GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
52N21E
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 27 grudnia 2012, 16:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: 52N21E »

Kłaniam się wszystkim,

Temat oczywiście dobrze znany, ale ponieważ odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem pozwalam sobie założyć nowy temat.
Dopiero zaczynam zabawę i bawię się miło, nie wnikając w filozoficzne w kwestie OC - GC etc. Z tym, że ponieważ na GC mogłem od razu założyć skrytki a na OC musiałem czekać do 10 znalezionych (co chwilę trwało, bo czasu jak na lekarstwo), powstało pytanie: czy jest sensowna rejestracja na OC skrytek zarejestrowanych wcześniej i już znalezionych na GC (konkretnie 2 szt. każda znaleziona 2 razy).
Zakładając skrytki na GC zachowałem wobec skrytek OC separację 161 m (choć sądzę, że mogłaby być nieco mniejsza i niczemu by to nie zaszkodziło). Czy mogę je zarejestrować także na OC (z prośbą, by - jeśli to możliwe - rejestrować wizyty także na GC, szczególnie zaś wszelkie przedmioty podróżne GC), czy też umieszczać w obu systemach dopiero następne?
Generalnie: nie widzę sensu w ograniczaniu aktywności tylko do pewnej części uczestników zabawy z tego jedynie powodu, że niektórzy zarejestrowali się tu a inni tam. Wolałbym bawić się ze wszystkimi.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: Karls »

Przenoszenie skrzynek które są już od jakiegoś czasu na GC to normalna sprawa więc nie ma problemu. A ten limit z zakładaniem po 10 znalezionej nie jest bez sensu, bo liczy się jakość. Pamiętaj jednak, że to co było dobrze przyjęte na GC w niektórych regionach polski na OC może być zkrytykowane bo apetyt rośnie w miarę jedzenia i wymagania są już gdzieniegdzie wysokie jako że z reguły skrzynek OC jest więcej.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: Krysiul »

Możesz tak zrobić i znam wiele osób, które tak robią (tj. rejestrują skrzynki na OC i GC jednocześnie, z prośbą o dualne logowanie). Pamiętaj tylko, że limit znalezienia 10 skrzynek nie jest przypadkowy (z założenia pozwala uniknąć najbardziej podstawowych pomyłek), a, jeśli wierzyć niektórym użytkownikom GC, keszerzy z OC są bardziej wybredni i krytyczni, jeśli chodzi o skrzynki i ich poziom, więc nie zdziw się (i nie przejmuj/nie zrażaj), jeśli zostaną one tutaj chłodniej przyjęte.

O, widzę że Karls zdążył w międzyczasie napisać przede mną coś podobnego a propos krytyki.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: r00t7 »

Rejestruj :) widziałem Twoje kesze na GC, plan wybrania się nawet był jako że temat fortów bardzo lubię. Jeżeli zachowałeś 161m od innych skrzynek OC (choć nie jest to wymagane) to spokojnie je zakładaj. W forcie włochy jest już jeden kesz, ale myślę że w większej odległości i drugi nie zaszkodzi!

ps: to super że chcesz się bawić ze wszystkimi, gdyby tak większość działała !

Krytyką się nie przejmuj, może być konstruktywna, a może być i bezsensowna :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: lupi »

52N21E pisze:Generalnie: nie widzę sensu w ograniczaniu aktywności tylko do pewnej części uczestników zabawy z tego jedynie powodu, że niektórzy zarejestrowali się tu a inni tam. Wolałbym bawić się ze wszystkimi.
Bardzo zdrowe podejście. Masz szczęście, że teraz dopiero zaczynasz i nie masz żadnych uprzedzeń :)
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
52N21E
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 27 grudnia 2012, 16:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: 52N21E »

Świetnie! Wielkie dzięki za pomoc. Cóż, krytyka ludzka rzecz. Całe życie się człowiek uczy. Skrytki starałem się robić przyzwoicie, zdając sobie sprawę, że przyczepienie mikro do parapetu to żaden wyczyn (aczkolwiek czasem po prostu nie ma wyjścia). Jedna jest łatwa, druga - zgodnie z opiniami z GC - raczej z gatunku trudniejszych. Cóż, natychmiast zarejestrujemy i zobaczymy.
Jeszcze raz dzięki!
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: łowca »

Witaj :D

wrzucaj wszystko tu i tam :) a kilkoma narwańcami się nie przejmuj.
CO do jakości - te najlepsze skrzynki, które założysz, to i tak są jeszcze przed Tobą - tak jak przed każdym z nas chyba.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: r00t7 »

52N21E pisze:Świetnie! Wielkie dzięki za pomoc. Cóż, krytyka ludzka rzecz. Całe życie się człowiek uczy. Skrytki starałem się robić przyzwoicie, zdając sobie sprawę, że przyczepienie mikro do parapetu to żaden wyczyn (aczkolwiek czasem po prostu nie ma wyjścia). Jedna jest łatwa, druga - zgodnie z opiniami z GC - raczej z gatunku trudniejszych. Cóż, natychmiast zarejestrujemy i zobaczymy.
Jeszcze raz dzięki!
Podoba mi się takie podejście osób które zaczynają zabawę i wiedzą że byle mikro pod parapetem to byle co. Ok są miejsca jak napisałeś - gdzie czasem nie ma wyjścia chcąc pokazać coś ciekawego :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
52N21E
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 27 grudnia 2012, 16:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: 52N21E »

Mam taką ideę, chociaż nie wiem, czy uda mi się ją utrzymać w praktyce, żeby nono / mikro wykorzystywać tylko w skrytkach multi, jako "drogowskazy". Ostatnio chciałem założyć na GC skrzynkę przy liceum Kołłątaja (moim... dawnym...). Budynek ma niezwykłą historię. Jednak miejsce, które sobie upatrzyłem na skrzynkę z gatunku większych okazało się odległe od skrytki OC (barykada na Grójeckiej) o 154 m. Ponieważ zakładałem separację 161 m, zdecydowałem się na mikro po parapetem - i zrezygnowałem. Może wrócę do tego pomysłu z separacją 154 skoro - jak widzę - zalecane jest 150 m.

Witam Łowcę. nie znalazłem wtedy tego, o co pytałeś (więc domyślam się, że też nie znalazłeś) - chyba zniknęło :)
Awatar użytkownika
52N21E
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 27 grudnia 2012, 16:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: 52N21E »

Opublikowane
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: łowca »

52N21E pisze:
Witam Łowcę. nie znalazłem wtedy tego, o co pytałeś (więc domyślam się, że też nie znalazłeś) - chyba zniknęło :)
Chyba tak, napisałem do właściciela, obiecał sprawdzić.

Tutaj na OC te 150m to takie umowne/zalecane, jak się posadzi trochę bliżej to dramatu nie ma (byle nie pod sąsiednim parapetem :D )
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: Ranwers »

Witaj 52N21E!

Reprezentujesz bardzo fajne podejście zarówno do keszy jako takich oraz zabawy ogólnie. Co do limitu 161m, to nie podchodź do niego zbyt sztywno, szczególnie w mieście. Z moich obserwacji wynika, że jeżeli nowa skrzynka jest bliżej poprzednich niż owe 161m, ale pokazuje coś innego, to nie jest to problemem. Co innego, kiedy stawiasz kilkanaście metrów dalej kesza pokazującego to samo, co jego aktywny poprzednik... Chociaż tutaj też nie ma reguły, są miejsce, gdzie jest po kilka keszy w promieniu 50 metrów pokazujących to samo, wszystkie ze sobą koegzystują i mają się dobrze. Jest to bardzo płynna granica i każdy poszukiwacz podchodzi do tematu odrobinę inaczej. Na razie się nie zrażaj, jeżeli spotkasz się z krytyką, zawsze możesz zarchiwizować kesza i zabrać pudełko z terenu, żeby postawić go gdzie indziej :)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
52N21E
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 27 grudnia 2012, 16:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: 52N21E »

No tak, właśnie spotkałem się z krytyką, bo rzeczywiście - wiedziałem o tym przecież - w Forcie V istnieje już skrytka. Mimo, że zachowałem separację około 180 m (o ile pamiętam... może i 200 m).
Tak sobie myślę, czy jedna skrytka więcej w jakimś miejscu to nie jeden dobry powód wiecej, żeby je odwiedzić? :D
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: etnamars »

52N21E pisze:No tak, właśnie spotkałem się z krytyką, bo rzeczywiście - wiedziałem o tym przecież - w Forcie V istnieje już skrytka. Mimo, że zachowałem separację około 180 m (o ile pamiętam... może i 200 m).
Jeśli to co robisz sprawia innym przyjemność (gratulacje pierwszej rekomendacji), oraz Tobie - to się nie zrażaj, bo łyżką dziegciu beczki miodu nie zepsujesz :)
Zasada 150m nie została złamana, w przypadku mniejszej odległości, warto obgadać to z właścicielem istniejącej już skrzynki, tak by nie było kolizji.
Są osoby które lubią posmucić, to organiczna cecha każdej społeczności.
Awatar użytkownika
52N21E
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 27 grudnia 2012, 16:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: 52N21E »

No to wszystko jasne. Dzięki :)
ODPOWIEDZ