Parę pytań na początek.

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

czlowiek_lasu
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 23 lutego 2014, 09:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Parę pytań na początek.

Post autor: czlowiek_lasu »

Witam wszystkich keszerów.

Jako że dołączyłem niedawno pojawiło się parę pytań:

1. Czy jest możliwość wyszukiwania keszy na stronie w celu eksportu do garmina np. po znaleziony nie później niż lub nie starszych niż. Chodzi o to żeby kesze były aktualne.

2. Drugie powiązane z pierwszym. Jak wygląda cykl życia keszu. W okolicach Bydgoszczy jest pełno keszy starych/nieaktualnych/martwych chociażby w myślęcinku, gdzie ewidentnie wiele osób go nieznalazło a właściciel skrzynki nie reaguje. Czy jest możliwość usuwania takich skrzynek? Robi się niepotrzebnie śmietnik na mapie i tyle.

3. Co to są "kamienie milowe" w profilu opencaching - nie znalazłem wytłumaczeniu w FAQ'u

4. Dotyczące Garmina Dakota 20 - czy też tak macie że w trybie geocachingu na kompasie czasami nie wyświetla się "igła" na głównym dużym kompasie? Nie zauważyłem od czego to zależy ale czasami jest a czasami nie przy nawigowaniu do keszu.

5. Czy macie jakieś sprawdzone źródła/e-sklepy w których kupujecie pojemniczki naklepji itp?

Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Parę pytań na początek.

Post autor: Silent A »

czlowiek_lasu pisze: 1. Czy jest możliwość wyszukiwania keszy na stronie w celu eksportu do garmina np. po znaleziony nie później niż lub nie starszych niż. Chodzi o to żeby kesze były aktualne.
Wygląda na to że nie ma - sprawdzałem bo nigdy nic takiego nie potrzebowałem i niema.
czlowiek_lasu pisze: 2. Drugie powiązane z pierwszym. Jak wygląda cykl życia keszu. W okolicach Bydgoszczy jest pełno keszy starych/nieaktualnych/martwych chociażby w myślęcinku, gdzie ewidentnie wiele osób go nieznalazło a właściciel skrzynki nie reaguje. Czy jest możliwość usuwania takich skrzynek? Robi się niepotrzebnie śmietnik na mapie i tyle.
Jeśli jest problem ze skrzynką można go zgłosić do właściciela i/lub COGu który ma możliwość wyłączenia skrzynki.
Skrzynka po uruchomieniu ma 3 etapy życia - aktywna (gotowa do szukania), nieaktywna (tymczasowo niedostępna) i zarchiwizowana (czyli już po niej). Po 6 miesiącach nieaktywności skrzynka sama się zarchiwizuje.
czlowiek_lasu pisze: 3. Co to są "kamienie milowe" w profilu opencaching - nie znalazłem wytłumaczeniu w FAQ'u
Kamień milowy to pojęcie ogólne, nie tylko związane z opencaching - oznacza po prostu ważne skrzynki w historii keszera - wymienione są skrzynki co 100 znalezień, czyli pierwsza, setna, dwusetna itd.
czlowiek_lasu pisze: 4. Dotyczące Garmina Dakota 20 - czy też tak macie że w trybie geocachingu na kompasie czasami nie wyświetla się "igła" na głównym dużym kompasie? Nie zauważyłem od czego to zależy ale czasami jest a czasami nie przy nawigowaniu do keszu.
Musiałbym spojrzeć, kompas używam tylko w trybie ogólnym bo w trybie geocaching on nawiguje uparcie do najbliższej/aktywnej skrzynki (a nie np do waypointa który nas interesuje).
czlowiek_lasu pisze: 5. Czy macie jakieś sprawdzone źródła/e-sklepy w których kupujecie pojemniczki naklepji itp?
ha ha, nie ma odpowiedzi na to pytanie bo jest zbyt ogólne - pojemników jest wiele rodzajów i nie ma jednego sklepu w którym są one wszystkie, musiałbyś uściślić pytanie jakie pojemniki cię interesują.
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Parę pytań na początek.

Post autor: miklobit »

czlowiek_lasu pisze: 5. Czy macie jakieś sprawdzone źródła/e-sklepy w których kupujecie pojemniczki naklepji itp?
Możesz spróbować tak:
https://www.google.pl/search?q=sklep+geocaching
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Parę pytań na początek.

Post autor: Doc_with_the_dog »

czlowiek_lasu pisze:Witam wszystkich keszerów.



4. Dotyczące Garmina Dakota 20 - czy też tak macie że w trybie geocachingu na kompasie czasami nie wyświetla się "igła" na głównym dużym kompasie? Nie zauważyłem od czego to zależy ale czasami jest a czasami nie przy nawigowaniu do keszu.

5. Czy macie jakieś sprawdzone źródła/e-sklepy w których kupujecie pojemniczki naklepji itp?

Dzięki za odpowiedzi.
Ad 4). Co prawda mam Oregona, ale igła nie wyświetla się w momencie gdy się nie nawigujesz do konkretnej pozycji.

Ad 5) Nie musisz kupować ich w "specjalistycznych" sklepach. 95% keszerów pojemniki kupuje w hipermarketach, podczas promocji mają naprawdę fajne ceny. A inne gadźety do keszy możesz kupić np. w sklepach po 2 i 4 zł.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Parę pytań na początek.

Post autor: maryush »

czlowiek_lasu pisze: 2. Drugie powiązane z pierwszym. Jak wygląda cykl życia keszu. W okolicach Bydgoszczy jest pełno keszy starych/nieaktualnych/martwych chociażby w myślęcinku, gdzie ewidentnie wiele osób go nieznalazło a właściciel skrzynki nie reaguje. Czy jest możliwość usuwania takich skrzynek? Robi się niepotrzebnie śmietnik na mapie i tyle.
Jeśli chodzi Ci o własną mapę, czyli tę którą Ty widzisz i Ty sobie eksportujesz do gpxa to po prostu sobie taką skrzynkę oznacz jako ignorowaną i po kłopocie - nie będziesz je widział, jeśli przy eksporcie zaznaczysz że nie chcesz mieć tam ignorowanych.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Parę pytań na początek.

Post autor: miklobit »

czlowiek_lasu pisze: 5. Czy macie jakieś sprawdzone źródła/e-sklepy w których kupujecie pojemniczki naklepji itp?
Doc_with_the_dog pisze: Ad 5) Nie musisz kupować ich w "specjalistycznych" sklepach. 95% keszerów pojemniki kupuje w hipermarketach, podczas promocji mają naprawdę fajne ceny. A inne gadźety do keszy możesz kupić np. w sklepach po 2 i 4 zł.
A w którym markecie albo sklepie po 4zł sprzedają naklejki ( bo o to kolega też pytał ) ?
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Parę pytań na początek.

Post autor: Lza »

miklobit pisze:
czlowiek_lasu pisze: 5. Czy macie jakieś sprawdzone źródła/e-sklepy w których kupujecie pojemniczki naklepji itp?
Doc_with_the_dog pisze: Ad 5) Nie musisz kupować ich w "specjalistycznych" sklepach. 95% keszerów pojemniki kupuje w hipermarketach, podczas promocji mają naprawdę fajne ceny. A inne gadźety do keszy możesz kupić np. w sklepach po 2 i 4 zł.
A w którym markecie albo sklepie po 4zł sprzedają naklejki ( bo o to kolega też pytał ) ?
Nie umiesz czytać? Kolega pytał o naklepji a nie o naklejki. Naklepji nie widziałem nawet w szopie (tej z ftf-ami)
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Parę pytań na początek.

Post autor: Doc_with_the_dog »

miklobit pisze:
A w którym markecie albo sklepie po 4zł sprzedają naklejki ( bo o to kolega też pytał ) ?
Masz rację, zatem odpowiadam:

Naklejki łatwiej zrobić samemu, własny projekt jest zawsze unikatowy, nie jakaś tam seryjna produkcja.
Można też popytać innych keszerów, na pewno znajdą się tacy, którzy odstąpią gratis, zwykle to sympatyczni ludzie, nie nastawieni na zyski tylko dobrą zabawę.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Parę pytań na początek.

Post autor: miklobit »

Lza pisze:[
Nie umiesz czytać? Kolega pytał o naklepji a nie o naklejki. Naklepji nie widziałem nawet w szopie (tej z ftf-ami)
A to przepraszam. Nie doczytałem ...
ODPOWIEDZ