Niezaliczenie komuś skrzynki

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Niezaliczenie komuś skrzynki

Post autor: krystiant »

Krysiul pisze:Nie przeszkadzałoby Ci, gdybyś wymyślił wypasioną zagadkę i miał świadomość, że statystyka 40 znalezień w ciągu miesiąca nic nie znaczy, bo tak naprawdę szaradę rozwiązały 4 osoby, a reszta zapytała tych, co już znaleźli, gdzie jest, i od razu po niego poszła?
Nie, przecież oni sami sobie niszczą satysfakcję z rozwiązania, a co do mojej satysfakcji, to mi wystarczy jak jedna osoba doceni...
Krysiul pisze:Z tego powodu na warszawskich masowych eventach nie robimy quizów i każdy to rozumie
Ja też to rozumiem i uważam za dobry pomysł, ale radykałem w kwestii kasowania takich znalezień nie jestem.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Niezaliczenie komuś skrzynki

Post autor: Doc_with_the_dog »

Krysiul pisze:
Nie zgodzę się. Skąd taka opinia? Właściciel ustala warunki zaliczenia i może z niego "rozliczyć" szukających.
A jak ustalisz czy ktoś rozwiązał quiza, czy dostał dane finału "na tacy"? Jedynym dowodem zdobycia kesza jest wpis w LB. I jeśli (sytuacja kompletnie absurdalna) kolega keszera, którego nie było na keszu, go wpisze, to nie masz prawa kasować logów.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Niezaliczenie komuś skrzynki

Post autor: łowca »

Doc_with_the_dog pisze: A jak ustalisz czy ktoś rozwiązał quiza, czy dostał dane finału "na tacy"? Jedynym dowodem zdobycia kesza jest wpis w LB. I jeśli (sytuacja kompletnie absurdalna) kolega keszera, którego nie było na keszu, go wpisze, to nie masz prawa kasować logów.
Ehm ... to jeśli wpiszę w logbooku 'wszyscy poszukiwacze swiata' to znaczy, że każdy sobie już może znalezienie odhaczyć?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Niezaliczenie komuś skrzynki

Post autor: Krysiul »

A jak ustalisz czy ktoś rozwiązał quiza, czy dostał dane finału "na tacy"?
Celowo podkreśliłem w poprzednim poście, że nie próbuję proponować żadnych standardowych sprawdzianów. Po prostu jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, w której autor się tego skądś dowie, bo będzie to np. osoba, którą zna, albo keszująca z innymi jego znajomymi. Poza tym widziałem raz czy dwa przypadek, że ktoś pisał o tym wprost. Oczywiście jak ktoś chce, to i tak oszuka, jak nie za pierwszym, to za drugim razem, ale jest szansa, że się zmityguje po wykasowaniu loga. No i to jest czytelny sygnał, że takie zachowanie nie jest mile widziane, a być może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ