Strona 1 z 1

Łamigłówka w skrzynce typu multicache

: czwartek 10 marca 2016, 18:48
autor: Darkos76
Witam. Chciałem założyć skrzynkę typu multicache. Jak mówi kodeks cytat: Wszystkie informacje niezbędne do odnalezienia etapu finałowego są podane w sposób jawny (niezaszyfrowany i nie mający charakteru zagadki). Czy mogę w jednej ze skrzynek pośrednich dać łamigłówkę? Mam na myśli wydobycie z butelki mikrusa z kordami do następnej skrzynki.

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

: czwartek 10 marca 2016, 19:30
autor: Gryfici.team
Hej.
Załóż skrzynkę typu quiz - tam nie masz określonej liczby etapów pośrednich (czyli może być ich kilka jak w multakach), a zagadki/łamigłówki dawać możesz.

Pozdrawiam

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

: czwartek 10 marca 2016, 20:46
autor: krystiant
Darkos76 pisze:Witam. Chciałem założyć skrzynkę typu multicache. Jak mówi kodeks cytat: Wszystkie informacje niezbędne do odnalezienia etapu finałowego są podane w sposób jawny (niezaszyfrowany i nie mający charakteru zagadki). Czy mogę w jednej ze skrzynek pośrednich dać łamigłówkę? Mam na myśli wydobycie z butelki mikrusa z kordami do następnej skrzynki.
Ja w kodeksie nie znalazłem tego fragmentu, ale już na wiki tak... I jest tam trochę więcej niż zacytowałeś:
http://wiki.opencaching.pl pisze:Skrzynka typu multicache składa się z jednego lub więcej etapów pośrednich oraz etapu finałowego. Współrzędne skrzynki wskazują na pierwszy z etapów pośrednich. Etap finałowy posiada fizyczny pojemnik z logbookiem, etapy pośrednie mogą zawierać pojemniki lub być wirtualne. Do uzyskania współrzędnych finałowego etapu, konieczne jest zebranie informacji z przynajmniej jednego z etapów pośrednich. Wszystkie informacje niezbędne do odnalezienia etapu finałowego są podane w sposób jawny (niezaszyfrowany i nie mający charakteru zagadki), i znajdują się w opisie lub w terenie (na obiektach lub w pojemnikach pośrednich).

Typowe przypadki skrzynek multicache:

1. Liniowa - Podane są tylko współrzędne lokalizacji pierwszego etapu, natomiast w nim i każdym następnym etapie można znaleźć współrzędne i/lub inne wskazówki niezbędne do przejścia do następnego etapu.
Rozumiem, że wspomniana prze ciebie łamigłówka to pojemnik pośredni ze współrzędnymi następnego etapu umieszczony w terenie :wink:
Dobrze jest w opisie miltikesza napisać ile jest etapów, żeby szukający mógł ocenić ile czasu może mu zająć szukanie całości...

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

: czwartek 10 marca 2016, 21:10
autor: Darkos76
Obrazek
Mam na myśli taką łamigłówkę, która będzie w klipsiaku. Po wydobyciu listu można odczytać kordy na następnego kesza.

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

: czwartek 10 marca 2016, 21:20
autor: sajmon
Delikatne... może upaść i niechcący się potłuc ;)

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

: czwartek 10 marca 2016, 22:53
autor: krystiant
Internet zeznaje, że to w zasadzie proste, tylko wymaga WIELE cierpliwości - pytanie ilu keszerów będzie na tyle cierpliwych, żeby po zdobyciu współrzędnych męczyć się żeby doprowadzić etap do stanu wyjściowego?

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

: piątek 11 marca 2016, 05:34
autor: Darkos76
Większość skrzynek wymaga czasu i cierpliwości. A to ze względu na trudność albo na wyczekaniu odpowiedniego momentu na podjęcie skrzynki. Każdy miał przecież taką sytuację :) A w tym przypadku skrzynka ma być ukryta w parku. Czyli po odnalezieniu skrzynki bierzemy butelkę ze sobą i bawimy się 20 min siedząc na ławce. A poza tym nikt nikogo przecież nie zmusza. To tylko zabawa.

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

: piątek 11 marca 2016, 05:53
autor: Sebastian
Uważam, że pomysł jest zacny, znacznie lepszy niż kolejny dziuplowiec, podparapeciak tudież rynnnowiec. Typ jak najbardziej Multicache, warto podać informacje, że w jednym z etapów należy wykonać zadanie.

Tutaj masz przykład takiego kesza - http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=9698 (swoją drogą najlepszego multaka jakiego miałem zaszczyt zdobyć)

foto etapu quizowego - http://www.opencaching.pl/upload/6EAD0B ... 147CC2.jpg

Pozdrawiam - Sebek

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

: piątek 11 marca 2016, 07:36
autor: Jano
Pomysł fajny, ale ja znam to nasze keszerskie środowisko. Po tym jak widziałem jak zdobywa się skrzynki, przy których trzeba pomyśleć, aby otworzyć pojemnik, zdjąć maskowanie itp., raczej nie mam złudzeń. Wcześniej, czy później któryś dzielny, zabiegany, nie mający czasu na zagadki młodzian po prostu rozbije butelkę, mając w poważaniu innych keszerów, no i samego założyciela.

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

: piątek 11 marca 2016, 14:24
autor: dallas
Tego typy zadanie w miarę szybko się rozkręca ale skręcanie potrafi doprowadzić do szału. Myślę (a nawet jestem pewien) że po trzecich odwiedzinach całość w pojemniku będzie zostawiona luzem bez zabezpieczeń. Zbyt trudne lub czasochłonne zadanie zniechęci szukających.