Łamigłówka w skrzynce typu multicache

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Darkos76
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 marca 2016, 08:13
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Łamigłówka w skrzynce typu multicache

Post autor: Darkos76 »

Witam. Chciałem założyć skrzynkę typu multicache. Jak mówi kodeks cytat: Wszystkie informacje niezbędne do odnalezienia etapu finałowego są podane w sposób jawny (niezaszyfrowany i nie mający charakteru zagadki). Czy mogę w jednej ze skrzynek pośrednich dać łamigłówkę? Mam na myśli wydobycie z butelki mikrusa z kordami do następnej skrzynki.
Awatar użytkownika
Gryfici.team
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 03 grudnia 2015, 17:59
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

Post autor: Gryfici.team »

Hej.
Załóż skrzynkę typu quiz - tam nie masz określonej liczby etapów pośrednich (czyli może być ich kilka jak w multakach), a zagadki/łamigłówki dawać możesz.

Pozdrawiam
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

Post autor: krystiant »

Darkos76 pisze:Witam. Chciałem założyć skrzynkę typu multicache. Jak mówi kodeks cytat: Wszystkie informacje niezbędne do odnalezienia etapu finałowego są podane w sposób jawny (niezaszyfrowany i nie mający charakteru zagadki). Czy mogę w jednej ze skrzynek pośrednich dać łamigłówkę? Mam na myśli wydobycie z butelki mikrusa z kordami do następnej skrzynki.
Ja w kodeksie nie znalazłem tego fragmentu, ale już na wiki tak... I jest tam trochę więcej niż zacytowałeś:
http://wiki.opencaching.pl pisze:Skrzynka typu multicache składa się z jednego lub więcej etapów pośrednich oraz etapu finałowego. Współrzędne skrzynki wskazują na pierwszy z etapów pośrednich. Etap finałowy posiada fizyczny pojemnik z logbookiem, etapy pośrednie mogą zawierać pojemniki lub być wirtualne. Do uzyskania współrzędnych finałowego etapu, konieczne jest zebranie informacji z przynajmniej jednego z etapów pośrednich. Wszystkie informacje niezbędne do odnalezienia etapu finałowego są podane w sposób jawny (niezaszyfrowany i nie mający charakteru zagadki), i znajdują się w opisie lub w terenie (na obiektach lub w pojemnikach pośrednich).

Typowe przypadki skrzynek multicache:

1. Liniowa - Podane są tylko współrzędne lokalizacji pierwszego etapu, natomiast w nim i każdym następnym etapie można znaleźć współrzędne i/lub inne wskazówki niezbędne do przejścia do następnego etapu.
Rozumiem, że wspomniana prze ciebie łamigłówka to pojemnik pośredni ze współrzędnymi następnego etapu umieszczony w terenie :wink:
Dobrze jest w opisie miltikesza napisać ile jest etapów, żeby szukający mógł ocenić ile czasu może mu zająć szukanie całości...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Darkos76
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 marca 2016, 08:13
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

Post autor: Darkos76 »

Obrazek
Mam na myśli taką łamigłówkę, która będzie w klipsiaku. Po wydobyciu listu można odczytać kordy na następnego kesza.
sajmon
Wyjadacz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek 17 października 2013, 10:39
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

Post autor: sajmon »

Delikatne... może upaść i niechcący się potłuc ;)
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowanie:
dallas
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

Post autor: krystiant »

Internet zeznaje, że to w zasadzie proste, tylko wymaga WIELE cierpliwości - pytanie ilu keszerów będzie na tyle cierpliwych, żeby po zdobyciu współrzędnych męczyć się żeby doprowadzić etap do stanu wyjściowego?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Darkos76
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 marca 2016, 08:13
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

Post autor: Darkos76 »

Większość skrzynek wymaga czasu i cierpliwości. A to ze względu na trudność albo na wyczekaniu odpowiedniego momentu na podjęcie skrzynki. Każdy miał przecież taką sytuację :) A w tym przypadku skrzynka ma być ukryta w parku. Czyli po odnalezieniu skrzynki bierzemy butelkę ze sobą i bawimy się 20 min siedząc na ławce. A poza tym nikt nikogo przecież nie zmusza. To tylko zabawa.
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

Post autor: Sebastian »

Uważam, że pomysł jest zacny, znacznie lepszy niż kolejny dziuplowiec, podparapeciak tudież rynnnowiec. Typ jak najbardziej Multicache, warto podać informacje, że w jednym z etapów należy wykonać zadanie.

Tutaj masz przykład takiego kesza - http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=9698 (swoją drogą najlepszego multaka jakiego miałem zaszczyt zdobyć)

foto etapu quizowego - http://www.opencaching.pl/upload/6EAD0B ... 147CC2.jpg

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
Jano
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

Post autor: Jano »

Pomysł fajny, ale ja znam to nasze keszerskie środowisko. Po tym jak widziałem jak zdobywa się skrzynki, przy których trzeba pomyśleć, aby otworzyć pojemnik, zdjąć maskowanie itp., raczej nie mam złudzeń. Wcześniej, czy później któryś dzielny, zabiegany, nie mający czasu na zagadki młodzian po prostu rozbije butelkę, mając w poważaniu innych keszerów, no i samego założyciela.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 457
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Łamigłówka w skrzynce typu multicache

Post autor: dallas »

Tego typy zadanie w miarę szybko się rozkręca ale skręcanie potrafi doprowadzić do szału. Myślę (a nawet jestem pewien) że po trzecich odwiedzinach całość w pojemniku będzie zostawiona luzem bez zabezpieczeń. Zbyt trudne lub czasochłonne zadanie zniechęci szukających.
ODPOWIEDZ