Brak wpisu w logbooku

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zober
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: piątek 08 kwietnia 2011, 18:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Brak wpisu w logbooku

Post autor: zober »

Do "zaliczenia" znalezienia skrzynki tradycyjnej niezbędne jest wykonanie odpowiedniego wpisu w jej dzienniku papierowym.
Dziś skontrolowałem swojego kesza i odkryłem, że jeden z użytkowników złamał tą zasadę, (brak wpisu, nie zabrał STF'a) podejrzewam że zdobył tego kesza i wiele innych z za biurka... Jak się postępuje w takiej sytuacji ?
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: pan_ryba »

Ja najnormalniej w świecie kasuję taki log w uzasadnieniu wpisując to, co zacytowałeś wyżej. Jeśli nie ma fizycznego wpisu masz do tego pełne prawo.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: Lza »

A ja olewam sprawę. Jeśli zapomniał się wpisać, mi to nie przeszkadza, natomiast jeśli jest kretynem, skasowanie logu niestety mu nie pomoże. Ale zdarzyło mi się, że skasowania takiego logu domagali się inni zdobywcy kesza.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Odp: Brak wpisu w logbooku

Post autor: Karls »

Czasem najprostsze metody są najlepsze - skontaktuj się z takim użytkownikiem i zapytaj czy wie na czym zabawa polega. Może to nowicjusz i coś źle zrozumiał a nie cwaniak

Klepniętę z GT-I9001 za pomocą Taptalk v2
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: Doc_with_the_dog »

Dokładnie, tak jak napisał Karls. Sprawdź jego staty. Może to nowicjusz, nie warto kasować loga nowym użytkownikom, tylko edukować. Poza tym możesz go wypytać w jaki sposób jest skitrany kesz. Jeśłi był, będzie wiedział.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
zober
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: piątek 08 kwietnia 2011, 18:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: zober »

Racja, koniec języka za przewodnika !
Kolega pomylił mojego kesza z innym z konkurencyjnego serwisu... ostatecznie po kontakcie mojego też zaliczył :)
BSearcher
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 05 czerwca 2016, 15:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: BSearcher »

A co w sytuacji, gdy logbook jest w stanie uniemożliwiającym wpis bo jest np. przemoknięty albo nie ma już miejsca?
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: deg »

BSearcher pisze:A co w sytuacji, gdy logbook jest w stanie uniemożliwiającym wpis bo jest np. przemoknięty albo nie ma już miejsca?
Trzeba albo dołożyć zapasowy logbook, albo zgłosić Założycielowi potrzebę przeprowadzenia serwisu i poczekać aż on dołoży. Podstawą zaliczenia skrzynki tradycyjnej ZAWSZE jest wpis do logbooka. Niezależnie od jakichkolwiek innych warunków. Nie wystarcza np. zdjęcie samego logbooka.

https://wiki.opencaching.pl/index.php/Z ... e_skrzynki
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
BSearcher
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 05 czerwca 2016, 15:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: BSearcher »

deg pisze:
BSearcher pisze:A co w sytuacji, gdy logbook jest w stanie uniemożliwiającym wpis bo jest np. przemoknięty albo nie ma już miejsca?
Trzeba albo dołożyć zapasowy logbook, albo zgłosić Założycielowi potrzebę przeprowadzenia serwisu i poczekać aż on dołoży. Podstawą zaliczenia skrzynki tradycyjnej ZAWSZE jest wpis do logbooka. Niezależnie od jakichkolwiek innych warunków. Nie wystarcza np. zdjęcie samego logbooka.

https://wiki.opencaching.pl/index.php/Z ... e_skrzynki
W skrzynce mikro nie ma miejsca na dodatkowy, a serwis nie wchodzi w grę, co miałbym zrobić ze starym? Kontakt z właścicielem w tym celu i być może spotkanie, żeby przekazać mu jego własność może być kłopotliwy.

Zgłaszam chęć serwisu, dobry ze mnie samarytanin, ale znowu - sam się nie wpiszę. To co, mam jechać ponownie x-kilometrów do jakiegoś mikrusa? Trochę według mnie to zbyt rygorystyczne podejście.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: Lza »

BSearcher pisze: W skrzynce mikro nie ma miejsca na dodatkowy, a serwis nie wchodzi w grę, co miałbym zrobić ze starym? Kontakt z właścicielem w tym celu i być może spotkanie, żeby przekazać mu jego własność może być kłopotliwy.
można:

a) dodać samą maleńką karteczkę ze swoim wpisem,
b) wymienić logbuk na nowy a stary zabrać i wysłać pocztą (jeśli właściciel by się upierał, że chce stary),
c) zrobić sobie zdjęcie z keszem, zdjęcie logbuka i podesłać autorowi jako dowód znalezienia. Jeśli autor jest normalny zrozumie. (w końcu autor powinien dbać o stan kesza, jak nie może dbać, to nie powinien robić problemów, które wynikają z tego, że dbać nie może).
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: ronja »

BSearcher pisze:A co w sytuacji, gdy logbook jest w stanie uniemożliwiającym wpis bo jest np. przemoknięty albo nie ma już miejsca?
W swoich keszach akceptuję fotkę logbooka. Czasem to rzeczywiście jedyne rozsądne rozwiązanie :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: deg »

BSearcher pisze:W skrzynce mikro nie ma miejsca na dodatkowy, a serwis nie wchodzi w grę, co miałbym zrobić ze starym? Kontakt z właścicielem w tym celu i być może spotkanie, żeby przekazać mu jego własność może być kłopotliwy.

Zgłaszam chęć serwisu, dobry ze mnie samarytanin, ale znowu - sam się nie wpiszę. To co, mam jechać ponownie x-kilometrów do jakiegoś mikrusa? Trochę według mnie to zbyt rygorystyczne podejście.
Jak nie ma miejsca na nowy logbook, to go wymieniasz. Proste. Nie spotkałem się z przypadkiem, aby Założyciel chciał zachować sobie stary logbook.

Znalazłeś 26 keszy i już w tym widzisz problem. Ja znalazłem ponad 4100 i nigdy nie potrzebowałem uciekać do nieregulaminowych "zaliczeń". Idź na skrzynki, zdobądź doświadczenie, zamiast pisać mi o "zawracaniu dupy" w mailu.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
BSearcher
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 05 czerwca 2016, 15:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: BSearcher »

A, rozumiem, "pan władza" poczuł się urażony, że popełnił błąd, zatem uskutecznia gadkę o doświadczeniu, takie prostowanie "świeżaków", oczywiście trzeba się pochwalić przy tym liczbą znalezisk.

Bo nie wiem skąd wniosek, że widzę "problem"? Pytam, żeby problemów właśnie nie mieć. Problem widzę u ciebie jeśli już. Zejdź na ziemię, bo najwyraźniej przez te 4100 puszysz ogon, a każdy przypadek jest przecież inny.

Cóż, przynajmniej inni pochodzą bardziej życiowo do ZABAWY, jaką jest przecież geocaching i odpowiedzieli rozsądnie, a nie prowokacyjnie.

Zresztą, nie chcę się z tak mało znaczącego powodu sprzeczać więc to będzie moja ostatnia replika w twoją stronę. Pokój :twisted:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 06 czerwca 2016, 14:44 przez BSearcher, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: deg »

Nie odnosząc się do Twoich słów jeszcze raz powtórzę:
Fotka NIE jest potwierdzeniem znalezienia kesza. Jedynym potwierdzeniem jest wpis w papierowym logbooku. Jeśli któryś z Założycieli zaakceptuje fotkę - to jego dobra wola. Ja takie logi usuwam, jako nieregulaminowe.

EDIT: Niedawno ktoś na FB opublikował zdjęcie, jak keszerzy pomylili skrzynkę geocache z aparatem do fotografii otworkowej. Ponieważ w aparacie nie było logbooka, to dołożyli karteczkę z nickami... :)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: Lza »

A ja dla odmiany akceptuję.
BSearcher pisze: to będzie moja ostatnia replika w twoją stronę. Pokój :twisted:
Natomiast teraz zastanawiam się nad replikacją BSearchera. ;P
ODPOWIEDZ