Strona 1 z 2

Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: niedziela 22 lipca 2012, 13:42
autor: coosiek
Witamy. Szukaliśmy na forum podobnego problemu jednak albo jego wyjaśnienie się przed nami świetnie ukryło albo go nie ma...
Chcemy założyć kilka skrzynek. Póki co nie mamy na koncie żadnej założonej więc czeka nas weryfikacja COG. Chcielibyśmy aby wszystkie skrzynki były dostępne od tego samego dnia. Jak w ogóle wygląda proces upubliczniania? Czy COG akceptuje skrzynkę a my ją upubliczniamy czy automatycznie po weryfikacji jest ona już publicznie dostępna?

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: niedziela 22 lipca 2012, 14:24
autor: Żywcu
Sam zmieniasz status na "gotowa do szukania" :)

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: niedziela 22 lipca 2012, 14:35
autor: coosiek
Dziękujemy bardzo 8)

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: piątek 27 lipca 2012, 11:57
autor: picek
Jeśli chcecie je upublicznić w tym samym momencie, to najłatwiej zrobić to tak, że dajecie już COG-owi do sprawdzenia, a w edycji skrzynki ustawiacie datę , kiedy ma być opublikowana.
Słabość tego mechanizmu - Wasza skrzynka prawdopodobnie nie będzie widoczna na stronie głównej OC w 10 najnowszych skrzynkach :)

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: czwartek 23 sierpnia 2012, 11:01
autor: spin
Jak to jest z tą weryfikacją skrzynek - w chwili obecnej mogę założyć 3 skrzynki, które zostaną zweryfikowane przez OC, a jeżeli chcę założyć multicache składającej się z 3 skrzynek+1 skrzynka finałowa (razem 4), to które skrzynki będą zweryfikowane i dostępne na OC?

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: czwartek 23 sierpnia 2012, 11:06
autor: etnamars
Jeśli założysz wszystkie cztery na raz, to wszystkie będą weryfikowane przez COG.
Jeśli założysz trzy, a z finałową, czwartą poczekasz aż te trzy pierwsze będą zweryfikowane, to czwarta już nie będzie weryfikowana.

Jeśli COG zweryfikuje pozytywnie skrzynkę, to czas jej publikacji zależy od Ciebie, stąd możesz opublikować wszystko "na raz"

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: czwartek 23 sierpnia 2012, 11:55
autor: spin
A jak lepiej zamieścić skrzynki na OC - tylko pierwszą, wszystkie, pierwszą i finałową? Bo mam taki pomysł by szukanie musiało rozpocząć się od pierwszej i w kolejnych krokach dopiero można było dotrzeć po wskazówkach do finałowej.

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: czwartek 23 sierpnia 2012, 18:41
autor: chinczyk
spin pisze:A jak lepiej zamieścić skrzynki na OC - tylko pierwszą, wszystkie, pierwszą i finałową? Bo mam taki pomysł by szukanie musiało rozpocząć się od pierwszej i w kolejnych krokach dopiero można było dotrzeć po wskazówkach do finałowej.
Ja chyba nie rozumiem, jeżeli chcesz aby było kilka etapów wtedy robisz quiz , albo multikesza i odpowiednio do rodzaju skrzynki rozkładasz sobie.
Jeżeli chcesz opublikować kilka skrzynek i zrobić do nich bonusa to tak też możesz to kwestia gustu i planu na ewentualne zagospodarowania okolic w kesze.

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: poniedziałek 21 kwietnia 2014, 20:44
autor: Kipcior
Korzystając z istniejącego tematu mam pytanie. Kiedy przy zakładaniu nowego kesza można zalogować geokrety. Przed chwilą zarejestrowałem swoje dwie skrzynki, najpierw dokonałem opisu podstawowych parametrów i atrybutów skrzynek, potem dodałem waypointy i zdjęcia. A kiedy mogę zarejestrować GK?? Czy mam czekać na weryfikację czy już mogę w tej chwili??
Poza tym czytałem,że w procesie weryfikacji COGa interesują również zdjęcia np skrzynki, miejsca ukrycia itd, ale tych zdjęć nie dodaje w opisie samego kesza. Czy mam je jakoś zarejestrować od razu do wiadomości COGa czy dopiero on może poprosić o przesłanie np mailem tych zdjęć umożliwiających weryfikację poprawności opisu itd.

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: wtorek 22 kwietnia 2014, 17:13
autor: Karls
Kipcior pisze:Korzystając z istniejącego tematu mam pytanie. Kiedy przy zakładaniu nowego kesza można zalogować geokrety. Przed chwilą zarejestrowałem swoje dwie skrzynki, najpierw dokonałem opisu podstawowych parametrów i atrybutów skrzynek, potem dodałem waypointy i zdjęcia. A kiedy mogę zarejestrować GK?? Czy mam czekać na weryfikację czy już mogę w tej chwili??
Tutaj nie jestem pewien, ale obstawiał bym że baza kretów widzi tylko opublikowane skrzynki. Skrzynka w trakcie weryfikacji nie ma statusu opublikowanej
Kipcior pisze: Poza tym czytałem,że w procesie weryfikacji COGa interesują również zdjęcia np skrzynki, miejsca ukrycia itd, ale tych zdjęć nie dodaje w opisie samego kesza. Czy mam je jakoś zarejestrować od razu do wiadomości COGa czy dopiero on może poprosić o przesłanie np mailem tych zdjęć umożliwiających weryfikację poprawności opisu itd.
Zazwyczaj COG preferuje kontakt w formie logów, które się potem kasuje. Możesz tam podłączyć zdjęcia. Ale z tego co widziałem na moim przykładzie to nie każdy tego wymaga.

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: wtorek 22 kwietnia 2014, 17:15
autor: Pyra
Witam
Kipcior pisze:Korzystając z istniejącego tematu mam pytanie. ...
Odpowiedź już Tobie wysłałem, ale i tu umieszczę. Strona geokretów, synchronizuje się z OC co jakiś czas, tak więc czasem GK pojawi się po kilku minutach, czasem to trwa więcej. Pod uwagę brane są skrzynki opublikowane.
Przekazując skrzynkę do weryfikacji, można od razu w komentarzu umieścić kilka podstawowych informacji jak:

-czy skrzynka jest już na miejscu?
-czy pojemnik jest ukryty dokładnie na współrzędnych? (dotyczy tradycyjnych/multaków)
-czym i z jaką dokładnością ustaliłeś współrzędne ukrycia? (jw.)
-jaki dokładnie pojemnik użyłeś?
-jak dokładnie i gdzie ukryłeś pojemnik?
-jaka jest odległość od najbliższego kesza?
-czy miejsce jest ogólnodostępne i dostępne cała dobę?
-czy jesteś w stanie zapewnić serwis?

Pytania COGu zmieniają się w zależności od typu kesza, miejsca ukrycia itp. ale jeśli te informacje wystarczą, COG może od razu zaakceptować skrzynkę bez dodatkowych pytań.
Bardzo ważne, aby "zaglądać" do kesza na stronie i sprawdzać, czy nie ma wpisu od COGu, bo na odpowiedź jest standardowo 7 dni, po którym to czasie kesza COG blokuje.
Pozdrawiam
Pyra

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: piątek 23 stycznia 2015, 19:32
autor: shea123
Dzięki za wskazówki. Jestem nowa i dopiero się uczę co i jak :)

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: środa 20 maja 2015, 13:56
autor: martad
Dobrze, że wszystko wyjaśniacie, również dołączam się do podziękowań.

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: piątek 05 czerwca 2015, 18:49
autor: lavinka
To ja od siebie dodam, że warto się zaprzyjaźnić z geokeszerem, który dostaje wiele rekomendacji za swoje skrzynki, może nas natchnąć i prywatnie wytłumaczyć, jakich błędów unikać. Ja na przykład staram się robić badania psychologiczne miejscówki (jeśli nie zakładam jej spontanicznie). To znaczy sprawdzam, skąd mnie widać spod skrzynki. Czy coś mnie zasłania (np. drzewo, słup, budynek), czy w okolicy nie ma kamery monitoringu, czy skrzynka bez maskowania (bo ktoś nie zamaskuje) będzie widoczna z daleka. Jak się ma trochę czasu, można testowo umieścić pojemnik w terenie i sprawdzać, czy np. nie zginął sam z siebie po kilku dniach. Bawię się już sporo lat i popełniłam chyba większość geokeszerskich pomyłek, niektóre popełniam czasem specjalnie, z sobie znanych powodów (dyskusyjna sprawa ładowania skrzynek do worków na przykład, albo słoiki oklejane taśmą).

Re: Zakładanie skrzynki - co i jak po kolei?

: czwartek 25 czerwca 2015, 13:46
autor: azhag
Skrzynkę udało mi się założyć bez problemu. Ale teraz mam inną zagadkę: jak zgłosić ją do geościeżki? Po prostu wysłać wiadomość jej mentorowi czy jest gdzieś ukryty jakiś formularz?