicach uznałem, że zdecydowanie wolę geocaching. Bo nie jestem aż takim pasjonatem latarni ;)
(BSearcher - to nie była odpowiedź na Twój list, tylko taka moja refleksja ogólna)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
azhag
Wyjadacz
Posty: 240
Rejestracja: wtorek 14 października 2014, 17:43
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: azhag »

W Stanach to właśnie jest geocaching. LPC (Lamp Post Cache) jest ichnim odpowiednikiem parapeciaka lub zarynnowca. Tylko z rzadka wyróżniający się jakąkolwiek oryginalnością.
Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: deg »

azhag pisze:W Stanach to właśnie jest geocaching. LPC (Lamp Post Cache) jest ichnim odpowiednikiem parapeciaka lub zarynnowca. Tylko z rzadka wyróżniający się jakąkolwiek oryginalnością.
Ech... Gdy widzę traile GC w Stanach po 1000 identycznych keszy mikromagnetyków w barierce przy drodze co 160m, to się tylko modlę, by to do Polski nie dotarło.
Choć jak widzę Górzno, to mam wrażenie, że na modlitwy za późno ;)
Dobrze, że to OC, a nie GC...
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
Ranwers
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
BSearcher
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 05 czerwca 2016, 15:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: BSearcher »

deg pisze:Kiedyś odkryłem Munzee. Pojechałem do Cieszyna (po czeskiej stronie) i w pół godziny zeskanowałem z 50 naklejek. Kiedy doszło do mnie, że właśnie zobaczyłem 50 identycznych latarni na 3 przylegających do siebie ulicach uznałem, że zdecydowanie wolę geocaching. Bo nie jestem aż takim pasjonatem latarni ;)
(BSearcher - to nie była odpowiedź na Twój list, tylko taka moja refleksja ogólna)
Ok, nie zamierzałem aż tak szaleć bo to już przesada co piszesz, myślałem tylko o jednej takiej pseudo-skrzynce. Ale jak tak się nie bawimy, to nie ma żadnego problemu.
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: lavinka »

@Deg: Dotarło, tylko na mniejszą skalę, no i głównie w konkurencyjnym serwisie. Co poniekąd cieszy, bo łowcy statystyk polecieli głównie tam i mam spokój, lepiej maskowane skrzynki, w zasadzie tylko z podwójnymi mam obecnie problemy w stylu skrzynka ginie, znikają fanty, głupie wpisy w logbooku itd.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
subo
Wyjadacz
Posty: 381
Rejestracja: piątek 23 września 2011, 16:05
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: RE: Re: Jaka skrzynka?

Post autor: subo »

deg pisze:Pamiętaj tylko, że skrzynka nietypowa MUSI BYĆ fizyczna. Czyli pojemnik musi być w terenie. Nie wystarczy sam QRcode.
(jest "odpowiednik" geocachingu oparty tylko na QRcodach. Zwie się Munzee, ale w PL słabiutko się przyjął)
Wystarczy sam qr. Definicja mówi, że skrzynka nietypowa musi zawierać logbook "I/LUB" hasło, hasło jest, pod postacią kodu qr.. podobną skrzynkę znalazłem kilka lat temu, jest "skrzynka" kryta zawierała tylko hasło. stosujac precedens, trzeba by było i tę zaliczyć w poczet nietypowych.
...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Posty: 345
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03
Podziękował;: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Jaka skrzynka?

Post autor: krcr »

Subo taki post po prawie roku czasu jest bardzo przydatny. Dzięki! !
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
subo
Wyjadacz
Posty: 381
Rejestracja: piątek 23 września 2011, 16:05
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: RE: Re: Jaka skrzynka?

Post autor: subo »

krcr pisze:Subo taki post po prawie roku czasu jest bardzo przydatny. Dzięki! !
Spoko, tapatalk mi go pokazał jako aktualny :-) haha, dopiero zauważyłem :-)
...

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ