Spotkania, wydarzenia, eventy

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
tu&ja
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 25 kwietnia 2013, 23:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Spotkania, wydarzenia, eventy

Post autor: tu&ja »

Hehe, ładny wątek :P
Nas też widać permanentnie, czy na tyle wyraźnie, żeby nas poznać w tłumie, to wątpię ;-)
A btw oświećcie żółtodzioby - jak to jest z tymi eventami? Zawsze takie spontaniczne są, czy bywa, że wiadomo kilka dni wcześniej? :P No i czy zawsze wiążą się ze wzmożonym spożyciem napojów niewskazanych dla małoletnich keszerów? ;-) Włóczę się z tym moim dzieckiem po świecie i na jakiś keszerski event też bym go chętnie wzięła, ale przyznam, że niekoniecznie w tłum, któremu burza kropel złocistego /czy też bezbarwnego :P/ płynu porywa już obraz...
Tuśka i Jaś
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Pokaż swoją twarz

Post autor: chinczyk »

Tak offtopowo , to jest zazwyczaj tak że cykliczne imprezy , organizuje się z sporym wyprzedzeniem , natomiast wiele eventów jest spontanicznych , tak aby wyjechać na keszowanie jakąś większą ekipą itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pokaż swoją twarz

Post autor: Krysiul »

Eventy prawie zawsze są planowane z dużym wyprzedzeniem, często kilkumiesięcznym. Możesz je obserwować w zakładce "Nadchodzące wydarzenia" na stronie OC. Czyste spontany nie trafiają się często, a i nie gromadzą zbyt wielu ludzi, bo większość nie zauważy albo nie zdąży zarezerwować czasu.

Co do wódy i koksu, to zależy od charakteru eventu. Jeśli od początku jest w planie impreza, biwak, ognisko czy posiadówa w pubie, to będzie i picie, czasem ostre. Jeśli event jest typowo keszowy, tzn. jego głównym/jedynym celem jest znalezienie keszy, to część nie pije, a ci, którzy piją, najczęściej strzelą sobie po piwku-dwóch i tyle, choć to zależy od towarzystwa.

Kwestia, czy brać dziecko, zależy od atmosfery eventu. Zwykle już po samym opisie można wyczuć, czy to dobry pomysł. Dobrze jest też sprawdzić kesze na trasie, żeby się nie okazało, że przeciągną Cię po bunkrach albo przeczołgają po na wpół zasypanych tunelach, a na koniec uraczą wpinaczką po konstrukcji mostu.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tu&ja
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 25 kwietnia 2013, 23:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pokaż swoją twarz

Post autor: tu&ja »

Może się kiedyś zdarzy jakiś event rodzinny ;-)
Będę śledzić, co się kroi, może się kiedy załapiemy na jakieś działania grupowe. I wybaczcie offtopa, tak się sam nasunął...
Tuśka i Jaś
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pokaż swoją twarz

Post autor: łowca »

Krysiul pisze:
Kwestia, czy brać dziecko, zależy od atmosfery eventu. Zwykle już po samym opisie można wyczuć, czy to dobry pomysł. Dobrze jest też sprawdzić kesze na trasie, żeby się nie okazało, że przeciągną Cię po bunkrach albo przeczołgają po na wpół zasypanych tunelach, a na koniec uraczą wpinaczką po konstrukcji mostu.
Wiesz, odstraszasz od spotkań takim tekstem. :mrgreen: A nie powinieneś.

Jako były kilkulatek, a obecnie ojciec dzieciom, wiem, że przeciagnięcie takiego kilkulatka przez bunkier w towarzystwie ogarniętych osób to frajda większa niż sto grzecznych dziupli lesnych.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pokaż swoją twarz

Post autor: Krysiul »

Są różne bunkry w różnym stanie, a do wielu, w których byłem, dziecka bym nie wpuścił (chociażby ze względu na syf i śmieci po kostki, a stan techniczny swoją drogą). To, jaki jest akurat ten konkretny bunkier, będziesz wiedział dopiero, jak się tam wybierzesz albo wypytasz tych, co już tam byli. Do tego na trasie "bunkrowej" możesz mieć kilkanaście takich miejsc. Dlatego lepiej zapytać wcześniej organizatora, co on na to. Nie odstraszam łowco, po prostu takie trasy zwykle nie są planowane z myślą o dzieciach, uczestnicy nie nastawiają się na rodzinny spacer i raczej nie będą brali ich pod uwagę przy planowaniu ścieżek - czasem podejście do bunkra ukrytego w jakiejś kniei jest "gorsze" niż sam bunkier. Z tego co widzę, to masz na koncie głównie "kanapowe" spotkania (to nie przytyk, jedynie stwierdzenie), więc możesz tego nie wiedzieć. Zresztą: może i trochę przesadzam, ale już tak mam, że sam wejdę i wdrapię się tam, gdzie nie potrzeba, ale dwa razy się zastanowię, zanim polecę komuś takie same atrakcje. Czuję się bardziej odpowiedzialny za innych niż za siebie.

Najlepiej pójść i się samemu przekonać, w najgorszym przypadku będziesz wiedziała, na jakie spotkania nie chodzić.

PS - zapomniałem, że także w przypadku spotkań istnieje atrybut "Można zabrać dzieci". Jeśli został dodany przez autora do opisu skrzynki, to jest to czytelny sygnał, że masz zielone światło. Jeśli go nie ma, można się dopytać, bo ktoś mógł o nim zapomnieć.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Pokaż swoją twarz

Post autor: krystiant »

Krysiul pisze:PS - zapomniałem, że także w przypadku spotkań istnieje atrybut "Można zabrać dzieci". Jeśli został dodany przez autora do opisu skrzynki, to jest to czytelny sygnał, że masz zielone światło. Jeśli go nie ma, można się dopytać, bo ktoś mógł o nim zapomnieć.
Tylko że w spotkaniach najczęściej w sposób nieprzemyślany są włączone wszystkie atrybuty... :(
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Spotkania, wydarzenia, eventy

Post autor: Krysiul »

Czasem się to zdarza, to prawda, ale jeśli jest tylko kilka atrybutów, to można założyć jakiś świadomy wybór.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ