Jak zacząć przygodę z geocachingiem?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

szy_mat
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 11 października 2012, 22:07
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Jak zacząć przygodę z geocachingiem?

Post autor: szy_mat »

Witam,

Posiadam telefon Samsung Galaxy S III z programem Locus (używam wbudowanego GPS-u). Jednak mam kilka pytań nie-technicznych:

1. Czy skrzynki geocachingowe leżą po prostu na widoku, czy są pod czymś schowane? (np. pod liściami?)
2. Jakie fanty waszym zdaniem nie są zbyt pracochłonne w wykonaniu, ale cieszą?
3. Czy można zrobić "skrzynkę" z 3-litrowego słoja?

Pozdrawiam,
Szymon Matuszczak
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Jak zacząć przygodę z geocachingiem?

Post autor: maryush »

Tak w skrócie:
1. Raczej ukryte. Ale czasem "ukrycie" polega na bazczelnym wystawieniu na widok zgodnie z zasadą "najciemniej pod latarnią".
2. Kupione ;) Ale tak bardziej serio - każdy ma coś co lubi zbierać, ja np. jakieś nietypowe monety (też zero czasochłonności w wykonaniu). Gdzies tu jest wątek o ulubionych fantach.
3.Można. Ale przy pierwszej lepszej okazji pęknie i będzie po skrzynce, a jeszcze pewnie poharata rękę następnemu szukającemu, który będzie grzebał w kryjówce. Ale jeśli nawet nie to zardzewieje nakrętka, kesz nabierze wilgoci i 3 litry fantów pójdą się miłować.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Jak zacząć przygodę z geocachingiem?

Post autor: łowca »

Szymonie, najlepiej znajdź w swojej okolicy Przewodnika, który Cię w jedno popołudnie zindoktrynuje ... miałem na myśli opowie wyczerpująco o najpopularniejszych technikach ukrywania skrzynek i pomoże kilka znaleźć.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Jak zacząć przygodę z geocachingiem?

Post autor: Krysiul »

Lektura ABC Geocachingu, do którego link dostępny jest na stronie głównej OC.PL, pozwala szybko znaleźć odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania - takie jak te, które właśnie zadałeś. Co do fantów i pojemników, to poszukaj też na forum - są o tym tematy.

Szkło to generalnie słaby materiał na pojemnik.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Jak zacząć przygodę z geocachingiem?

Post autor: Pawel brasia »

Możesz przyjść w najbliższą sobotę http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP58AA
Nie jestem organizatorem, ale każdy mile widziany. Na pewno zobaczysz naocznie jak są schowane skrzynki, a keszerzy chętnie udziela odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ