QR Code w keszu

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
TolBoy
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 28 kwietnia 2011, 22:50
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

QR Code w keszu

Post autor: TolBoy »

Witam, chce założyć multikesza ale w keszach etapowych informacja o następnym keszu chce zamieścić tylko i wyłącznie w postaci kodu QR.
Jak wiadomo kesz będzie dostępny tylko dla posiadaczy smartfonów.
Czy taka forma jest dopuszczalna i etyczna ?



Sent from my iPhone 4S using Tapatalk
GPSmap 64st, Edge 800

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: QR Code w keszu

Post autor: Żywcu »

Tego typu kesze istnieją w serwisie jednak nie może to tyć typ multi :!: Wg definicji "Wszystkie informacje niezbędne do odnalezienia etapu finałowego są podane w sposób jawny (niezaszyfrowany i nie mający charakteru zagadki), i znajdują się w opisie lub w terenie (na obiektach lub w pojemnikach pośrednich). "
Możesz zastosować "nietypową" i koniecznie podaj atrybut "potrzebny dodatkowy sprzęt", a w opisie podaj jaki 8)
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: QR Code w keszu

Post autor: Karls »

Możesz powiązać jedno z drugim - daj QR code dla tych którzy mają taką możliwość a dla reszty napisz pod spodem normalnie, niech przepiszą ręcznie. Ułatwienie będzie, a wszystko w mojej opinii w zgodzie z regulaminem.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: QR Code w keszu

Post autor: Silent A »

Dla qrkodów pamiętaj aby zawierały jak najmniej informacji - jeśli w qrcode są tylko koordy to można go odczytac niemal wszystkim, jak władujesz do niego pana tadeusza to nie odczyta go nikt lub tylko mała ilość osób a u reszty wywołasz tylko frustracje ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: QR Code w keszu

Post autor: Stryker »

Karls pisze:Możesz powiązać jedno z drugim - daj QR code dla tych którzy mają taką możliwość a dla reszty napisz pod spodem normalnie, niech przepiszą ręcznie.
W takim razie ten QR po co? Żeby ładnie wyglądał nad cyferkami? W weekend trafiłem na kesza z takim rozwiązaniem, kompletnie nie widzę sensu. To tak jakby zrobić quiz i od razu podać odpowiedzi czyniąc kesza tradycyjnym.
Obrazek
Awatar użytkownika
TolBoy
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 28 kwietnia 2011, 22:50
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

QR Code w keszu

Post autor: TolBoy »

dzięki za informacje


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk
GPSmap 64st, Edge 800

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: QR Code w keszu

Post autor: miklobit »

Jesli QR code ma zawierac czysto tekstową wskazówkę to jedyny sens tego widzę jako zamaskowanie tekstu przed mugolami (jesli kod w widocznym miejscu będzie).
Inaczej to tylko sztuka dla sztuki.
Co innego jeśli kod będzie automatyzował dostęp do jakieś strony w necie, mapy, aplikacji. Wtedy jest jakaś wartość dodana bo nie trzeba wklepywać tekstu na małym ekranie.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: QR Code w keszu

Post autor: Karls »

Stryker pisze:W takim razie ten QR po co? Żeby ładnie wyglądał nad cyferkami?
Każdy ma inne podejście, dla mnie to przydatne. Nie zawsze mam pod ręką kartkę albo chcę w terenie przepisywać na komórkę. Wygodniej jest zeskanować i w 3 sekundy wszystko co potrzebne jest na telefonie. Czas ma znaczenie zwłaszcza jak się nie chce rzucać w oczy w ruchliwym miejscu :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
TolBoy
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 28 kwietnia 2011, 22:50
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

QR Code w keszu

Post autor: TolBoy »

Chcę w keszu zapisać kordy do następnego kesza a że sam kesz będzie 3-4 metry nad ziemią to chcę ułatwić zapis kordów za pomocą smartfonu tak dla odmiany


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk
GPSmap 64st, Edge 800

Obrazek Obrazek Obrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: QR Code w keszu

Post autor: parlando »

Ja w pierwszej mojej skrzynce coś takiego umieściłem. Jest to ostatni etap, gdzie kod zawiera współrzędne finału (pod obrazkiem umieściłem też niezakodowane kordy). Dodatkowo dla kodu wybrałem typ geolocation, dzięki czemu po zeskanowaniu tworzony jest waypoint i można wybrać w jakim programie nawigacyjnym ma się otworzyć (sprawdzone na androidzie).
ODPOWIEDZ