Wątpliwosci dotyczące pierwszej skrzynki.

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
PeCha
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 18:55
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Wątpliwosci dotyczące pierwszej skrzynki.

Post autor: PeCha »

Witam!

Mam kilka pytań dotyczących założenia pierwszej skrzynki.

Pierwsze to plik GPX.
W formularzu rejestracyjnym pierwsza sprawa to właśnie ten plik.
Nigdy nie miałem z nim nic wspólnego, nigdy go nie używałem, nie wiem co to za plik i w ogóle nie mam pojęcia skąd go wziąć, żeby wgrać podczas rejestracji skrzynki.
Czy to w ogóle jest niezbędne do założenia skrzynki?

Kolejne pytanie dotyczy samego konta na OC.
Chcieli byśmy skrzynkę założyć wspólnie z żoną, żeby była zarejestrowana na nas oboje.
Czy można jedną skrzynkę podpiąć pod dwa konta?
Może mogli byśmy założyć wspólne konto? Tylko tutaj kolejna sprawa. Mimo, że mamy już kilka skrzynek na koncie, musieli byśmy znaleźć kolejnych 10 żeby móc założyć nową skrzynkę. Czy dało by się założyć na nowe, wspólne konto, a do rejestracji odnalezionych skrzynek używać naszych osobnych kont? Tylko zastanawiam się, czy jest sens robienia takiego zamieszania.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Wątpliwosci dotyczące pierwszej skrzynki.

Post autor: krystiant »

PeCha pisze:Witam!
Mam kilka pytań dotyczących założenia pierwszej skrzynki.

Pierwsze to plik GPX.
W formularzu rejestracyjnym pierwsza sprawa to właśnie ten plik.
Nigdy nie miałem z nim nic wspólnego, nigdy go nie używałem, nie wiem co to za plik i w ogóle nie mam pojęcia skąd go wziąć, żeby wgrać podczas rejestracji skrzynki.
Czy to w ogóle jest niezbędne do założenia skrzynki?
Nie jest potrzebny. Taki plik się tworzy w gps-ie przy robieniu nowego punktu i jak go wgrasz do formularza to wypełnią się niektóre pola - np. współrzędne, ale to samo można wpisać ręcznie w odpowiednie pola.
PeCha pisze:Chcieli byśmy skrzynkę założyć wspólnie z żoną, żeby była zarejestrowana na nas oboje.
Czy można jedną skrzynkę podpiąć pod dwa konta?
Może mogli byśmy założyć wspólne konto? Tylko tutaj kolejna sprawa. Mimo, że mamy już kilka skrzynek na koncie, musieli byśmy znaleźć kolejnych 10 żeby móc założyć nową skrzynkę. Czy dało by się założyć na nowe, wspólne konto, a do rejestracji odnalezionych skrzynek używać naszych osobnych kont? Tylko zastanawiam się, czy jest sens robienia takiego zamieszania.
Możecie też zmienić nazwę jednego z waszych kont i używać jako wspólne :)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Wątpliwosci dotyczące pierwszej skrzynki.

Post autor: Doc_with_the_dog »

PeCha pisze:Witam!

Mam kilka pytań dotyczących założenia pierwszej skrzynki.

Pierwsze to plik GPX.
W formularzu rejestracyjnym pierwsza sprawa to właśnie ten plik.
Nigdy nie miałem z nim nic wspólnego, nigdy go nie używałem, nie wiem co to za plik i w ogóle nie mam pojęcia skąd go wziąć, żeby wgrać podczas rejestracji skrzynki.
Czy to w ogóle jest niezbędne do założenia skrzynki?
Krystian ma rację, do założenia skrzynki nie jest Ci potrzebny plik gpx. Musisz mieć koordy (współrzędne), które wklepiesz ręcznie. GPX'em się wogóle nie przejmuj.

PeCha pisze:Chcieli byśmy skrzynkę założyć wspólnie z żoną, żeby była zarejestrowana na nas oboje.
Czy można jedną skrzynkę podpiąć pod dwa konta?
Nie. Nie ma takiej możliwości. Skrzynka jest zawsze na jednym koncie. Czyli albo Twoje, albo żony, nie ma od tego odstępstw (chyba :) )
PeCha pisze:Może mogli byśmy założyć wspólne konto? Tylko tutaj kolejna sprawa. Mimo, że mamy już kilka skrzynek na koncie, musieli byśmy znaleźć kolejnych 10 żeby móc założyć nową skrzynkę.
Jeśli założycie wspólne konto, to będziecie musieli znaleźć 10 skrzynek. To działanie byłoby bez sensu.
PeCha pisze:Czy dało by się założyć na nowe, wspólne konto, a do rejestracji odnalezionych skrzynek używać naszych osobnych kont? Tylko zastanawiam się, czy jest sens robienia takiego zamieszania.
Możecie założyć wspólne, tylko to też jest trochę bez sensu. Będziecie właścicielami 3 kont, a tak naprawdę chcecie jedno ;) Niepotrzebne mnożenie kont, poza tym jeszcze jakiś troll zarzuciłby Wam łamanie regulaminu ;)

Tak jak napisał KrystianT. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zmiana jednego konta na konto wspólne i na nim działacie razem, czyli konto A zmieniacie na konto AiBTeam (na przykład). Wtedy zachowujecie swoje znalezienia, zakładacie wspólnie skrzynkę, a konto B wisi sobie i nic na nim nie robicie.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wątpliwosci dotyczące pierwszej skrzynki.

Post autor: Karls »

Rozwiązanie drużynowe jest dobre, jeśli zawsze chodzicie razem. Unika się powielania wpisów w skrzynkach :). Minus jest tylko jak chcecie coś oddzielnie znaleźć - wtedy też jest na to sposób. Logujesz, że znalezione w połowicznym składzie a druga osoba jak znajdzie to robi drugi wpis jako komentarz :) znam małżeństwo które tak robi.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ