Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Lex17
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 27 sierpnia 2013, 00:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Lex17 »

Nadszedł czas, że chciałbym założyć swojego pierwszego kesza :) Ma być dostępny i na GC i na OC, mam w związku z tym kilka pytań.
Jak to zrobić najbardziej sensownie? Czy najpierw założyć w jednym serwisie i potem dodać do drugiego? Czy można na raz tu i tu? I w ogóle jak to wygląda od strony że tak powiem legalności ;) bo na GC chyba nie bardzo można reklamować konkurencję...? A tymczasem ja chciałbym np. na logbooku (albo na keszu) umieścić oba loga, można tak?
Kolejna sprawa - waypointy. Chyba podawanie ich w keszu nie jest konieczne? (bo przecież chyba nie poznajemy ich do chwili publikacji?) a gdybym jednak chciał je umieścić (i tak samo: te z GC i te z OC bym chciał, aby wszystko było jasne), to chyba jedynie mogę je dodać później?

I jeszcze tak dla pewności: w keszu powinna się znaleźć informacja o nim (nazwa, założyciel itp.), informacja co to jest (że to nie jest śmieć itp.), oczywiście logbook i fanty. Czy o niczym nie zapomniałem? (tak, o certyfikatach FTF, STF itp. też pamiętam ;) )
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Żywcu »

Szkoły są różne...
Mam doświadczenie dwusystemowe i doradzę po swojemu.
W Twoim przypadku zarówno w jednym i drugim serwisie musisz przejść przez weryfikację kesza (na OC - pierwsze trzy) - różnica jest taka, że na OC, to Ty decydujesz o publikacji (jej czasie). Chyba najlepiej puścić kesza OC do weryfikacji i nie udostępniać go do czasu opublikowania na GC (tu masz możliwość dopasowania się czasowo do publikacji ogólnej), zarówno w jednym jaki drugim przypadku będziesz już miał podanego weypointa więc możesz spokojnie przygotować wszelką zawartość kesza. Pomysły z osobnymi certyfikatami, logbookami czy (ło matko) pojemnikami - odradzam 8)

... i w opisie kesza GC nie możesz podać linka do kesza OC, bo Ci "wiewiówer" odwali 8)
Lex17
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 27 sierpnia 2013, 00:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Lex17 »

Czyli dobrze rozumiem, że mogę spokojnie najpierw "przygotować" kesze na stronach GC i OC (przygotować opis, atrybuty itp.), a dopiero potem mogę (jak już będę miał waypointy) "fizycznie" przygotować kesza i go faktycznie ukryć?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Żywcu »

Tak. I w jednym i w drugim systemie sam decydujesz kiedy wysyłasz kesza do weryfikacji (ale wtedy już powinieneś ukryć kesza)- weypointy są nadawane podczas tworzenia, przed weryfikacją.
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: pan_ryba »

Jesli chcesz być "sprawiedliwy" to możesz na OC ustawić datę i godzinę publikacji i o taką samą datę/godzinę publikacji poprosić na GC - jednak tam w tym celu musisz skontaktować się z reviewerem (w czasie "puszczania" do weryfikacji możesz chyba wtedy dodać notkę dla reviewera).
Jeśli chodzi o loga i opisy na fizycznym logbooku, to ze strony GC nigdy nie było na szczęście żadnych pretensji czy też blokowania skrzynek w związku z tym. Logbook może posiadać oba waypointy i nawet bym to zalecał żeby znalazcy nie mieli wątpliwości co znaleźli :)
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Stryker »

Niestety z tymi prośbami o publikację w wybranym terminie na GC nie mam dobrych doświadczeń - zostały opublikowane bez uwzględnienia daty, ale może akurat "podlegasz" pod innego reviewera ;-)
Obrazek
Lex17
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 27 sierpnia 2013, 00:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Lex17 »

Z tą datą i godziną to nie jest aż tak chyba ważne, bo i tak się nie spodziewam już zaraz znalazcy ;)
Dzięki za odpowiedzi :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: łowca »

pan_ryba pisze: Jeśli chodzi o loga i opisy na fizycznym logbooku, to ze strony GC nigdy nie było na szczęście żadnych pretensji czy też blokowania skrzynek w związku z tym.
Jeszcze nie było, aczkolwiek na GCforum już pojawiają się głosy, że logo OC i link do OC nadrukowany na logbooku jest w świetle GCprzepisów 'treścią komercyjną' i jako taka jest zabroniona.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Pyra
Wyjadacz
Posty: 424
Rejestracja: czwartek 24 czerwca 2010, 21:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Pyra »

Witam
łowca pisze:Jeszcze nie było, aczkolwiek na GCforum już pojawiają się głosy, że logo OC i link do OC nadrukowany na logbooku jest w świetle GCprzepisów 'treścią komercyjną' i jako taka jest zabroniona.
To się chyba hipokryzja nazywa... czy jakoś tak :roll:
Pozdrawiam
Lex17
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 27 sierpnia 2013, 00:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Lex17 »

łowca pisze:
pan_ryba pisze: Jeśli chodzi o loga i opisy na fizycznym logbooku, to ze strony GC nigdy nie było na szczęście żadnych pretensji czy też blokowania skrzynek w związku z tym.
Jeszcze nie było, aczkolwiek na GCforum już pojawiają się głosy, że logo OC i link do OC nadrukowany na logbooku jest w świetle GCprzepisów 'treścią komercyjną' i jako taka jest zabroniona.
No właśnie... ale cóż, póki nie blokują, to działamy ;)


No ook, dodałem kesza, z tym że na GC rzeczywiście mogę zdecydować o wysłaniu go do weryfikacji (czego jeszcze oczywiście nie zrobiłem - przygotowuję zawartość), natomiast na OC on już jest w zakładce "Weryfikowane" i ze statusem: "Ukryta do czasu weryfikacji" czego trochę nie rozumiem... To znaczy że po weryfikacji będzie od razu dostępna? Czy jednak będę mógł to potem sam przełączyć? Chciałbym żeby nie była do czasu kiedy faktycznie ją ukryję, tzn. i tak zamierzam zrobić to jutro (skoro już mam waypointy :) ), ale przed wysłaniem do weryfikacji chciałem jednak nieco dopracować opis i w ogóle... a teraz to nie wiem co w sumie się dzieje ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Silent A »

Na GC każdą skrzynkę weryfikuje ci wiewiór, na OC pierwsze 3 skrzynki weryfikuje ci COG.
Na OC po pomyślnej weryfikacji skrzynka pozostaje nieaktywna i możesz ją sobie uruchomić kiedy chcesz - od razu lub zadając datę. Na GCu nie pamiętam ale wydaje mi się że po weryfikacji od razu jest aktywna.

PS. czasy weryfikacji są różne na obu serwisach ;-(
Obrazek
Lex17
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 27 sierpnia 2013, 00:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Lex17 »

Silent A pisze:Na OC po pomyślnej weryfikacji skrzynka pozostaje nieaktywna i możesz ją sobie uruchomić kiedy chcesz
No jeśli tak to ok :) po prostu zmylił mnie ten zapis: "Nieaktywna do czasu weryfikacji".
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: łowca »

Jeśli nie chcesz się narazić na latajace w powietrzu i logach oskarżenia, obrażania się i inne fochy, to spróbuj publikować względnie równocześnie. Znane sa przypadki, że przy publikacji na OC o jeden dzień wczesniejszej niż na GC, znalazcy z GC potrafia napisać (dosłowny cytat) "Since the cache is also published somewhere else, I honestly disregard the FTF entry in the logbook from yesterday and I believe it's a well deserved {*FTF*} for me"
:mrgreen:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Tomanek111
Wyjadacz
Posty: 208
Rejestracja: piątek 17 maja 2013, 20:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Tomanek111 »

Witam!
A moje doświadczenie jest takie, że najpierw chce się mieć w dwóch systemach skrzynki, ale potem, jak się ma już parę skrzynek i dochodzi do jakiejkolwiek edycji w opisie np. podczas reaktywacji, to już się nie chce mieć skrzynek w dwóch systemach :D . Poza tym różne regulaminy, które czasami się wzajemnie wykluczają.
Pozdrawiam!
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Kesz dwusystemowy - jak najlepiej założyć?

Post autor: Żywcu »

Jeśli być w zgodzie z tematem, to odpowiedzi już otrzymałeś (moim, skromnym zdaniem). W jazdy międzysystemowe, tu idźmy :!: - z doświadczenia wiem, że niczego to nie zmienia... (poza kłótnią zaangażowanych).
... jako moderator, będę interweniował w takich przypadkach 8)
ODPOWIEDZ