GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

hub3
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: czwartek 01 września 2011, 12:43
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: hub3 »

Mieszkam około 500m od fortu V, ale jakoś nie często tam bywam. Tą pierwszą skrzynkę znalazłem jakieś 2,5 roku temu, a teraz mam motywacje, żeby się tam przejść i zobaczyć jak przebiega rewitalizacja fortu. Może to też zmotywuje innych, żeby zobaczyli to miejsce jak wygląda obecnie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
52N21E
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 27 grudnia 2012, 16:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: 52N21E »

Cha, też mieszkam niedaleko. Kiedy byłem dzieckiem chodziliśmy całą paczką z ulicy "na forty" i były to dla nas niesamowite wyprawy. Teraz teren jest już dość przyzwoicie uporządkowany, chociaż przed gminą jeszcze dużo pracy.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: r00t7 »

52N21E pisze:No tak, właśnie spotkałem się z krytyką, bo rzeczywiście - wiedziałem o tym przecież - w Forcie V istnieje już skrytka. Mimo, że zachowałem separację około 180 m (o ile pamiętam... może i 200 m).
Tak sobie myślę, czy jedna skrytka więcej w jakimś miejscu to nie jeden dobry powód wiecej, żeby je odwiedzić? :D
Dokładnie tak jest, zawsze w czasie pierwszej wizyty nie wszystko człowiek zobaczy, a tak jest okazja by odwiedzić miejsce ponownie, co z chęcią uczynię. Niestety są ludzie którzy lubią pomarudzić, taki już nasz kraj :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: Krysiul »

52N21E pisze:No tak, właśnie spotkałem się z krytyką, bo rzeczywiście - wiedziałem o tym przecież - w Forcie V istnieje już skrytka. Mimo, że zachowałem separację około 180 m (o ile pamiętam... może i 200 m).
Tak sobie myślę, czy jedna skrytka więcej w jakimś miejscu to nie jeden dobry powód wiecej, żeby je odwiedzić? :D
Jeśli chodzi o wybitnie fajne miejscówki (np. fort Włochy), to rzeczywiście tak jest, ale zwłaszcza w Warszawie jest taki zalew keszy, że czasami kolejny kesz w tym samym, niewyróżniającym się szczególnie miejscu po prostu kole w oko na mapie kogoś, kto już tam był ;) Pewnie, można powiedzieć, że nie wszystkich keszy trzeba szukać i można dać ignora, ale powiedzieć coś takiego wytrawnemu keszerowi to tak, jakby kazać szkolonemu hartowi nie tropić zwierzyny :)
ObrazekObrazekObrazek
konrad626
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 20 stycznia 2013, 00:18
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: konrad626 »

Witam :) apropos OC i GC - od niedawna sie w to bawie a jest to wciagajace :) jestem zarejestrowany na OC i np znajduje kesza i wlasciciel pisze, by to znalezisko odchaczyc tez na GC i w Moim przypadku podejrzewam, ze jest to awykonalne skoro nie jestem tam zarejestrowany :) i np jakbym zabral stamtad Krecika i wyslal go w dalsza podroz, to mialby biala plame na GC :) bo u nas bym to odnotowal i teraz moje pytanie: czy w takim przypadku nie wyhaczac Kreta z takiej skrzynki (w moim przypadku) ? i nastepne pytanie FTF STF :D znajomi mnie w to wciagneli, za co im jestem wdzieczny, oswiecili mnie o co w tym biega, ze to dla satyswakcji pierwszego i drugiego znalazcy :) i to kumam i teraz jak to jest rozwiazane miedzy OC i GC pojawia sie u nas skrzynka nowa, dziewicza czyli czlowiek wbija sie w fure, bo rozdziewiczenie kesza bezcenne i na miejscu ryfa :) bo FTF poszedl cztery dni wczesniej niz skrzynka pojawila sie u nas :) i teraz wpisywac w logach FTF OC, czy olac temat i pisac kolejny wpis ? ogolnie wytropilem o co z tymi wpisami chodzilo - wpisy byly dlatego, ze cztery dni wczesniej skrzynka pojawila sie na GC i to by bylo na tyle, pozdro
Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 stycznia 2013, 09:32 przez Stryker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ortonazi
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: Rob »

Nie chce być upierdliwy, bo orłem z ortografii i interpunkcji też nie jestem, dlatego przy pisaniu postów wspomagam się słownikiem wbudowanym w przeglądarkę. Polecam takie rozwiązanie dla większej przejrzystości tego co chcesz przekazać innym.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 stycznia 2013, 07:46 przez Rob, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: krystiant »

Hej
Jeśli faktycznie nie masz zamiaru rejestrować się na GC (przydaje się podczas wyjazdów za graice) to grzecznie odpisz, że nie "odchaczysz" bo się tam nie bawisz... Kretami się nie przejmuj - mają własną bazę niezależną od systemu, a jeśli chodzi o FTF-y to tu jest drobny problem... nigdy nie wiadomo na pewno, że ktoś, kto wpisał wcześniej znalezienie na GC nie bawi się również na OC i po jakimś czasie nie zorientuje się, że kesz jednak jest dwusystemowy...
Ja się nie przejmuję statystykami, FTF-ami itp. jak się wpisuję do pustego logbooka, to się cieszę po prostru trochę bardziej ze znalezienia, a przecież przede wszystkim o znalezienie chodzi :)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: Krysiul »

bo FTF poszedl cztery dni wczesniej niz skrzynka pojawila sie u nas
Zwykle jak ktoś publikuje skrzynki dwusystwemowe, to publikuje je jednocześnie w obydwu miejscach, a nawet jeśli nie, to moim zdaniem liczą się 3 pierwsze znalezienia niezależnie od systemu. Skrzynka pojawiła się wcześniej z innym systemie? Trudno, nie ma co się przejmować za bardzo takimi rzeczami jak FTF-y.
ObrazekObrazekObrazek
konrad626
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 20 stycznia 2013, 00:18
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GC i OC czyli stary temat z innym tłem

Post autor: konrad626 »

i juz wszystko wiadomo :) dzięki
ODPOWIEDZ