nieznaleziona potem znaleziona

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: nieznaleziona potem znaleziona

Post autor: Lza »

Nie lubisz dziurbesków - nie ty jeden - nie ma problemu: ignorujesz i koniec tematu. (po co jakikolwiek log pisać, nie ma próby podjęcia, nie ma logu, chyba że bardzo chcesz wyrazić swoje opinię o keszu, to dajesz komentarz w stylu: "nie lubię dziurbesków, więc nie podejmuję").

Dylemat moralny to powinieneś mieć gdybyś miał wpisywać wirtuale, gdy zamiast iść na współrzędne znalazłeś hasło przez internet. W tradycyjnych skrzynkach niemoralne może być tylko wpisywanie znalezień, gdy się nie znalazło. Ale nie analizujemy tu ludzi z odchyłami, więc sprawa jest prosta: Nie znalazłeś - piszesz nie znaleziona, poszedłeś drugi raz i znalazłeś - piszesz znaleziona, proste i logiczne.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: nieznaleziona potem znaleziona

Post autor: Krysiul »

Dokładnie. Gdyby nieznalezienia wprowadzono z myślą, żeby używać ich tak, jak używasz ich obecnie, to nie można by było zalogować znalezienia przed skasowaniem nieznalezienia - prosta sprawa. DNF to przede wszystkim informacja dla założyciela oraz innych szukających i część historii kesza - sposób, w jaki używasz tego typu logów, moim zdaniem nie ma wielkiego sensu.

Co do urbeksów, to wyluzuj; sporo ludzi je omija i nikt nikogo nie ciśnie z tego powodu.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: nieznaleziona potem znaleziona

Post autor: Doc_with_the_dog »

Teokryt pisze: mimo że to nie ta sama to będzie to ok, bo po reaktywacji znaleźć to tak jakby szukać zupełnie nowej skrzynki.
Nie do końca, jeśli zreaktywowano dokładnie w ten sam sposób, to w dlaszym ciągu będzie to ta sama skrzynka. Z nowym LB i pojemnikiem.
BTW: Od parku fontann też się odbiłem nawet dwukrotnie, ale skoro już jest, to pewnie pójdę tam raz jeszcze, w miarę możliwości ;)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
mibars
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: sobota 28 kwietnia 2012, 21:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: nieznaleziona potem znaleziona

Post autor: mibars »

Ha, ciekawe!

Ostatnio znalazłem kesza, którego parę dni wcześniej szukałem i nie znalazłem i zapomniałem ten fakt zalogować. Dodałem wpis o znalezieniu, następnie chciałem nadrobić zapomniane nieznalezienie i zonk - nie mogę wpisać nieznalezienia, tylk oomentarz, bądź serwis... Trochę to dziwne w sytuacji, gdy nic nie stoi na przeszkodzie, by w skrzynce odnalezionej mogły być wcześniejsze wpisy o nieodnalezieniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Odp: nieznaleziona potem znaleziona

Post autor: Rob »

Czy dziwne? Raczej logiczne. Coś znalezione nie może być później nie znalezione.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pasazerka
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 16 grudnia 2012, 11:06
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: nieznaleziona potem znaleziona

Post autor: pasazerka »

ja natomiast spotkałam się z sytuacją, w której log mój i mojego towarzysza o nieznalezieniu zostały skasowane przez autora skrzynki, bo "skrzynka jest na miejscu a logi o nieznalezieniu wprowadzają przez to innych w błąd" :wink:
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: nieznaleziona potem znaleziona

Post autor: Krysiul »

Rozumiem intencje autora skrzynki, ale źle pojmuje ideę DNF-ów. Wystarczyłoby dać komentarz po Waszych wpisach, że skrzynka jest i ma się dobrze. Większość, widząc nieznalezienia, przeczyta logi, żeby się upewnić, o co chodzi.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Odp: nieznaleziona potem znaleziona

Post autor: Karls »

A nie prościej było by ustawić skrypt który po zalogowaniu znalezienia w danej skrzynce odgórnie przerabia nieznalezienie tego autora na zwykły komentarz? Nie ma nabijania i zarazem bałaganu w logach.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ