Walking Dead

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bartek-111
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 195
Rejestracja: poniedziałek 20 października 2014, 23:37
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Walking Dead

Post autor: bartek-111 »

Obrazek

Witam:
Primo: Staram się śledzić w miarę dokładnie posty na forum ale robię to od niedawna więc jeżeli poruszony przeze mnie temat już gdzieś się pojawił to proszę o stosowne linki i zamknięcie moich wywodów
Secundo:
Chciałem spytać co bardziej doświadczonych stażem keszerów, jaki jest wasz stosunek do keszy zombie. Pod pojęciem takiego kesza rozumiem sytuacje, gdy właściciel jest niezalogowany od dłuższego czasu, ostatnie wpisy ma z rok dwa temu, a interesujący mnie kesz wisi sobie na mapie i jego ostatnie logi to same niezalogowania.
Przykładowo:
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=8534
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=24608
Wiem że kupe osób stosuje taktykę reaktywacji takich zapomnianych przez właściciela keszy, i słusznie, tylko że to się da zastosować do sytuacji gdy mamy jakiś kontakt z poprzednimi znalazcami, a podpowiedź i spoiler pomagają dokładnie określić typ i położenie kesza. Tyle że to się nadaje do keszy tradycyjnych. Co z multakami?
Przykładowo:
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2540
Tak na dzień dobry trudno określić ile multak miał etapów. Mamy wtedy pisać do właściciela by ruszył swoje 4 litery i go reaktywował czy może zgłaszać do COG by go archiwizowali ?
Kup mix sałat. Wyrzuć mix sałat. Powtórz!
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Walking Dead

Post autor: Lza »

po kilku nieznalezieniach COG sam reaguje. na razie podlinkowane kesze nie mają jakiejś przytłaczającej ilości nieznalezień, (tylko po 2) więc dopóki więcej ludzi się od nich nie odbije, nie ma powodu do paniki. Być może tam nadal są.
paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Walking Dead

Post autor: paprotek »

Wielu graczy nie szuka keszy gdzie 2 ostatnie wpisy to DNF. Wielu nie loguje DNF. Jeśli kesz miał np po 20 znalezień rocznie, a potem nagle przez rok nic to marna szansa że coś z niego zostało...
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Walking Dead

Post autor: Lza »

sprawa jest prosta: nie ma nieznalezień = nie ma podstaw do zawieszenia kesza.
więc jak nie wpisujecie nieznalezień, to się nie dziwcie że wiszą takie umarlaki w systemie. Jacy użytkownicy, taki system.
paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Walking Dead

Post autor: paprotek »

A czemu ktoś miałby jeździć specjalnie i szukać kesza którego na 99% nie ma tylko po to, żeby dołożyć kolejnego DNF'a? Czasem jeden DNF wystarczy, żeby nikt więcej się tam nie wybrał.

Jak owner nie odpowiada na maile, a od dłuższego czasu od DNF'a nikt nie znalazł, to jak dla mnie jest jak najbardziej podstawa do ubicia takiego zombie.
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Walking Dead

Post autor: Lza »

nie ma nieznalezień, znaczy że kesz może być w terenie. Ważne są zapisy w logach a nie czyjeś domysły.
dzazder
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: sobota 08 września 2012, 21:55
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Walking Dead

Post autor: dzazder »

COG nie może zawiesić kesza, jeżeli nie ma 3 nieznalezień pod rząd o ile się nie mylę.
ObrazekObrazekObrazek
paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Walking Dead

Post autor: paprotek »

Lza pisze:nie ma nieznalezień, znaczy że kesz może być w terenie. Ważne są zapisy w logach a nie czyjeś domysły.
Ale akurat cytowane kesze mają nieznalezienia. Więc to nie są niczyje domysły.
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Walking Dead

Post autor: Lza »

paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Walking Dead

Post autor: paprotek »

To jakiś żart? Kesz nieznaleziony od półtora roku, po kilku miesięcach od DNF owner nie napisał nawet notatki, a ty sugerujesz, że warto poczekać jeszcze kilka lat, może kesz się znajdzie?

Sam brak znalezień od roku powinien sprawić, że owner się zainteresuje co tam się dzieje.
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Walking Dead

Post autor: Lza »

Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja nic nie sugeruję, sprawdzam fakty udokumentowane w logach. Nie ma nieznalezień znaczy że nikt nie szukał, proste. Nikt nie szukał, więc nie ma też znalezień. Dlaczego zakładać, mniemać, domyślać się, że kesz nie szukany od x miesięcy nie istnieje? Idzie się i szuka takiego kesza, jak nie ma to się wpisuje nieznalezienie - proste.

Będzie kilka nieznalezień, COG będzie reagował. COG nie bazuje na domysłach, tylko na logach.
paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Walking Dead

Post autor: paprotek »

No właśnie tych kilku nieznalezień raczej nie będzie, chyba że wirtualnych. Jak rozumiem, w takich sytuacjach najlepiej poprosić np na fejsie żeby ktoś DNFował wirtualnie, żeby takiego zombie dobić? I wtedy będzie wszystko OK?

Bo trafiają się nawet kesze, których prawdopodobnie nigdy w terenie nie było. I logowane przez ludzi, którzy sobie nawzajem takie wirtuale zakładają. Trafiłem na coś takiego (ale poza PL). Jak coś istnieje, to przynajmniej raz na kilka miesięcy ktoś znajdzie...
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Walking Dead

Post autor: Lza »

Co ja Ci poradzę - sami sobie psujecie zabawę. Bezmyślni użytkownicy, to i jakość zabawy spada.

Logujcie uczciwie, to nie będziecie mieli keszy-zombie. Wystarczy uczciwie się bawić, używać odpowiednich typów logów do tego do czego zostały stworzone zamiast kombinować i ukrywać fakty.

Będziecie kręcić i kombinować - będziecie mieli badziewną i zaśmieconą okolicę. Każdy ma to, na co zasługuje.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
krystiant
paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Walking Dead

Post autor: paprotek »

Tu nie chodzi o używanie odpowiednich logów, tylko o to że np. jak drzewo w którym był kesz zostało wycięte i o tym mówi DNF to nikt nie pojedzie tego kesza szukać, więc kolejnego DNFa nie będzie a kesz będzie na mapce wisiał, bo zdaniem COG jest... za mało DNFów.
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Walking Dead

Post autor: krystiant »

paprotek pisze:Tu nie chodzi o używanie odpowiednich logów, tylko o to że np. jak drzewo w którym był kesz zostało wycięte i o tym mówi DNF to nikt nie pojedzie tego kesza szukać, więc kolejnego DNFa nie będzie a kesz będzie na mapce wisiał, bo zdaniem COG jest... za mało DNFów.
Jeżeli drzewo, w którym był kesz zostało wycięte, to odpowiednią reakcją oprócz DNF powinno być zgłoszenie tego (najlepiej ze zdjęciem). Ja bym zareagował na zgłoszenie z takim opisem nawet przy jednym logu DNF.
A zablokować mogę nawet jeśli nie było żadnego DNF - każda sprawa jest indywidualna i wymaga rozważenia...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
ODPOWIEDZ