Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Lex17
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 27 sierpnia 2013, 00:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Lex17 »

@Tomanek111
No cóż... "Problem" w tym, że większą część czasu spędzam w Niemczech, więc siłą rzeczy częściej bawię się na GC, od tego się zaczęło no i w ogóle - więc mam sentyment duży do tego serwisu ;) No ale tutaj jest Polska i więcej keszy jest na OC, więc bez sensu byłoby nie zakładać na OC - takie moje zdanie ;)

Korzystając z tematu mam jeszcze jedno pytanie: jak uważacie, czy jest sens umieszczania na OC.pl kesza znajdującego się za granicą, np. w Niemczech? Wiem, że są tu takie ale czy to naprawdę ma sens? Bo w Niemczech też mam pomysł na fajne miejsce ;)
Obrazek Obrazek
Pyra
Wyjadacz
Posty: 424
Rejestracja: czwartek 24 czerwca 2010, 21:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Pyra »

Witam
Ale tam też jest OC i to całkiem prężnie działające...
http://www.opencaching.de/
Pozdrawiam
Lex17
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 27 sierpnia 2013, 00:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Lex17 »

Wiem, że jest OC.de (chociaż z tego co wiem, to o ile u nas OC pobija GC, to w innych krajach jednak GC jest o wiele popularniejszy), no i ja ogólnie nie lubię się rozdrabniać ;) (już samo istnienie GC i OC i jeszcze innych zamiast jednego systemu też niekoniecznie mi się podoba, choć przesłanki rozumiem) ale no w Polsce na GC wiele nie zdziałam ;) Ale OC.de to już wolałbym sobie odpuścić. Z resztą to nie jest problem, bo tamtego kesza w Niemczech nie muszę przecież rejestrować nigdzie poza GC, tak tylko po prostu z ciekawości zastanawiam się czy na OC.pl jest sens rejestrowania keszy zagranicznych?


No ale wracając do pierwszego kesza... jeśli jest on w zakładce "Weryfikowane" i ze statusem: "Ukryta do czasu weryfikacji", to znaczy że weryfikacja trwa, czy muszę coś jeszcze zrobić? A jeśli nie muszę i czeka na weryfikację, to czy następnie przeskoczy do "Nieopublikowane" i będę mógł ją opublikować?
Ile mniej-więcej trwa weryfikacja?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Krysiul »

Wydaje mi się, że jest. Nie bawię się prawie w ogóle na GC, a np. gdy byłem niedawno w Szwecji, to znalazłem sobie parę polskich keszy schowanych w Sztokholmie, a zarejestrowanych właśnie na OC.PL, i było to dla mnie bardzo miłe doświadczenie :) Tylko jeśli nie masz zamiaru rejestrować kesza nigdzie indziej, to miejsce ukrycia musi być wybrane naprawdę z głową, żeby kesz mógł przetrwać jak najdłużej.

Weryfikacja trwa i nie musisz nic robić, dopóki COG nie będzie miał uwag do kesza - wtedy otrzymasz wiadomość i/lub uwagi pojawią się na stronie Twojego kesza. Czas weryfikacji zależy od liczby aktualnie weryfikowanych skrzynek - raz może trwać ponad tydzień, a raz jeden dzień. Trzeba poczekać.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ