Skrzynka mobilna - co z nią można zrobić?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Skrzynka mobilna - co z nią można zrobić?

Post autor: paprotek »

Witam,

Do tej pory nie spotkałem żadnej skrzynki mobilnej ani jej nie zakładałem, ale to chyba najmniej zrozumiały rodzaj skrzynek. Niby znalazca może ją ukryć pod innymi współrzędnymi, ale nie musi publikować hintów i spojlerów?

Najbardziej zrozumiałe byłoby dla mnie chowanie takiej skrzynki w innej skrzynce. Wtedy nowe współrzędne wskazują tamtą skrzynkę i wiadomo gdzie i jak szukać. Przy okazji można znaleźć taką skrzynkę jako 'niespodziankę', podobnie jak obiekty podróżne. W związku z tym rodzą się u mnie pytania:

1) Czy znalazca może schować taką skrzynkę mobilną poza inną skrzynką? Jak się uprze? Co mu można zrobić jeśli założyciel wyraźnie napisze, że miejsce jego skrzynki jest tylko w innych skrzynkach?

2) Gdzie można ukryć skrzynkę mobilną? Trzeba się ograniczyć do skrzynek w jednym systemie (OC), w jedym województwie, w jednym państwie?

3) Czy istnieje pojęcie serwisu skrzynki mobilnej? Skoro założyciel może nie wiedzieć co się z nią stało?

4) Czy skrzynka może mieć kod śledzący GeoKreta?
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Skrzynka mobilna - co z nią można zrobić?

Post autor: Stryker »

paprotek pisze: 1) Czy znalazca może schować taką skrzynkę mobilną poza inną skrzynką? Jak się uprze? Co mu można zrobić jeśli założyciel wyraźnie napisze, że miejsce jego skrzynki jest tylko w innych skrzynkach?
Często skrzynki mobilne mają magnesy lub/i inne uchwyty, umożliwiające ukrycie ich na wiele różnych sposobów.
Jeśli założyciel się "uprze", że pojemnik powinien wędrować między innymi skrzynkami, powinien założyć geokreta a nie skrzynkę mobilną.

paprotek pisze: 2) Gdzie można ukryć skrzynkę mobilną? Trzeba się ograniczyć do skrzynek w jednym systemie (OC), w jedym województwie, w jednym państwie?
Ukryć możesz wg uznania ;-) Na GC nie ma możliwości zerejestrowania skrzynki mobilnej, OC z definicji jest lokalne, chociaż są też zakładane skrzynki za granicą (które przy odrobinie szczęścia mają trzy znalezienia na pięć lat ;p). Zdarzyło mi się wywieźć mobilniaka za granicę, ale właśnie ze względu na powyższe, wcześniej skonsultowałem to z właścicielem.
paprotek pisze: 3) Czy istnieje pojęcie serwisu skrzynki mobilnej? Skoro założyciel może nie wiedzieć co się z nią stało?
Ale wiedzieć powinien ostatni znalazca=przenoszący. Pojęcie serwisu istnieje tak samo jak dla każdej innej skrzynki. Założenie, że tylko właściciel takowy serwis może przeprowadzić jest nieco błędne ;-)
4) Czy skrzynka może mieć kod śledzący GeoKreta?
Może i bardzo często ma.


Poczytaj opisy i logi kilku skrzynek mobilnych - tam znajdziesz sporo informacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Skrzynka mobilna - co z nią można zrobić?

Post autor: Silent A »

paprotek pisze: Najbardziej zrozumiałe byłoby dla mnie chowanie takiej skrzynki w innej skrzynce. Wtedy nowe współrzędne wskazują tamtą skrzynkę i wiadomo gdzie i jak szukać. Przy okazji można znaleźć taką skrzynkę jako 'niespodziankę', podobnie jak obiekty podróżne.
Co jeśli ktoś już znalazł skrzynkę w której jest mobilniak ? leci do niej drugi raz ?

Generalnie o tym gdzie ukrywać mobilniaki określa założyciel - są skrzynki dworcowe, rzeczne, biedronkowe itd. Oczywiście jest to tylko sugestia bo to gdzie schowasz i tak zależy od ciebie, chociaż głupio schować skrzyne rzeczną na pustyni ;-)
Problem z mobilniakami polega na tym, że jego pojawienie się w okolicy nie jest sygnalizowane - tambylcy nie dostają żadnego powiadomienia i muszą ją wypatrzeć na mapie - jak wsadzisz ją do innej skrzynki to może być niewidoczna na mapie bo zostanie przykryta przez inną skrzynke.
Mobilniaki można często "znaleźć" na spotkaniach, gdzie są po prostu przekazywane innym keszerom.
Obrazek
ODPOWIEDZ